سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 945
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مخاطبان گرامی «سلام دلفان» بخوانند
Print This Post
با تولد «سلام دلفان» در عرصه مجازی، فرصتی فراهم شده تا با تبادل افکار و اندیشه ها، گامی در راستای اصلاح فرهنگ، مخصوصاً فرهنگ سیاسی شهرمان برداریم. در این مدت، در ...

با تولد «سلام دلفان» در عرصه مجازی، فرصتی فراهم شده تا با تبادل افکار و اندیشه ها، گامی در راستای اصلاح فرهنگ، مخصوصاً فرهنگ سیاسی شهرمان برداریم.

در این مدت، در کنار پیام ها و نظرات سازنده و مفید مخاطبان عزیز، متأسفانه نظرات و پیام هایی به سایت ارسال می شود که رسانه را از رسالت اصلی خود دور می سازد و هیچ کمکی نیز به پیشبرد مباحث مطرح شده در سایت نمی کنند. این گونه نظردهی نسبت به اشخاص و جریانات، جز اینکه کینه ها و کدورت ها را در دل ها تقویت می نماید، حاصلی در بر ندارد و این مسئله، به هیچ وجه شایسته ی ما که دغدغه اصلاح فرهنگمان را داریم نیست.

راستی، تا جایی که باب گفتگو، تبادل آرا و اندیشه، انتقاد، پرسش و پاسخ و… باز است، چرا متوسل به راه های غیر اخلاقی شویم؟

آیا نمی شود در فضایی منطقی و بدور از حب و بغض و احساسات، آرا و افکارمان را در معرض دید عموم قرار دهیم؟!

یقیناً تا جایی که می توان از افراد، جریانات و نیز مسئولین مطالبه کرد و آنها را مورد انتقاد درست و صحیح قرار داد، نباید درفضای تهمت، افتراء و شایعه پراکنی گام نهیم.

“سلام دلفان” تا کنون به احترام مخاطبان عزیز، نظرات را تقریباً بدون اعمال «سانسور» به نمایش در آورده، امّا از آنجایی که همانگونه که اشاره شد، «رسانه» از رسالت اصلی خود دور می شود و نیز، موانع قانونی که برای این کار وجود دارد، از این پس، تنها نظراتی به نمایش گذارده می شود که عاری از تهمت، افتراء و شایعه پراکنی نسبت به هر فرد و یا جریانی (مسئول و غیرمسئول، کاندیدا و غیر کاندیدا) باشند. در این خصوص، ذکر چند نکته ضروری می نماید:

1- نظراتی که مخاطبان گرامی برای سایت ارسال می کنند باید در پیشبرد بحث کمک کنند و سازنده باشند.

2- درخصوص سؤال یا انتقاد و مطالبه از مسئولین، هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و مخاطبان محترم می توانند سؤال و مطالبه خود را از مسئولین محترم با لحاظ شرایطی که برشمرده شد، به سایت ارسال نمایند و به نمایش نیز درخواهد آمد.

3- در خصوص انتخابات مجلس نهم و کاندیداهای احتمالی : با گذشت زمان و نزدیک شدن به زمان انتخابات، «سلام دلفان» این فضا را فراهم خواهد کرد که کاندیداها، به سؤالات و شبهاتی که در خصوص آنها وجود دارد پاسخ دهند و مخاطبان محترم نیز بتوانند سؤالات و نظرات خود را مطرح کنند. از این رو، از مخاطبان عزیز خواهش می کنیم فعلاً اظهار نظر نسبت به کاندیداها را متوقف نمایند.

4- چنانچه در این مدت، نظراتی در خصوص کاندیداها به سایت ارسال شود، فقط آنهایی به نمایش درخواهد آمد که به نفع کاندیداها باشد و نظراتی که بر علیه هر کدام از کاندیداها ارسال شود، از نمایش آنها معذوریم. و همانگونه که گفته آمد در آینده نزدیک فضای طرح سؤال، انتقاد و شبهه از کاندیداها فراهم می شود.

به عبارتی دیگر، طرفداران کاندیداها فعلاً می توانند نسبت به «اثبات» کاندیدای مورد حمایت خودشان نظر دهند، نه در نفی کاندیداهای دیگر.

5- سلام دلفان این وعده را به مخاطبان گرامی می دهد که هیچگونه تبعیضی در خصوص هیچ کدام از کاندیداها اعمال ننماید و تاکنون نیز اینچنین بوده.

6- انتقادات و طرح مشکلات مردم که تاکنون در سایت صورت گرفته، فقط و فقط در راستای رسالت سایت بوده، نه گرایش های انتخاباتی و… از این رو، همواره این فرصت برای مسئولینی که از طرف سایت مورد انتقاد واقع شده اند، برای پاسخگویی فراهم است. از مخاطبان عزیز نیز می خواهیم از مطالب، خبرها، انعکاس مشکلات و تحلیل های سایت، خدای ناکرده برداشت های ناصواب نداشته باشند و آنها را به انتخابات پیش رو، مرتبط ندانند، که اگر اینگونه باشد، تا پس از انتخابات نباید هیچ کدام از مشکلات مردم را منعکس نمود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار