سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 96134
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اعتراضات علیه رفتار ظالمانه پلیس در «شارلوت» آمریکا به خشونت کشیده شد
Print This Post

حمله مسلحانه افسر پلیس آمریکا به یک مرد 43 ساله آمریکایی در «شارلوت» ایالت «کارولینای شمالی» به برگزاری تظاهرات اعتراضی منجر شد که در آن 12 افسر پلیس و 11 نفر از معترضان زخمی شدند و خسارات زیادی برجای ماند.

به گزارش سلام دلفان، مأموران پلیس آمریکا روز سه‌شنبه (دیروز) یک مرد سیاهپوست را در مقابل یک مجتمع آپارتمانی در «شارلوت» واقع در ایالت «کارولینای شمالی» به ضرب گلوله از پای درآوردند و همین مسئله موجی از اعتراضات خشونت‌بار را به همراه داشت که تا اواخر شب به وقت محلی ادامه داشت و چندین نفر در آن زخمی شدند.

پلیس آمریکا به روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» اعلام کرد، افسر پلیسی که این مرد سیاهپوست را به ضرب گلوله کشت نیز خود یک سیاهپوست بوده است.

به دنبال وقوع این حادثه، جمع زیادی از معترضان در نزدیکی صحنه تیراندازی تجمع کردند تا به قتل «کیت لامونت اسکات» اعتراض کنند.

تظاهرات در ابتدا کاملاً صلح‌آمیز آغاز شد و برخی شعار می‌دادند که «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» و «دست‌ها بالاست، شلیک نکنید».

گزارشات خبری و پست‌هایی که بر روی صفحات اجتماعی قرار داده شده بود، مأموران پلیس را در حالی نشان داد که با تجهیزات ضدشورش به سمت معترضان گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی پرتاب می‌کردند و برخی از معترضان نیز شیشه‌های خودروهای پلیس را در هم شکستند.

اوایل صبح چهارشنبه (امروز) معترضان خودروهای خود را خاموش کردند و ترافیکی به وجود آوردند و برخی از آنها جعبه‌هایی را از صندوق عقب خودروهایشان بیرون آوردند و در میان بزرگراه آن را به آتش کشیدند.

برخی دیگر از معترضان درهای یکی از فروشگاهها را در هم شکستند. مأموران پلیس اعلام کردند که 12 افسر پلیس در حین این اعتراضات زخمی شدند و یک سنگ به صورت یکی از آنها برخورد کرده است. 11 نفر از معترضان نیز زخمی شده‌اند و تحت مداوا قرار گرفتند.

اسکات 43 ساله در خودروی خود نشسته بود که مأموران پلیس به سمت خودروی او حرکت می‌کنند و در حالیکه مدعی هستند او سلاح به دست داشته است، او را به ضرب گلوله از پای درمی‌آورند.

با اینحال، زنی که می‌گوید دختر اسکات است تأکید دارد که پدرش غیرمسلح بوده و در حال خواندن کتاب در خودرویش بوده که پلیس او را به ضرب گلوله از پای درمی‌آورد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار