سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 93829
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » رکورد صادرات نفت ایران شکسته شد
Print This Post

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از ثبت رکورد جدید صادرات نفت ایران خبر داد و گفت: با بارگیری همزمان ۱۰ کشتی نفتکش، روز گذشته حدود ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت صادر شد.

به گزارش سلام دلفان، سید پیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به پهلوگیری همزمان ۱۰ کشتی نفتکش در اسکله های پایانه نفتی خارگ به عنوان بزرگترین پایانه نفتی ایران در خلیج فارس در روز گذشته، گفت: از این تعداد ۹ فروند کشتی از طریق اسکله‌های ثابت و یک فروند کشتی به روش STS «کشتی به کشتی» نفت خام صادراتی ایران را بارگیری کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اعلام اینکه روز گذشته برای نخستین بار ۹ فروند کشتی غول پیکر نفتکش از طریق اسکله‌های تی و آذرپاد پایانه نفتی خارگ پهلوگیری و اقدام به بارگیری نفت ایران کرده‌اند، تصریح کرد: علاوه بر این یک فروند کشتی نفتکش هم به صورت کشتی به کشتی نفت خام مورد نیاز خود را بارگیری کرده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه این عملیات پهلودهی بدون حضور کارشناسان خارجی و هیچ گونه حادثه ای با موفقیت انجام شده است، اظهار داشت: از طریق کشتی‌هایی که در اسکله‌های ثابت پایانه نفتی خارگ پهلودهی شدند در مجموع حدود هشت میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت بارگیری شده است.

وی با بیان اینکه همچنین یک میلیون بشکه نفت خام هم از طریق بارگیری کشتی به کشتی انجام شده است، بیان کرد: هم اکنون ظرفیت و توان بارگیری کشتی های نفتکش در پایانه خارگ به بیش از ۹ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.

موسوی با یادآوری اینکه از حدود ۴ سال قبل تاکنون عملیات گسترده بازسازی و نوسازی تاسیسات و اسکله‌های پایانه نفتی خارگ آغاز شد، خاطرنشان کرد: هم اکنون همسو با افزایش ظرفیت تولید نفت امکان بارگیری و صادرات نفت خام کشور از پایانه خارگ وجود دارد.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار