- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

کمیته احیای مساجد با هدف توسعه و تقویت پایگاههای فرهنگی در لرستان تشکیل می شود

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، ˈسجاد معینˈ روز سه شنبه در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان ، افزود: این کمیته با عضویت سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

، معاونت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه ها، بسیج، امور مساجد، ستاد اقامه نماز، نمایندگان ائمه جمعه و کارشناسان حوزه مساجد استان فعالیت می کند.

وی با اشاره به اینکه مصوبات این کمیته در اجلاس سراسری نماز مطرح می شود، تصریح کرد: تشکیل این کمیته موجب توسعه، ساماندهی و احیای فعالیت های فرهنگی، مذهبی مساجد استان و زمینه سازی برای جذب بیشتر جوانان به این مراکز خواهد شد.

معین تصریح کرد: مساجد به عنوان پایگاههای فرهنگی می توانند زمینه پویایی و نشاط جامعه را با انجام فعالیت های فرهنگی مناسب با مشارکت جوانان فراهم کنند.

وی در ادامه از حضور نیافتن مدیران دستگاههای اجرایی در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان انتقاد کرد و افزود: عدم حضور مدیران در این نشست موجب بروز مشکلاتی در روند تشکیل جلسات و تصویب و اجرای مصوبات آن شده است.

وی استفاده از ظرفیت و دیدگاههای کارشناسان و نخبگان را از راهکارههای موثر برای کاهش چالش ها و آسیب های اجتماعی دانست و گفت: تشکیل کارگروه اجتماعی و فرهنگی و اجرای مصوبات علمی و هدفمند کارگروه نقش مهمی در تحقق این مهم دارد.

وی با بیان اینکه انجام کارهای فرهنگی هدفمند و کارشناسی شده موجب رفع بسیاری از آسیب های اجتماعی خواهد شد، اظهار کرد: یکی از مهم ترین کارکردهای کارگروه فرهنگی، اجتماعی بررسی علمی و کارشناسی

مسایل و مشکلات جامعه و ارائه راهکار برای رفع آنها است.