- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

انتقاد شدید نماینده ولی فقیه در لرستان از مدیر ارشاد لرستان؛ چرا اصرار دارید به ارزش های اسلامی اهانت کنید؟/ اگر شورای امر به معروف انقلابی داشته باشیم جلوی این کارها گرفته می شود

به گزارش سلام دلفان، آیت الله سید احمد میرعمادی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از فعالان امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان این که مردم نسبت به ارزش ها حساس هستند، افزود: افتخار تشیع این است که از گنج های پایان ناپذیری مانند عاشورا ، مهدویت، امر به معروف و نهی از منکر و ولایت و رهبری که می توانند سعادت دنیوی و اخروی انسانها را تامین کنند ، برخوردار است.

وی استکبارستیزی، تن ندادن به ذلت و ایستادگی در برابر ناهنجاری ها را از ویژگی های امر به معروف و نهی از منکر دانست و بر ضرورت تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از افراد انقلابی تاکید کرد و افزود: نباید در این شوراها از افرادی استفاده شود که خود نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: آمران به معروف و ناهیان از منکر انقلابی باید در مقابل فساد ، اباحه گری و بی بندو باری بایستند.

وی با انتقاد از اداره ارشاد لرستان در مورد اجرای بیش از حد کنسرت در لرستان افزود: سوال اینجاست که چه چیزی سبب می شود که برخی ها به انجام یک لهو و لعب مانند کنسرت اصرار داشته باشند و تابلوهای کنسرت را هم تا سوم محرم در سطح شهر باقی بگذارند و ما مجبور به تذکر شویم که آنها را جمع آوری کنند.

آیت الله میرعمادی اضافه کرد: آیا همانگونه که برای برگزاری کنسرت ها اصرار می شود به همین اندازه برای برنامه های قرآنی هزینه می کنند.

وی با بیان اینکه چرا برخی ها باید دست به کارهایی بزنند که همواره گوشه ای از ارزشهای اسلامی را زیر سوال ببرند و به آنها اهانت شود، افزود: نمی دانیم که پافشاری بر این رفتارها چه معنایی دارد ولی معتقدیم که اگر شورای امر به معروف انقلابی داشته باشیم جلوی این کارها گرفته می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان در ادامه بر ضرورت تسلط آمران به معروف و ناهیان از منکر بر قانون امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: اگر آمران به معروف و ناهیان از منکر با استناد به قانون به انجام این فریضه الهی بپردازند به طور قطع بهانه به دست دیگران نمی دهند.

آیت الله میرعمادی افزود: امر به معروف و نهی از منکر برای پیشگیری و تاثیرگذاری بوده بنابراین آمران به معروف و ناهیان از منکر باید با خیرخواهی، محبت، دلسوزی و هشدار مانع وقوع جرم و عمل منکر شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه برای یک جامعه اسلامی بسیار دردناک است که مسئولی کلام مرجع تقلیدی را توجیه کند، اضافه کرد: افرادی که توجیه گر هستند و مسائل را ساده می انگارند به جامعه و نظام اسلامی ضربه می زنند.

به گفته وی خون افراد زیادی برای احیای ارزشهای اسلامی و دین ریخته شده و این در حالی است که برخی در مقایسه وضعیت حجاب در استان لرستان با تهران می گویند که وضعیت حجاب در این استان از تهران بهتر است.

وی تصریح کرد: در استانی که در زمان زمان رضا خان مردم زیر بار کشف حجاب نرفته اند چرا امروز نباید حجاب 100 درصدی وجود داشته باشد.

آیت الله میرعمادی افزود: در شرایطی که جمهوری اسلامی به الگویی برای حزب الله لبنان، مردم یمن، عراق و دیگر کشورها تبدیل شده نباید اجاازه دهیم که ارزشهای اسلامی در کشورمان گمرنگ شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه مسئولیت فرصتی برای تقویت ارزشهای اسلامی، دینی و انقلابی است، گفت: امروز 95 درصد از جمعیت هیات های عزاداری را جوانان تشکیل می دهند و این نعمت بزرگی است.