سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9168
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » هشدار به مسئولین؛ بیکاری بیداد می کند، 270 روستای ما مشکل آب دارند،حدود 300 روستا مسجد ندارند/ مسئولین ارشد استان از سفرهای استانی رئیس جمهور الگوبرداری کنند
Print This Post
انتقادات صریح امام جمعه از وضع موجود شهرستان و عدم رسیدگی مسئولین؛

باید با مدیریت جهادی این ها مشکلات را حل کرد… از مسؤلین تقاضا می کنم حساب ویژه ای برای مشکلات نورآباد باز کنند.

به گزارش خبرنگار سلام دلفان حجت السلام والمسلمین سید جعفر مرادیانی در خطبه ی اول نماز جمعه مورخ ۲8 تیرماه پس از دعوت به تقوای الهی با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه(س) به بیان اوصاف آن بزرگوار پرداخته و خاطرنشان کردند: حضرت خدیجه در زمانی که ربا و حرام خواری رواج داشت دارای درآمدی حلال بودند و از کارگزاران امین استفاده می کردند و همین امر باعث آشنایی ایشان با پیامبر شد.

وی در ادامه افزودند: حضرت خدیجه(س) به علت دارا بودن کمالات مادی و معنوی ، خیلی ها خواهان ازدواج با آن بزرگوار بودند ولی آن حضرت گمشده ی خود را در کمالات ظاهری نمی دید؛ بلایی که خیلی از ما ها به آن گرفتاریم ؛ وقتی جوانی به سراغ دختر ما می آید آنچه برای ما مهم است حقوق اوست، خانه دارد یا ندارد. توجه به این امور خوب است ولی مهمتر از همه دین آن فرد است. حضرت خدیجه گمشده ی خود را در مسائل معنوی می دید و آنها را در شخصیت پیامبر دید.

ایشان در خطبه ی دوم بار دیگر پس از دعوت به تقوا، به بیان مناسبت های پیش رو پرداخته و با تبریک به مناسبت ولادت امام حسن(ع) از مردم خواستند که در این روز به اکرام ایتام و نیازمندان بپردازند.

همچنین در ادامه افزودند: سه شنبه ی گذشته 25تیر روز بهزیستی و تأمین اجتماعی بود این روز را به کار کنان این دو سازمان مهم تبریک می گوییم.

حجت الاسلام والمسلمین مرادیانی دربحث مسائل بین المللی خاطرنشان کرد: همچنان دشمنان ما نگران مسئله ی هسته ای ما هستند. تلاش ایران در زمینه ی هسته ای زیر نظر سازمان ملل و بسیار شفاف است و دنیای استکبار باید ایران هسته ای را بپذیرد.

وی ادامه داد: همچنان شاهد فتنه گری دشمنان در بعضی کشور های اسلامی هستیم.

مرادیانی به تحولات اخیر مصر اشاره کرد و افزود: دراخبارآمده که ارتش مصر قبل از کودتا علیه دولت آقای مرسی اسرائیل را در جریان گذاشته بود، البته آقای مرسی هم جفا کرد، غفلت کرد، اسیر سلفی ها شد ولی دولت او دولت اسلام گرا بود.

وی خاطر نشان کرد: انشاالله مسائل مصر به مسیر اصلی خود برگردد و آنچه مردم به او رأی داده اند در مصر حاکم شود.در بحرین و سوریه نیز شاهد مظلومیت مسلمانان و شیعیان هستیم.

امام جمعه نورآباد خطاب به جوانان گفت: به لطف این انقلاب زحمات زیادی برای این شهرستان کشیده شده مبادا جوانان عزیز یک مشکلی را ببینند اساس را زیر سوال ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادیانی  با اشاره به مشکلات شهرستان ادامه داد: ازآنجایی که منطقه وسیع و عمق محرومیت زیاد است کارهای زیادی هست که باید انجام بگیرد.

وی افزود: بحث بی کاری در منطقه ی ما بی داد می کند، ازدواج جوانان، وام ازدواج، سایت باز کرده است دولت، جوان ما رفته است ثبت نام کرده است اما الان مراجعه کرده ولی بانک به او سرویس نمیدهند.چرا؟

امام جمعه نورآباد در ادامه گفت: جوانان ما بعضاً مراجعه می کنند، تحت فشار اند،می خواهند خانواده تشکیل دهند.

مرادیانی به کم بود آب در شهرستان اشاره کرد:  مسئله ی آب در شهرستان ما دارد به یک بحران تبدیل می شود، از 440 روستای شهرستان دلفان 270 روستا مشکل آب دارند؛ آب مگر موضوعی است که بشود بر سر آن بحث کرد. مسؤلین باید تأمین کنید. چند روستا هستند که با تانکر برای آنها آب می برند    آن هم ازمردم آنجا پول می گیرند.

وی  ادامه داد: موضوع بهداشت، مردم  نگرانی هایی  دارند درباره ی بیمارستان شهر، خیلی از روستا ها امکانات اولیه ی بهداشتی را ندارند.

وی همچنین به مشکلات گاز رسانی به روستا ها، شهرستان دلفان اشاره کرد و افزود: دراین امر هنوز در اول راه هستیم و روستا های زیادی از این نعمت الهی بی بهر هستند.

مرادیانی به وضع جاده ها اشار داشت و گفت :حدود 700 یا 800 کیلومتر راه سازی شده ولی حدود700 کیلومتر هم هنوز آسفالت نشده است.

وی به کم بد مسجد در شهر و روستای نور آباد اشاره کرد و بیان داشت: نزدیک300 روستا هنوز مسجد ندارند، خود شهر هم هنوز در بعضی محله هایش مسجد ندارد، این وضع مصلی شهرستان دلفان است.

امام جمعه اضافه کرد:  باید با مدیریت جهادی این ها مشکلات را حل کرد،

همچنین ادامه داد: یکی از خوبی های دولت آقای احمدی نژاد سفر های استانی بود، گاهی خود رئیس جمهور به یک روستا سفر می کرد؛ ای کاش مسئولین ارشد شهرستان ها دیگر مسئولین را بردارند و روستا به روستا بروند و مشکلات را ببینند و آنها را حل کنند.

حجت الاسلام مرادیانی در آخر اظهار داشتند: از مسؤلین تقاضا می کنم حساب ویژه ای برای مشکلات نورآباد باز کنند، ما دوست نداریم از کسی انتقاد بکنیم ولی واقعیاتی وجود دارد که باید گفت.

  1. نویسنده دیدگاه: مهران
    تیر ۳۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۱۲

    با تشکر از امام جمعه محبوب و مردمی شهرستان
    دوستان عزیز سایت وزین نسیم دلفان در مورد مشکلات آمورش و پرورش مطلب جالب و جذابی زده لطفا مراجعه کرده و اعلام نظر فرمایید

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار