سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 95707
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بانک مشترک ایران و روسیه برای مبادلات بدون دلار تاسیس می‌شود
Print This Post

رئیس جامعه دوستی ایران و روسیه گفت: دو کشور به دنبال تاسیس بانک مشترک برای انجام مبادلات تجاری در غیاب دلار و با ارزهای ملی هستند.

به گزارش سلام دلفان،  به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیوز، بهرام امیرمهدیان گفته است اتاق بازرگانی دو کشور فعالانه به دنبال بازگشایی بانک مشترک ایران و روس هستند. این بانک تلاش خواهد کرد تا تمام مبادلات تجاری  دو کشور با ارزهای ملی صورت گیرد و دلار از مبادلات حذف خواهد شد.
آندری لوگانسکی نماینده تجاری روسیه در ایران هم گفته است که به دنبال لغو تحریم‌ها، برخی شرکت‌های ایرانی به تجارت معمول برگشته‌اند و تجارت خود را به طور مستقیم انجام می‌دهند.
امیر مهدیان گفت: به دنبال این هستیم که همه فرایند مبادلات تجاری با ارزهای ملی صورت گیرد اگر چه این مسئله هنوز به طور کامل حل نشده است.
به گفته وی روبل می‌تواند با ورود بانک‌های روسیه به ایران از بازار کشورمان بهره‌مند شود همچنین شرکت‌های ایرانی قادر خواهند بود تا کالاهای روسیه را با روبل خریداری کنند.
بر اساس این گزارش، یک بانک ایرانی که اکنون با نام «میر بیزینس بانک» در این کشور فعالیت می‌‌کند از شعبه‌‌های بانک ملی است و 70 درصد مشتری‌های آنها در کار واردات و صادرات کالاهایی نظیر غلات و محصولات غذایی هستند که بین ایران و روسیه مبادله می‌شود.
بر اساس آمارهای منتشره از سوی خدمات گمرکی فدرال روسیه، تجارت این دو کشور در نیمه نخست امسال از 0/2 به 0/4 درصد افزایش یافته است.
گردش مالی ایران و روسیه در فاصله ماه‌های ژانویه تا ژوئن 923/7 میلیون دلار بوده است.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار