سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 91173
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۶ نظر
خانه » اخبار برتر » کارگرانی که آبروی خویش را رهین آبروی شهرداری نورآباد قرار داده اند/ تاخیر چندماهه در پرداخت حقوق کارگران پذیرفتنی نیست
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

شنیده ها حاکی از آن است که کارگران پرتلاش و زحمتکش شهرداری و حتی کارمندان آن، ماههاست حقوق خود را دریافت نکرده اند، که این موضوع ضمن اینکه بر خلاف این اصل حقوقی اسلام می باشد، موجب سرخوردگی کارگران و تنگی معیشت آنان شده است.

سلام دلفان- آن هنگام که پیامبر اسلام (ص) فرمودند مزد کارگر را قبل از خشک شدن عرقش بپردازید، تنها یک توصیه اخلاقی نبود، بلکه یکی از اساسی ترین قوانین حقوقی مربوط به کار و کارگر می باشد که این روزها مغفول مانده است و چندان مورد توجه کارفرمایان قرار نمی گیرد.از این حدیث شریف چنین استنباط می شود که نباید در پرداخت دستمزد کسانی که به عنوان نیروی کار از آنها استفاده می شود تاخیر صورت گیرد،چرا که فلسفه ی کار، نیازمندی و انگیزه ای به نام حقوق و دستمزد می باشد. وقتی که مخارج زندگی یک کارگر فقط و فقط از راه حقوق و دستمزد او تامین می شود، هرگونه اخلال در پرداخت حقوق وی، موجب اخلال در زندگی روزمره او نیز خواهد شد.
بدون شک یکی از عوارض این اخلال، گذران سخت زندگی خواهد بود. شنیده ها حاکی از آن است که کارگران پرتلاش و زحمتکش شهرداری و حتی کارمندان آن، ماههاست حقوق خود را دریافت نکرده اند، که این موضوع ضمن اینکه بر خلاف این اصل حقوقی اسلام می باشد، موجب سرخوردگی کارگران و تنگی معیشت آنان شده است. به گفته ی یکی از این کارگران حتی دیگر مغازه داران حاضر نیستند کالای قرضی به آنها بدهند، زیرا به دلیل تاخیر های چند ماهه و وعده هایی که دروغ از آب در آمده است، اعتماد آنان نسبت به کارگران سلب شده است. این در حالی است که درآمد شهرداری در این بازار کم رونق اقتصادی ، چندان بی رونق هم نیست، اما این درآمد به کارهای عمرانی اختصاص داده می شود. اگر چه انجام کارهای عمرانی ضرورتی انکار ناپذیر است، اما زیبایی و شیرینی کارهای عمرانی، به این است که در کنار این عمران و آبادانی، دلی ویران نشود، آهی بر آسمان نرود و فریادی بلند نشود. کارگرانی که آبروی خویش را رهین آبروی شهرداری نموده اند و از صبح تا غروب برای رفاه حال شهروندان کار می کنند، شایسته نیست که به دلیل عدم دریافت حقوق، دست خود را پیش این و آن دراز کنند. به گفته ی یکی دیگر از این کارگران ،هر کسی بخواهد به وضع موجود اعتراض نماید تهدید به اخراج می شود، به همین دلیل مجبور است سکوت را اختیار کند، سکوتی که حاصل آن بر باد رفتن آسایش و رفاه و عزت آنان خواهد بود.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۲۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۱:۳۹

  مزد کارگر را باید قبل از خشک شدن عرقش پرداخت.دلت خوشه الان شهرداری با یه شرکت خدمات شهری قرارداد بسته که در اون مزد هر ماه یه کارگر حدود ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده یعنی از حداقل حقوق مصوب اداره کار کمتر معلوم نیست تو این شهر قانون دست کیه!!!
  این کارگران زحمتکش به قول مثل لکی سرشونم از گشنگی خشک شده چه برسه به عرقشون……. :'( :'( T_T :-[

 2. نویسنده دیدگاه: کارگرل شهرداری إرچوقیا
  مرداد ۲۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۱:۴۶

  ولا ایمه أ ور هورا بیمنه بلو برشیا نه مزدی نه بیمه هویچ مر خدا برسیه دادمون أنی إی شهردار و شورا گه منه مشناسم پوسو کلفتره إی گپلسه أ حدیثی خدا ترسا بون. ولا دی جا کولو گرتیه…..

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۲۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۱:۴۷

  کو گوش شنوا؟؟؟؟؟؟:-X

 4. نویسنده دیدگاه: قسم حضرت عباس یا ...
  مرداد ۲۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۸:۲۹

  با سلام
  یه روز عصر ساعت 30/18 رفتم که برم استخر دیدم تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان همشهری پشت در سالن ایستاده و دارن با خودشون حرف میزنن و خود خوری می کردن وقتی که پرسیدم چرا نمیرید داخل گفتن که استخر رو شهرداری رزرو کرده و مخصوص پرسنل شهرداریست، اگر بنا باشد هر اداره برای پرسنلش استخر را رزرو کند جوان و نوجوانان عزیز ما باید بروند و در رودخانه ها شنا و در آنجا هم غرق و دفن شوند که امسال شاهد آن بودیم و اداراتی مثل شهرداری در مظنه اتهام هستند!!!
  خیییلی جای تعجب بود، شهرداری که اینهمه آه و ناله میکنه و میگه ندارم ندارم چطوری میتونه ماهی چندین میلیون هزینه رزرو استخر رو بده ولی نداره حقوق کارگران زحمتکش رو بده!
  شهرداری که باید خودش زمینه رو برای تفریح و سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت جوانان ونوجوانان فراهم کنه ساعتی رو که اوج مراجعه جوانان ونوجوانان به استخر است رزرو کرده و بقیه مردم معطل شهرداری پشت در بسته به انتظار مینشینند!
  راستی شهرداری سالن اختصاصی خودش در خیابان ساحلی رو هم داره که مخصوص پرسنل خودش هست ولی استخر هم لازمه!!
  وقتی که کارمندان سایر ادارات به سختی گذران زندگی می کنند چطوره که کارمندان خدوم شهرداری در رفاه کامل و با بهترین ماشین و خونه و ……
  و این تناقض گوئی هاست که باعث سلب اعتماد مردم و عدم پرداخت عوارضات و غیره میشود

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   مرداد ۲۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۹:۱۹

   تیتر خبر در مورد کارگران است نه کارمندان این مطلبی که فرمودید مهر تأییدی است برای بی عدالتی شهردار.

 5. نویسنده دیدگاه: شهروند دلفان
  مرداد ۲۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۲:۱۲

  با سلام.
  باور کنید بنده خودم شاهدم یکی از این کارگران عزیز و زحمت کش با وجود گرمای تابستان چندین ساعت رو چطوری در حال نظافت و کارسخت آبیاری فضای سبز هستش،قسم میخورد که به نان شب محتاج هستش بخاطر اینکه چندماه میشه بدون یک ریال دریافتی مشغول کار هستند..
  شهردار محترم.شورای شهر.فرماندارعزیز.امام جمعه بزرگوار….عاجزانه خواهش داریم فکری به حال این زحمتکشان کنید،نسبت به پرداخت حقوق و معوقاتشان اقدام کنید.
  با تشکر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار