سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 93755
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۲۰ قلم داروی نازایی و ۳۰۰ قلم داروی گران‌قیمت در تعهد سازمان بیمه
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: تأمین ۲۰ قلم داروی نازایی و حدود ۳۰۰ قلم داروی گران‌قیمت در تعهد سازمان بیمه سلامت قرار دارد.

به گزارش سلام دلفان، مریم آزادی  در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار داشت: هزینه‌های صرف شده برای بیماران خاص افزایش داشته است.

وی افزود: 4 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار صرف شده برای بیماران خاص تا پیش از اجرای طرح تحول سلامت بوده که پس از اجرایی شدن این طرح، با افزایش 105 درصدی به 10 میلیارد تومان رسیده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان به خدمات ارائه شده در طرح تحول سلامت در لرستان اشاره و عنوان کرد: قرار گرفتن تأمین اقلام دارویی به صورت رایگان یا با حداقل پرداختی و رایگان کردن هزینه‌های شیمی‌درمانی و رادیوتراپی از جمله خدمات ارائه شده در این طرح است.

وی سلامت را اولویت کاری دولت دانست و تصریح کرد: صدور دفترچه درمانی رایگان برای افرادی که فاقد پوشش بیمه بودند، از جمله دیگر خدمات این طرح است.

آزادی بیان کرد: پس از ارائه این طرح برای 10 میلیون نفر در کشور پس از شناسایی به صورت رایگان دفترچه صادر شد که از بین آن‌ها 250 هزار نفر در استان ما بودند.

وی به رشد 130 درصدی دفاتر پیشخوان در راستای اجرای طرح تحول سلامت خبرداد و خاطرنشان کرد: تعداد دفاتر پیشخوان در راستای اجرای این طرح و برای صدور دفترچه از 10 دفتر به 23 دفتر در استان افزایش یافت.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان به اشتغال‌زایی هشت درصدی در استان اشاره کرد و گفت: با افزایش دفاتر پیشخوان برای 83 نفر در استان اشتغال‌زایی شد و تمام بیمارستان‌های خصوصی و دولتی و همچنین کلیه کلینیک‌ها در عهد قرارداد با بیمه سلامت هستند.

آزادی بیمه روستاییان و عشایر از نوع سطح یکم بیمه سلامت عنوان کرد و اظهار داشت: ویزیت پزشک و ماما، مراقبت از کودکان زیر 5 سال، زنان باردار، سالمندان، دندانپزشکی کودکان زیر 10 سال و بیشتر خدمات آزمایشگاه از جمله خدمات بیمه روستاییان و عشایر در این طرح است و هزینه پرداختی درمان برای افراد ساکن در شهر شش درصد و برای روستاییان سه درصد کاهش یافته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان به افزایش 18 درصدی مراجعین به بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: پیش از اجرای طرح تحول سلامت مراجعان به بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها 79 هزار بار و بعد از اجرای آن به 93 هزار بار رسیده است.

وی تصریح کرد: تأمین 20 قلم داروی نازایی و حدود 300 قلم داروی گران‌قیمت در تعهد سازمان بیمه سلامت قرار دارد و کاهش پرداخت از جیب مردم هدف اصلی اجرای طرح تحول سلامت است.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان گفت: یک میلیون و 150 هزار نفر معادل 60 درصد جمعیت استان لرستان زیرپوشش بیمه سلامت هستند و از خدمات این بیمه بهره‌مند می‌شوند که 250 هزار نفر از این جمعیت در حاشیه شهرها،  65 هزار نفر روستایی و عشایر  و بقیه نیز جز بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت و دیگر اقشارجامعه هستند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار