سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 93018
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » احداث ۳۶۲ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد لرستان
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان از احداث ۳۶۲ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد طی امسال در استان خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، جاسم محمدی فارسانی  اظهار داشت: طی پنج ماه نخست امسال ۳۶۲ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد لرستان با هزینه هفت میلیارد و ۶۱۲ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و صدقات ساخته شده است.

وی در خصوص فعالیت کمیته امداد در بخش تعمیرات واحدهای مسکونی مددجویان افزود: کمیته امداد لرستان طی پنج ماه ابتدای سال جاری بیش از ۲۰۷ مورد تعمیرات کلی و جزئی را با هزینه یک میلیارد و ۶۷۹ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و ۷۷۵ میلیون ریال از محل صدقات انجام داده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با بیان اینکه اولویت اساسی کمیته امداد در تامین مسکن مددجویان توجه به مناطق کم برخوردار و محروم است تصریح کرد: بسیاری از مددجویان تحت حمایت و نیازمند مسکن نیز در شهرستان های برخوردار ساکن هستند که کمیته امداد برنامه های ویژه ای برای خانه دار شدن آنها اجرا می کند و رویکرد این نهاد در حوزه تامین مسکن مددجویان توجه به خانواده های نیازمندی بوده که از محرومیت بیشتری برخوردار هستند.

محمدی فارسانی با اشاره به اینکه کمیته امداد در احداث و تعمیر مسکن مددجویان محرومیت خانوادگی و منطقه جغرافیایی مددجویان را در نظر می گیرد، اضافه کرد: کمیته امداد برای تامین مسکن مددجویان به استان هایی که از محرومیت بالایی برخور دارند اعتبارات بیشتری نیز اختصاص می دهد و این نهاد برای احداث مسکن مددجویان در مناطق شهری ۳۰ میلیون ریال و در مناطق روستایی ۲۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی پرداخت می کند.

وی یادآورشد: کمیته امداد نیازسنجی دقیق و کاملی از خانواده های نیازمند در حوزه مسکن انجام داده و اطلاعات کاملی از اولویت های خانواده های فاقد مسکن و بافت های فرسوده در دست دارد که طبق این آمار اعتبارات در زمینه های خرید، ساخت و تعمیرات هزینه خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با بیان اینکه کمیته امداد در احداث و بازسازی بافت های فرسود همه استاندارد های لازم در برابرحوادث طبیعی از جمله زلزله و سیل را رعایت می کند عنوان کرد: یکی از اساسی ترین اهداف کمیته امداد در مسکن مددجویان بازسازی واحدهای فرسوده است.

محمدی فارسانی ادامه داد: سال گذشته کمیته امداد ۱۰۱ میلیارد و ۳۵۳ میلیون ریال اعتبار در حوزه تامین مسکن مددجویان هزینه کرده که پیش بینی می کنیم این اعتبار امسال ۱۳ درصد کاهش داشته باشد.

وی افزود: سال گذشته ۳۵ میلیارد و ۷۳۸ میلیون ریال از محل جمع آوری صدقات برای احداث، تکمیل و تعمیر مسکن مددجویان اختصاص داد شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با بیان اینکه ۳۳۸  واحد مسکن مددجویی در حال احدث و تحویل است گفت: سال گذشته ۷۵۵ مددجوی تحت حمایت و نیازمند این نهاد صاحب خانه شدند که احداث برخی از این واحد ها در سالهای گذشته آغاز شده بود.

منبع: مهر

 

 

 

 1. نویسنده دیدگاه: حاج حسین
  شهریور ۴, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۹:۱۷

  خبر را با یک جدول ضرب ساده بخوانید:

  هفت میلیارد و ۶۱۲ میلیون ریال را تقسیم بر تعداد خانه های ساخته شده

  یعنی 362 بکنید:

  می شود هر خانه ای 2 میلیون و صد هزار تومان.

  پس با دو میلیون هم میشود خانه ساخت . . .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار