سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 92922
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » بیش از ۸۰ درصد متکدیان استان غیربومی هستند
Print This Post
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان:

غلام‌رضا آقا میرزایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان لرستان در رابطه با برنامه‌های حوزه پیشگیری از مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: پاک‌سازی از نقاط آلوده شهری و روستایی استان لرستان امسال در دستور کار قرارگرفته است.

به گزارش سلام دلفان، غلام‌رضا آقا میرزایی ظهر امروز در رابطه با برنامه‌های حوزه پیشگیری از مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: پاک‌سازی از نقاط آلوده شهری و روستایی استان لرستان امسال در دستور کار قرارگرفته است.

وی افزود: سال 93 هزار و 700 معتاد متجاهر در مراکز ماده 16 استان نگهداری می‌شدند که در سال 94 این تعداد به 700 نفر رسید.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان به پیگیری اعتبارات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اشاره و عنوان کرد: سال 93 مجموع اعتبارات این حوزه یک میلیارد و 250 میلیون تومان بود که با پیگیری‌های انجام‌شده این رقم در سال 94 به دو میلیارد و 500 میلیون تومان افزایش یافت.

وی با اشاره به تجهیز مراکز ماده 16 استان لرستان، بیان کرد: پیگیری‌هایی در حال انجام است تا بتوانیم  500 متر زیربنا به مرکز ماده 16 خرم‌آباد اضافه کنیم که با توسعه آن ظرفیت آن از حدود 150 نفر به 300 نفر افزایش می‌یابد.

آقا میرزایی در رابطه با جمع‌آوری متجاهران و متکدیان سطح استان، گفت: فضا برای نگهداری  تمام متجاهران وجود دارد از طرفی تعداد معتادان عفونی استان 12 نفر است که دانشگاه علوم پزشکی لرستان پس از درمان می‌تواند آن‌ها را به  مراکز تحویل دهد.

وی تصریح کرد: جمع‌آوری متکدیان در حوزه کاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیست اما در این زمینه هماهنگی‌هایی انجام‌شده تا این متکدیان از سطح شهرها جمع‌آوری شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان اظهار داشت: نزدیک به 100 متکدی در سطح استان لرستان وجود دارد که بعضاً اتباع خارجی هستند که طی روزهای گذشته حدود 44 نفر از این متکدیان در سطح استان جمع‌آوری شد.

وی بابیان اینکه بیش از 80 درصد متکدیان لرستان غیربومی هستند، افزود: دلسوزی‌های بی‌مورد مردم لرستان سبب شده تا متکدیانی از سطح کشور در این استان جمع شوند.

آقا میرزایی عنوان کرد: چهار فرماندار شهرستان‌های استان لرستان اعلام کردند که در سطح آن شهرستان‌ها هیچ گدایی وجود ندارد در سایر شهرستان‌ها نیز ظرف دو ماه آینده تمام متجاهر و معتادان جمع‌آوری می‌شوند.

وی به وجود 16 مرکز ترک اعتیاد درسطح شهرستان خرم‌آباد اشاره و بیان کرد: یک مرکز زنان در شهرستان خرم‌آباد و یک مرکز در شهرستان بروجرد فعالیت دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان به ساماندهی 20 کمپ ترک اعتیاد مجاز و حدود 50 مرکز غیرمجاز در استان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته تعداد مراکز میان‌مدت استان به 42 مرکز افزایش یافت از طرفی  14 مرکز مجاز در استان داریم که امسال بهاستثنای بیرانشهر به هیچ شهر دیگری مجوز داده نمی‌شود.

وی برخورد با مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد را از اولویت‌های کاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دانست و تصریح کرد: امسال دو مرکز مجاز در شهرستان خرم‌آباد که از چندین سال قبل فعالیت داشتند به دلیل تخلف پلمپ شد و از 50 مرکز غیرمجاز 22 مرکز که شرایط اخذ مجوز داشتند مابقی را تعطیل کردیم.

آقا میرزایی در رابطه با مواد مخدر صنعتی اظهار داشت: در دنیا قریب به 500 نوع مواد مخدر صنعتی وجود دارد که با تلاش نیروی انتظامی و پلیس  مبارزه با مواد مخدر این مواد به کشور وارد نشده است.

وی در رابطه با اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد، افزود: کمیته امداد و سازمان بهزیستی سال گذشته در این زمینه اقدامات خوبی انجام دادند از طرفی ستاد مبارزه با مواد مخدر برای هر بهبودیافته مبلغ 10 میلیون تومان تسهیلات 4 درصد به کارآفرین پرداخت می‌کرد اما چون هیچ کارآفرینی استقبال نکرد اقدامی در این زمینه انجام نشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان نمره فعالیت فرماندار استان را به‌عنوان روسای شورای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان‌ها را 18 اعلام کرد و گفت: از 11 فرماندار استان 9 فرماندار عملکرد عالی و دو فرماندار متوسط عمل کردند. به خانواده‌هایی که فرد معتاد در خانواده‌دارند برای درمان توصیه می‌شود که مسیر صحیح درمان را انتخاب  و به کلینیک‌های ترک اعتیاد مجازی که در سطح همه شهرستان‌ها فعالیت دارند مراجعه کنند.

وی عنوان کرد: پس از درمان باید یک دوره سه‌ماهه برای سم‌زدایی مصرف‌کننده شیشه و یک دوره 45 روزه برای مصرف‌کننده تریاک سپری شود و بعدازآن نیز  افراد باید طی یک دوره سه‌ماهه در مرکز  tc بروجرد نگه‌داری شوند که پس از آن نیز به‌طور حتم باید مرحله مراجعه به NE و مشاوره انجام شود.

منبع : تسنیم

 1. نویسنده دیدگاه: حاج حسین
  شهریور ۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۱:۲۵

  صرفاً جهت اطلاع مسئولین و شهروندان عزیز،

  در بین متکدیان غیر بومی شهرستان دلفان، یک دختر نوجوان با

  صورت زخمی و عفونی وجود دارد که بطور حتم به بیماری خطرناک

  و مسری جذام مبتلاست و بیشتر روزهای پنج شنبه در بهشت زهرا

  دست و پای مردم را می گیرد و می بوسد.

  به مسئولین امیدی نیست،

  مردم مراقب باشند جذام نگیرند…

  همین . . .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار