سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9323
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یک هزار و 67 طرح اشتغالزا ویژه مددجویان کمیته امداد استان لرستان اجرا شده است
Print This Post

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان یک هزار و 67 طرح اشتغالزا با پرداخت 47 میلیارد و 313 میلیون ریال تسیهلات ویژه مددجویان تحت پوشش این نهاد طی سال گذشته در استان اجرا شده است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، ˈولی الله منتظریˈ روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: همچنین پنج هزار و 315 طرح اشتغالزای دیگر نیز با پرداخت 392 میلیارد و 562 میلیون ریال تسهیلات در این مدت اجرا شده است.

وی اظهار داشت: در مجموع شش هزار و 682 فقره تسهیلات بمبلغ 484 میلیارد و 938 میلیون ریال در بخش های اشتغالزایی برای مددجویان این نهاد در لرستان هزینه شده است.

وی اظهار داشت: در حوزه اشتغال پارسال خدمات خوبی به مددجویان ارائه شد به گونه ای که برای هر مددجو تا سقف شش میلیون و 500 هزار ریال هزینه جهت ارائه مهارت های فنی و حرفه ای پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه برای تشویق بیشتر مددجویان و آموزش دهندگان به افراد آموزش دهنده سه میلیون ریال و افراد نوآمور نیز سه میلیون و 200 هزار یال پاداش پرداخت شده، افزود: به منظور ارائه آموزش بهتر به مددجویان 33 نفر به عنوان ناظر جهت نظارت بیشتر بر طرح های اشتغال این نهاد فعالیت جدی دارند.

وی تصریح کرد: وی اضافه کرد:وی تصریح کرد: برای ارائه آموزش 16 هزار و 169 نفر در حوزه مهارت های فنی و حرفه ای نیز 9 میلیارد و 163 میلیون ریال هزینه شد تا طرح های اشتغالزایی با قوت بیشتری برای مددجویان اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه مددجویان کمیته امداد لرستان علاوه بر مشکلات اقتصادی،با مشکلات فرهنگی روبه رو هستند، اظهار داشت: در سه مرحله و در قالب طرح نظام جامع تربیتی هشت هزار و 940 خانوار در قالب 42 هزار نفر از خانواده های زندانیان، افراد طلاق و مناطق حاشیه شهر و روستاهای دورافتاده آموزش های لازم در حوزه فرهنگی را فرا گرفتند.

وی اجرای طرح فلاح ویژه 38 هزار و 302 نفر به منظور طرح روضه خوانی در منازل را از دیگر برنامه های حوزه فرهنگی در استان عنوان کرد و افزود: افراد تحت پوشش آموزش های لازم در خصوص مهارت های زندگی، همسرداری و تربیت فرزند را فراگرفتند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 78 هزار و 89 خانوار با جمعیت 190 هزار و 956 نفر از فعالیت های کمیته امداد لرستان بهره مند هستند، گفت: تنها 70 هزار و 837 خانوار از خدمات مستمری ماهانه بهره مند و مابقی به صورت موردی از کمک های این نهاد استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: همچنین در سال گذشته 580 میلیارد و 885 میلیون ریال بابت مستمری به مددجویان و خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد لرستان پرداخت شده است.

وی همچنین از پرداخت وام به نیکوکاران و خیران جهت کمک به مددجویان کمیته امداد لرستان اشاره کرد و گفت: به همین منظور تا سقف 50 میلیون ریال به صورت قرض الحسنه به هر نیکوکار پرداخت می شود تا از این طریق برای هزینه های موردی، کمک هزینه جهیزیه، شهریه دانشجویی و دیگر کمک های این افراد هزینه شود.

وی همچنین از برگزاری جشن رمضان ویِژه حمایت از مددجویان این نهاد به مناسبت ماه مبارک رمضان در استان خبر داد و گفت: جشن رمضان در نیمه دوم این ماه مبارک با ایجاد بازارچه ای در ورودی قلعه تاریخی فلک الافلاک خرم آباد برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این بازارچه دارای 10 تا 15 غرفه برای ارائه خدمات به مددجویان خواهد بود، اظهار داشت: برگزاری طرح اکرام ایتام به عنوان یکی از برنامه های محوری جشن رمضان است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار