سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 94248
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » کارخانه پارسیلون خرم آباد ۱۴۰ میلیارد تومان بدهی دارد/ لرستان رتبه پنجم بیکاری در کشور
Print This Post
و همچنان مقصر دولت قبلی است!

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: حجم انباشته بدهی پارسیلون به افراد حقیقی و حقوقی به ۱۴۰ میلیارد تومان رسیده است

به گزارش سلام دلفان، علی آشتاب ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: بین سال‌های 80 تا 82 کارخانه پارسیلون 1500 نفر کارگر داشته و حداقل 37 تن در روز تولید داشت اما پس از واگذاری به دلیل ضعف مدیریتی و عدم توجه به برنامه رونق امروز 123 کارگر رسمی و 210 کارگر قراردادی دارد.

وی با بیان اینکه حجم انباشته بدهی پارسیلون به افراد حقیقی و حقوقی به 140 میلیارد تومان رسیده است افزود: به دلیل پایلوت بودن استان لرستان در اقتصاد مقاومتی طرح تکاپو را زودتر از همه جا آغاز کردیم که در ابتدا سهم لرستان در این طرح 11 میلیارد تومان بود که با معرفی ظرفیت‌های استان به وزیر تعاون سهم استان به 119 میلیارد تومان افزایش یافت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه بر اساس اعلام مرکز آمار ایران تا پایان سال گذشته بیش از 20 استان کشور با افزایش بیکاری مواجه بوده‌اند، عنوان کرد: اما لرستان از نرخ بیکاری 14.9 درصدی پایان سال 93 در پایان سال گذشته به 13.3 درصد رسیده که در مجموع در رتبه پنجم بیکاری کشور قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه 286 تعاونی در استان در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده‌اند بیان کرد: این تعاونی‌ها در مجموع 242 میلیارد تومان تسهیلات نیاز دارند.

آشتاب با بیان اینکه تاکنون 88 تعاونی از تعاونی‌های ثبت نام شده در سامانه بهین یاب به بانک ارجاع داده شده‌اند گفت: در برنامه اقتصاد مقاومتی در مجموع 59 تعاونی در نظر داشتیم اما تاکنون 88 تعاونی به بانک ارجاع داده شده که 17 تعاونی در مرحله اخذ قرارداد هستند و تاکنون سه میلیارد و 535 میلیون تومان پرداختی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در مجموع در پنج ماهه نخست سالجاری 17 میلیارد تومان به تعاونی‌ها پرداخت شده است تصریح کرد: ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و منابع انسانی تعاونی‌ها، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، تقویت همکاری‌های بین دستگاهی، تامین مشوق‌ها و منابع مالی، توسعه بازار تعاونی ها و تعمیم نظارت بر تعاونی‌ها هفت راهبرد وزارت خانه تعاون در رابطه با تعاونی هاست.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار