سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 95383
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » توسعه زیرساخت‌های درمانی در دلفان/ بیمارستان دوم احداث می‌شود
Print This Post
معاون وزیر بهداشت مطرح کرد؛

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم توسعه زیرساختهای درمانی در شهرستان دلفان تاکید کرد.

به گزارش سلام دلفان، محمدآقاجانی صبح چهارشنبه در جریان بازدید از بیمارستان ابن سینا شهرستان دلفان با اشاره به اینکه امروز امکانات و فرایندهای درمانی این بیمارستان مورد بازدید قرار گرفت اظهار داشت: خوشبختانه طرح تحول نظام سلامت دسترسی بهتری برای مردم فراهم آورده است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت قابل توجهی در این شهرستان وجود دارد و از دیر باز شاهد محرومیت ها و کمبود زیرساخت ها در این منطقه بوده ایم که با شروع طرح تحول نظام سلامت وضعیت بهتر از گذشته است.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان ابن سینای دلفان نیاز به بررسی های بیشتری دارد افزود: کارهای خوبی در راستای بهبود وضعیت این بیمارستان از قبیل توسعه اورژانس ، ccu، ساختمان پزشکان متخصص صورت گرفته و درمانگاه تخصصی آن در حال ساخت بود و نیاز به شتاب بیشتری دارد تا بتوان به مردم این منطقه خدمات مطلوبی را ارائه داد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تجهیزات متعددی به این بیمارستان داده شده است افزود: یکی از نیازهای اساسی این شهرستان بخش «ان آی سی یو» نوزادان بوده و با توجه به رایزنی های صورت گرفته و با همکارای دانشگاه علوم پزشکی لرستان و پیگیری آن در وزارتخانه این بخش در دلفان ایجاد می شود و دیگر نیازی به اعزام نوزادان نارس و بدحال به سایر نقاط استان نیست.

آقاجانی افزود: تجهیزات پزشکی این بیمارستان قابل قبول بود و به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت تجهیزات سرمایه ای عمده ای به این مرکز درمانی اختصاص پیدا کرده و به نظر می رسد با همتی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان وجود دارد و اعتباراتی که در اختیار قرار گرفته وضعیت بهتر خواهد شد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر این بیمارستان فاقد پزشک متخصص ارتوپد بوده که طی روزهای آینده با اختصاص یک پزشک ارتوپدی این خلع در شهرستان دلفان رفع می شود و آماده ارائه خدمت رسانی به مردم منطقه خواهد بود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به این سوال که شهرستان ۱۵۰ هزار نفری دلفان تنها یک بیمارستان ۹۶ تخت خوابی دارد و وزارت بهداشت چه برنامه در راستای توسعه و افزایش بیمارستان در این شهرستان دارد افزود: در حال حاضر میزان اشتغال تخت در این بیمارستان ۷۰ درصد بوده و هنوز جا برای بستری بیماران وجود دارد و مهمترین مشکل این موضوع این بوده که اعزام در این بیمارستان زیاد است و مراجعین و بیماران به سایر شهرستانهای همجوار برای معالجه مراجعه می کنند.

آقاجانی تاکید کرد: دراین راستا باید برای ایجاد زیرساخت های درمانی شهرستان دلفان تلاش بیشتری صورت گیرد و از مهاجرت و اعزام بیماران جلوگیری شود.

وی افزود: اگر استقبال بیماران از این بیمارستان بیشتر شود برای توسعه این بیمارستان و ساخت بیمارستان دوم در آینده اقدام خواهیم کرد.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار