سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 94824
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » رونمایی سامانه «اینترانت ترویج و آموزش کشاورزی» در لرستان
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

نخستین سامانه «اینترانت ترویج و آموزش کشاورزی» در استان لرستان رونمایی شد.

به گزارش سلام دلفان، نخستین سامانه «ساتاک» اینترانت ترویج و آموزش کشاورزی ظهر امروز در همایش انجمن صنفی کشاورزان  در استان لرستان رونمایی شد.

عبدالله موموندی مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی لرستان در این جلسه اظهار داشت: علی‌رغم تمام تلاش‌هایی که در بخش کشاورزی انجام می‌شود این بخش با چالش‌های زیادی مواجه است و تنها راه عبور از آن حرکت به سمت کشاورزی دانش‌بنیان و مدیریت بهینه دانش در بخش کشاورزی است.

وی هدف از راه‌اندازی سامانه «ساتاک» را حرکت به‌سوی کشاورزی دانش‌بنیان و مدیریت بهینه دانش دانست و افزود: در بخش کشاورزی در فرآیند انتقال دانش شرایط بسیار پیچیده‌ است و به لحاظ شرایط اقلیمی و جغرافیایی پیام‌های خاصی در حوزه کشاورزی وجود دارد  که اگر بخواهیم دانش این بخش را به‌درستی سازمان‌دهی کنیم باید این دانش را در قالب شیوه‌های مختلف مانند فیلم و بروشور انجام شود که خوشبختانه این اقدام در سامانه «ساتاک » طراحی شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی لرستان بابیان اینکه سامانه ساتاک از ایده‌های سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان بوده است، عنوان کرد: در دو سال گذشته برای بارگذاری پیام‌های مختلف در حوزه کشاورزی تلاش‌های زیادی انجام شد تا این سامانه که یک ایده کالا ترویجی است و به‌صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است راه‌اندازی شود.

وی اشاره به اینکه بیش از 150 فیلم آموزشی در تمام زیر بخش‌های کشاورزی در سامانه «ساتاک» طراحی‌شده است، گفت: این سامانه در هفته فرهنگی لرستان تست شد و هم‌اکنون نیز با ورود دو هزار و 16 نفر در این سامانه دو هزار و 970 فایل دانلود شده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار