سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 93209
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » اجبار برای خرید لباس فرم دانش آموزان و نگرانی خانواده ها/ رنگ نامناسب روپوش دبیرستانی ها
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

هرچند مدیر فرهنگی هنری آموزش و پروش کشور درتیرماه به الزامی نبودن فرم مدارس اشاره کرد اما سالهاست تهیه فرم در مدارس به یک « باید»،تبدیل شده است.

سلام دلفان – در روزگاری که فرم لباسهای المپیک برای مسئولین و مردم بسیار مهم و جدی است ، انتقاد از فرم مدارس که از معضلات مهم مردم است خالی از لطف نیست :
هرچند مدیر فرهنگی هنری آموزش و پروش کشور درتیرماه به الزامی نبودن فرم مدارس اشاره کرد اما سالهاست تهیه فرم در مدارس به یک « باید»،تبدیل شده . حرفی نیست که فرم داشتن دانش آموزان مزیت های مثبتی دارد من جمله : یکسان بودن پوشش فقیر وغنی، نظم و یکنواختی، جلوگیری از ترویج مدل های غربی و نامناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی و ….
اما آنچه مورد انتقاد و درخواست ما از مدیران مدارس و مسولان آموزش و پرورش است ، توجه به مشکلات فراهم نمودن این فرم هاست که قیمت بالای آن خانوادها را دچار مشکل کرده (جدای از پول بالای کتاب و تهیه لوازم تحریر و…) ، خانواده هایی که با مشکلات اقتصادی و گرانی ها، درآمد کم شان کفاف تأمین نیازهای ضروری زندگیست، حتی اگر درتهیه فرم مدارس اجباری نباشد! برای حفظ آبرو ی فرزندشان یا اجبار فرزندشان مجبور به خرید وهماهنگی با دیگر دانش آموزان میشوند .
مشکل دیگر تغییر هرساله آن هاست .چه ضرورتی دارد فرم هایی که میتوان سه سال استفاده کرد، یک سال استفاده شود و دور انداخت. آیا بهتر نبود هر مقطعی- سه سال یک بار- فرم مدارس را عوض کرد (در واقع معادل استفاده  نیمی از روز در 27 ماه)
مشکل دیگر که دانش آموزان از آن شاکی هستند  رنگ و مدل فرم مدارس است که بعضی از رنگها به خصوص برای دختران راهنمایی و متوسطه نامناسب است و میلی برای پوشیدنش ندارند. اگر در جلسه ای نظر اولیا و مربیان و نماینده های از دانش آموزان پرسیده می شد شاید چنین مشکلاتی پیش نمی آمد.
باتوجه به توصیه های فراوان در فرزندآوری و اقتصاد مقاومتی از مسؤلین ومدیران مدارس انتظار می رود با نگاهی فراگیر و همه جانبه فرم مدارس را با درک صحیح از شرایط اقتصادی و شرایط سنی و فرهنگ اسلامی انتخاب نمایند که خانواده های چند فرزنده برای تهیه فرم دانش آموزانشان دچار مشکل نباشند.
درضمن از پوشش الگوی دانش آموزان یعنی معلمان و مدیران غافل نشوند!!!! چه خوب میشد اگر زودتر برای تهیه ی فرم معلمان و مدیران مدارس دست به کار میشدید .

 

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    شهریور ۸, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۳:۰۶

    عزیزم پس رانت سود و معامهله کجا بره یه عده باید از این بی سرو سامانی و اب گل الود سود ببرند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار