سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9407
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کمیته احیای مساجد با هدف توسعه و تقویت پایگاههای فرهنگی در لرستان تشکیل می شود
Print This Post

سرپرست معاونت سیاسی ،امنیتی استانداری لرستان از تشکیل کمیته احیای مساجد در استان خبر داد و گفت: این کمیته با محوریت سازمان تبلیغات اسلامی با هدف رفع مشکلات مساجد استان تشکیل خواهد شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، ˈسجاد معینˈ روز سه شنبه در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان ، افزود: این کمیته با عضویت سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

، معاونت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه ها، بسیج، امور مساجد، ستاد اقامه نماز، نمایندگان ائمه جمعه و کارشناسان حوزه مساجد استان فعالیت می کند.

وی با اشاره به اینکه مصوبات این کمیته در اجلاس سراسری نماز مطرح می شود، تصریح کرد: تشکیل این کمیته موجب توسعه، ساماندهی و احیای فعالیت های فرهنگی، مذهبی مساجد استان و زمینه سازی برای جذب بیشتر جوانان به این مراکز خواهد شد.

معین تصریح کرد: مساجد به عنوان پایگاههای فرهنگی می توانند زمینه پویایی و نشاط جامعه را با انجام فعالیت های فرهنگی مناسب با مشارکت جوانان فراهم کنند.

وی در ادامه از حضور نیافتن مدیران دستگاههای اجرایی در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان انتقاد کرد و افزود: عدم حضور مدیران در این نشست موجب بروز مشکلاتی در روند تشکیل جلسات و تصویب و اجرای مصوبات آن شده است.

وی استفاده از ظرفیت و دیدگاههای کارشناسان و نخبگان را از راهکارههای موثر برای کاهش چالش ها و آسیب های اجتماعی دانست و گفت: تشکیل کارگروه اجتماعی و فرهنگی و اجرای مصوبات علمی و هدفمند کارگروه نقش مهمی در تحقق این مهم دارد.

وی با بیان اینکه انجام کارهای فرهنگی هدفمند و کارشناسی شده موجب رفع بسیاری از آسیب های اجتماعی خواهد شد، اظهار کرد: یکی از مهم ترین کارکردهای کارگروه فرهنگی، اجتماعی بررسی علمی و کارشناسی

مسایل و مشکلات جامعه و ارائه راهکار برای رفع آنها است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار