سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 94027
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از محل سپرده‌ها به کارکنان بانک ها ممنوع شد
Print This Post

معاون نظارتی بانک مرکزی از ممنوعیت اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه به کارکنان بانک‌ها خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، فرشاد حیدری اظهار داشت: درصدی از منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها از دهه 60 تاکنون به کارکنان بانک پرداخت می‌شد، اما براساس مقررات جدید پرداخت این تسهیلات از محل منابع قرض‌الحسنه ممنوع شده است.
وی افزود: بانک‌ها باید تسهیلات قرض‌الحسنه کارکنان خود را از منابع خودشان پرداخت کنند و دیگر امکان اعطای این تسهیلات از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه مردم وجود ندارد و همه منابع قرض‌الحسنه باید صرف اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به مردم شود.وی تأکید کرد: هر ماه براساس برنامه بانک مرکزی، بانک‌ها باید 150 هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کنند.
حیدری در خصوص تعیین تکلیف صرافی‌ها و آیین‌نامه مربوط به آن گفت: آیین‌نامه صرافی‌ها تدوین و ابلاغ شد و فقط یک بند از آن توسط دیوان عدالت اداری ابطال شده اما بر کلیت کار خدشه‌ای وارد نمی‌کند.وی ادامه داد: بنابراین مجوز هر صرافی به اتمام رسید، برای دریافت مجوز جدید باید مقررات جدید را رعایت کند.
معاون نظارتی بانک مرکزی در خصوص ساماندهی مؤسسه ثامن‌الحجج، گفت: هماهنگی بین بانک مرکزی و قوه قضائیه برقرار است تا مشکلات حل و فصل شود. تا به امروز حدود یک‌میلیون فقره حساب حل و فصل شده و تعداد نسبتاً کمی باقی مانده که البته مبالغ آنها بالاست ولی در حال برنامه‌ریزی هستیم که با تعیین و تکلیف کردن دارایی‌ها سپرده‌های این افراد را هم بازپرداخت کنیم.
حیدری تأکید کرد: تعیین‌تکلیف اموال این مؤسسه تا حدود زیادی زمانبر است.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار