سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 958
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یک زن در لرستان متخلف‌ترین راننده معرفی شد
Print This Post
 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان با بیان اینکه کم‌ترین تخلفات رانندگی ‌در حوزه درون شهری در استان ‌مربوط به خانم‌ها است، گفت: با این حال بیشترین نمره منفی کسب ...

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان با بیان اینکه کم‌ترین تخلفات رانندگی ‌در حوزه درون شهری در استان ‌مربوط به خانم‌ها است، گفت: با این حال بیشترین نمره منفی کسب شده طی این مدت در لرستان مربوط به یک راننده خانم است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس ،پرویز حسینی عصر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد با بیان اینکه از اول دی ماه جرایم جدید راهنمایی و رانندگی در استان اعمال می‌شود، گفت: با اجرای این قانون جدید به طور قطع میزان تلفات ناشی از تصادفات و حوادث رانندگی در لرستان کاهش می‌یابد.
وی در ادامه در سخنانی از کاهش 20 درصدی تعداد تصادفات فوتی در حوزه درون شهری استان لرستان طی هشت ماهه امسال خبر داد وافزود: با این کاهش از نظر تعداد فوت شدگان در سوانح رانندگی درون شهری در سطح استان لرستان نیز 14 درصد کاهش داشته‌ایم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان همچنین ضمن هشدار به سرنشینان موتورسیکلت‌ها گفت: نیمی از کشته شدگان در سوانح رانندگی سرنشینان موتورسیکلت هستند، که کلاه ایمنی نداشته و قوانین را رعایت نمی‌کنند.
وی اظهار داشت: متأسفانه 70 درصد موتورسواران به دلایل مختلف نسبت به ایست مأموران بی‌تفاوت بوده و دنبال فرار هستند.
حسینی به این موتورسواران هشدار داد در قانون جدید برخورد با تخلفات رانندگی جرایم سنگین و مجازات سختی برای موتور سواران متخلف در نظر گرفته شده است.
وی بیشترین تخلفاتی رانندگی که مأموران این نیرو در حوزه درون شهری اعمال کرده‌اند مربوط به کمربند، توقف‌های دوبله و نیز تخلفات حادثه ساز بوده است.
وی اظهار داشت: در این نوع تخلفات بین دو تا 20 درصد افزایش برخورد داشته‌ایم.
رئیس پلیس راهور لرستان با بیان اینکه کم‌ترین تخلفات رانندگی صورت گرفته در حوزه درون شهری در استان لرستان مربوط به خانم‌ها است، گفت: با این حال بیشترین نمره منفی کسب شده طی این مدت در لرستان مربوط به یک راننده خانم است.
حسینی یادآورشد: در حال حاضر 90 درصد رانندگان کشور قوانین مربوط به راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنند.
وی افزود: با اعمال این جرایم به طور قطع 10 درصد راننده خاطی نیز نسبت به کاهش تخلفات خود اقدام می‌کنند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان گفت با توجه به اینکه قانون حوزه ترافیک مربوط به بیش از 50 سال قبل است، به همین منظور پس از بازنگری قوانین جدید رانندگی در تمام شهرهای استانی اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: تاکنون کم‌ترین جریمه رانندگان خاطی از 10 تا 250 هزار ریال بوده در حالی که اکنون برای رانندگان متخلف به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تا دو میلیون ریال نیز جریمه در نظر گرفته شده است.
حسینی با اشاره به اینکه اکنون برای عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی، تجاوز از سرعت مجاز بیش از 50 کیلومتر در ساعت یک میلیون ریال جریمه در نظر گرفته شده است، گفت: با اجرای این قانون جدید به طور قطع میزان تلفات ناشی از تصادفات و حوادث رانندگی در استان کاهش می‌یابد.
وی اجرای این قانون را برای کاهش حوادث و سوانح رانندگی بیان کرد و اظهار داشت: از هشت سال قبل قانون جدید راهنمایی و رانندگی به صحن مجلس رفت و علت طول کشیدن آن حساسیت این موضوع بوده است، تا اینکه در هشتم اسفند ماه سال گذشته به تصویب رسیده است.
وی افزود: این قانون به نفع رانندگانی است که قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.
حسینی تصریح کرد: سالانه 23 هزار نفر به علت تصادف در کشور جان خود را از دست می‌دهند، که با اجرایی این قانون مطمئنا این آمار کاهش چشم‌گیری دارد.
وی با اشاره به وجود 14 میلیون خودرو، 29 میلیون راننده و شش میلیون موتورسیکلت در کشور افزود: به طور قطع با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در کشور بسیاری از مشکلات موجود به ویژه در خصوص تلفات رانندگی حل می‌شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار