- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

دین سلفی‌ها دین محمد رسول‌الله(ص) نیست/ دین محمد بن عبدالوهاب است

به گزارش سلام دلفان، «احمد کریمه» یکی از اساتید برجسته دانشگاه الازهر مصر با انتقاد شدید از سلفی‌ها اعلام کرد که آنها «موجب بسط و گسترش آشفتگی و هرج و مرج در جامعه از طریق بدعت گذاری در همه زمینه‌ها شده‌اند.» به گزارش ایرنا، وی در یک گفت‌وگوی تلفنی با برنامه «انفراد» در شبکه ماهواره‌ای العاصمه گفت : «سلفی‌ها موجب بسط کفر و الحاد شده‌اند، آنان در هر حوزه‌ای دست برده‌اند وجهه آن را خراب کرده‌اند.» وی ادامه داد : «دینی که آنها ارائه می‌دهند کلا دین جدیدی متعلق به «محمد بن عبدالوهاب» است، این دین آیین رسالت نبی‌اکرم(ص) نیست.
اخیرا نیز کنفرانسی تحت عنوان «اهل سنت چه کسانی هستند؟» با حضور 200 عالم اهل سنت به ویژه مفتیان دانشگاه الازهر در تاریخ 4 شهریور در چچنِ روسیه برگزار شد. در این کنفرانس از مفتیان سلفی و وهابی سعودی و قطری دعوت نشده بود که این موضوع باعث واکنش شدید و عصبانیت مفتیان سلفی و وهابی شد. در این کنفرانس که با سخنرانی «رمضان احمد قدیرف» رئیس‌جمهور چچن در شهر «گروزنی» آغاز به کار کرد، سعی شد تا تعریفی جامع از مذهب «اهل سنت» شکل بگیرد؛ تعریفی که وهابیت و سلفی‌گری تکفیری در آن جایی نداشته باشد. تعریفی که از اهل سنت در بیانیه پایانی این کنفرانس شد، برای عربستان یک ضربه سنگین بود، عربستانی که خود معمولا چنین کنفرانس‌هایی را تشکیل می‌دهد، اما هیچ یک از علمای وهابی و سلفی حتی اخوانی‌های مشهور در آن حضور نداشتند. «محمد آل شیخ» از مفتی‌های سعودی در باره این کنفرانس گفته است: «مشارکت الازهر در «کنفرانس گروزنی» که عربستان را از اهل سنت خارج کرده است، تغییر رابطه با مصر را لازم می‌کند، وطن ما از همه چیز مهم‌تر است و مصر با «عبدالفتاح السیسی» به سوی نابودی می‌رود.»
تروریست‌های منطقه با الهام از آموزه‌های وهابیت و حمایت‌های آل‌سعود توانسته‌اند کشورهای منطقه را به آشوب بکشانند. اخیرا روزنامه «تلگراف» نیز تفکر وهابیت را منبع اصلی تروریسم بین‌المللی اعلام کرد.
منبع: کیهان