سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9402
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پدیده خشکسالی در سال های آینده نیز گریبانگیر لرستان است
Print This Post

مدیرکل ستاد بازسازی سوانح غیرمترقبه لرستان گفت: خشکسالی استان به عنوان یک حادثه مهم باید در یک برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت حل شود چرا که این پدیده در سال های آینده نیز گریبانگیر لرستان است.

 

به گزارش سلام دلفانˈرضا آریاییˈ روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون دیگر خشکسالی جز حوادث غیرمترقبه لرستان نیست و مردم این استان هفت سال است که خشکسالی در عرصه های مختلف جنگلی، درختان و باغهای خود را مشاهده می کنند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل خشکسالی درختان و پوشش گیاهی از بین رفته و سطح آب زیرزمینی در اغلب نقاط لرستان کاهش یافته است، اظهار داشت: سال های گذشته به دلیل خشکسالی خسارات فراوانی به محصولات کشاورزی و پوشش گیاهی استان وارد شد که تاکنون خسارات آنها جبران نشده است.

وی با بیان اینکه خشکسالی یک پدیده خزنده است، تصریح کرد: اکنون به دلیل گرمای شدید هوا مشکلاتی در عرصه خشکسالی به استان وارد می شود به طوری که براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور 12 استان کشور میزان درجه حرارت آنها از 40 درجه بیشتر شده که این مهم نیز بر شدت گرما و پدیده خشکسالی می افزاید.

آریایی افزود: در برنامه بودجه سال 92 در مجموع برای کل کشور یک هزار و 500 میلیارد ریال کمک بلاعوض به صندوق بیمه محصولات کشاورزی در نظر گرفته شده تا از این طریق بخشی از خسارات وارده به کشاورزان در زمینه خشکسالی جبران شود.

وی با بیان اینکه در این زمینه رقم تخصیص به لرستان مشخص نیست، گفت: براساس میزان بیمه محصولات کشاورزی از این کمک بلاعوض به لرستان نیز کمک خواهد شد تا کشاورزان با مشکل کمتری در این راستا مواجه شوند.

وی اضافه کرد: اکنون که بارندگی کمتر شده به طور قطع میزان خشکسالی بیشتر است به طوری که تنها در شهر خرم آباد دریاچه کیو و رودخانه خرم آباد خشک شده و این نشانه ای از خشکسالی است.

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاه های اجرایی و کشاورزان در راستای بیمه کردن محصولات کشاورزی، روز به روز شاهد کاهش مشکلات در زمینه پدیده خشکسالی باشیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار