سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 94217
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » طلاق در ایران به زلزله خاموش تبدیل شده است
Print This Post

امام جمعه شاهین‌شهر در خصوص آمار طلاق و ازدواج گفت: طلاق درست است که حلال است ولی در بدترین حلال‌ها قرار دارد که متأسفانه بعضی از مشاورین هم در اولین قدم زن و مرد را به طلاق راهنمایی می‌کنند.

 

به گزارش سلام دلفان، از شاهین‌شهر، حجت‌الاسلام ملکیان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کرد: در ابتدا خود و شما را به تقوایی الهی توصیه می‌کنم و اگر بخواهیم به این نوع از تقوا برسیم باید همیشه خود را در محضر خداوند حاضر ببینیم.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه عنوان کرد: یکی از راه‌های تربیت فرزند احترام به فرزند است که این موضوع در رفتار حضرت فاطمه زهرا با فرزندان مشهود است ولی ما چگونه با فرزندان خود برخورد می‌کنیم؟

وی با اشاره به روایتی پیرامون لزوم احترام، اکرام و وفای به عهد با فرزندان تصریح کرد: جشن ازدواج بدون معصیت، برخورد صحیح با فرزندان و عشق و محبت بین مرد و زن، از درس‌های ازدواج این دو بزرگوار است.

حجت‌الاسلام ملکیان از برگزاری جشن‌های عروسی با معصیت انتقاد کرد و افزود: شب عروسی شب عبادت و استجابت دعاها است ولی امروز می‌بینیم بیشترین گناه‌ها در شبی که باید دعاها استجابت شود انجام می‌شود، ولی امروز بیشترین گناه‌ها در شبی که باید دعاها استجابت شود صورت می‌گیرد.

وی ضمن اشاره به حضور حضرت علی در جنگ‌های مختلف و همراهی حضرت زهرا با ایشان تصریح کرد: ما خود را شیعه و پیرو این بزرگان می‌بینیم ولی وضعیت ما خیلی تلخ است و باید این تلخی‌ها را بیان کرد که امروز چراغ خانه‌های ما کم سو شده، سن ازدواج بالا رفته و خانه‌های مجردی افزایش پیداکرده است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر قسمتی از مشکلات امروز جوانان در شروع زندگی و ازدواج را مربوط به خانواده‌ها مربوط دانست و افزود: مگر خداوند نمی‌گوید با شرایط اسلامی ازدواج کنید تا من از فضل خود شما را غنی کنم؛ پس چرا این شرایط، جهیزیه‌ها، مهریه‌ها و چشم و هم‌چشمی رواج یافته است.

وی از افزایش آمار طلاق در جامعه خبر داد و گفت: درست است که طلاق حلال بوده ولی در بدترین حلال‌ها قرار دارد و برای جراحی زندگی آن هم در آخرین قدم باید صورت گیرد که متأسفانه بعضی از مشاورین هم در اولین قدم تا زن و مرد برای مشاوره می‌روند طلاق را پیش‌بینی می‌کنند که در نهایت آمار طلاق در ایران به زلزله خاموش تبدیل‌ شده است.

حجت‌الاسلام ملکیان از طلاق 16 زوج در هر ساعت در کشور خبر داد و اظهار کرد: این موضوع در تهران رکورددار است که روزانه 90 نفر از یکدیگر جدا می‌شوند و این نتیجه فاصله گرفتن از الگوهای بزرگ دینی است که ما در اسلام داریم.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری عنوان کرد: تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی، نفوذ، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با استکبار جهانی اتکا به داخل، مبارزه با بی‌عدالتی، مشکلات اجتماعی، تمدن نوین اسلامی، افزایش توان دفاعی برای عقب‌نشینی دشمن به‌گونه‌ای که دشمن اجازه تجاوز به ایران را پیدا کند از مطالبی است که از صحبت‌های ایشان می‌توانیم دریابیم.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار