سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 91618
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ترامپ: واقعیت را گفتیم /داعش را اوباما و هیلاری کلینتون ساخته‌اند
Print This Post

دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای چندمین بار گفته: اوباما و هیلاری کلینتون بودند که گروه تروریستی داعش را ایجاد کردند.

به گزارش سلام دلفان، دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طی چندماه گذشته حرف‌های بی‌اساس و نژادپرستانه زیادی زده است که جنجال‌های زیادی نیز هم در درون حزب و هم در صحنه سیاسی آمریکا ایجاد کرده اما شاید بتوان اظهارات اخیر وی را درباره منشا پیدایش داعش از معدود اظهارات درست وی ارزیابی کرد.
ترامپ طی روزهای اخیر در سخنرانی‌های انتخاباتی خود چندین بار اوباما و هیلاری کلینتون  را منشا پیدایش گروه تروریستی داعش عنوان کرد که با اعتراضات گسترده دموکرات‌های آمریکا رو به رو شد.
وی چهارشنبه گذشته و در واکنش به این اعتراضات اظهار داشت که تنها واقعیت را گفته است.
وی در سخنانی در جمع طرفداران خود در فلوریدا گفت: باراک اوباما، رئیس‌جمهور و هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا گروه تروریستی داعش را در منطقه غرب آسیا «پایه‌گذاری» کردند. وی در ادامه تصریح کرد که «داعش به رئیس جمهور اوباما احترام می‌گذارد»
ترامپ افزود: «من می‌خواهم بگویم که هیلاری کلینتون مکار  نیز  یکی از بنیانگذاران (داعش) است». «مایک پنس»، نامزد معاونت ریاست جمهوری ترامپ نیز هفته گذشته با صدور  بیانیه‌ای اعلام کرده بود سیاست‌های اوباما و کلینتون به ایجاد داعش منجر شد.
هیلاری کلینتون وزیرخارجه سابق آمریکا که در دوره وزارتش هسته  اصلی گروه داعش متولد شد، در کتاب خاطراتش به وضوح تاکید می‌کند که واشنگتن نقش عمده‌ای در تاسیس این گروهک و فراهم کردن زمینه قدرت‌یابی آن ایفا کرده است. ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سازمان سیا نیز پیش از این گفته: سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در شکل‌گیری گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) نقش داشتند و در عملیاتی با نام «لانه زنبور» گروه داعش را تشکیل دادند.به گفته وی گروه داعش برای حمایت از اسرائیل تشکیل شد و هدف عملیات «لانه زنبور» نیز  تشکیل گروهی با شعارهای اسلامی بود که تندروها را از سراسر جهان جذب کند و براساس اندیشه‌های تکفیری، سلاح خود را به‌سوی کشورهای مخالف موجودیت رژیم اسرائیل نشانه بگیرد.اسنودن همچنین فاش کرد که «سرکرده داعش دوره فشرده‌ای را به‌مدت یک سال زیر نظر عوامل موساد پشت سر گذاشته است».
منبع: کیهان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار