سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 94209
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » استاندار: لرستان استان محروم نیست!/ علی رستمیان: دلفان محرومترین روستاها را داراست
Print This Post
در جلسه بررسی تببین راهکارهای علمی توسعه روستایی مطرح شد؛

استاندار لرستان گفت: این استان با دارا بودن پتانسیل های مختلف استانی محروم نیست بلکه برخی مدیران محروم هستند که نمی توانند از این ظرفیت ها استفاده کنند.

به سلام دلفان، هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جلسه بررسی تببین راهکارهای علمی توسعه روستایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی که در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان لرستان در خرم آباد برگزار شد با بیان اینکه در شرایطی که شهر خرم آباد در بین 9 کلان شهر، 31 مرکز استان و 1100 شهر به عنوان یکی از هفت شهر گردشگری کشور معرفی شده نمی توانیم استان لرستان را با این ظرفیت یک استان محروم بدانیم.

استاندار لرستان گفت: محروم مدیرانی هستند که از ظرفیت های استان لرستان برای پیشرفت این استان و خدمت به مردم استفاده نمی کنند.
بازوند افزود: استان لرستان دارای 2هزارو500 کیلومتر آبراه و رودخانه است اما ما نتوانسته ایم که این استان را با استفاده از این ظرفیت به قطب شیلات کشور تبدیل کنیم.
وی اضافه کرد: اگر استان لرستان محروم بود سرمایه گذار هلندی پس از برجام برای سرمایه گذاری در این استان در بخش گلخانه اقدام نمی کرد.
استاندار لرستان بر ضرورت صدور اسناد املاک روستائیان تاکید کرد و گفت: بانک ها بدون وثیقه ملکی به روستائیان تسهیلات نمی دهند.
بازوند اظهار کرد: اگر اختیارات به شوراها ندهیم فقط به مطالبه گر تبدیل می شوند در واقع امروز به جای اینکه اختیارات شوراها را زیاد کنند روزبه روز آنها را محدودتر می کنند.
وی افزود: شورا اگر اختیارات نداشته باشد مردم دیگر به آنها کار واگذار نمی کنند و آن وقت نماینده مجلس به جای اینکه به دنبال قانونگذاری باشد باید به دنبال حل مشکلات شهر برود.
علی رستمیان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس نیز در این جلسه خواستار توجه هر چه بیشتر به مناطق محروم استان لرستان شد و گفت: روستاهای شهرستانهای الیگودرز و نورآباد بیشترین محرومیت ها را در استان دارند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار