سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 93635
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی برای مراکز درمانی لرستان خریداری شد
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از خریداری ۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی برای مراکز درمانی این استان خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، کوروش ساکی پیش از ظهر دوشنبه پس از افتتاح پروژه های درمانی لرستان در نشست با وزیر دادگستری گفت: طرح تحول نظام سلامت در لرستان از سال ۹۳ آغاز شد و این امر شاه بیت کاهش فرانشیز یا پرداختی بیماران بود.

وی با بیان اینکه در حوزه هزینه های بسیاری که از بیماران گرفته می شد و همچنین زیرمیزی ها طرح تحول نظام سلامت موفق عمل کرد، تصریح کرد: با اجرای این طرح حتی بخش هایی را که نداشتیم با بخش خصوصی قرارداد بستیم تا با تعرفه دولتی ارائه خدمات بدهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه امروز در همه شهرستان های لرستان ۵ تخصص اصلی پزشکی وجود دارد، گفت: تخصص های داخلی، جراحی عمومی، اطفال، زنان و بیهوشی در همه شهرستان ها وجود دارد.

ساکی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت تا کنون ۱۸۰ میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده است، تصریح کرد: ۶۵ درصد این اعتبار در حوزه کاهش پرداخت بیماران هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه سال گذشته بالغ بر  ۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات خریداری کرده ایم ادامه داد: امروز نیز بالای ۹۰ درصد تعداد تخت های ویژه استان را افزایش داده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه قبلا تعداد تخت های استان ۲هزار تخت بود اظهار داشت: امروز تعداد تخت های بیمارستانی لرستان به ۳ هزار تخت رسیده است.

وی ادامه داد: قرارداد احداث ۵۰۰ تخت در خرم آباد را با قرارگاه خاتم الانبیا بسته ایم و در ادامه ۵۰۰ تخت نیز در کوهدشت و دورود احداث می شود.

ساکی یادآور شد: با انجام این پروژه ها تعداد تخت های استان به ۴ هزار تخت خواهد رسید.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار