سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 98136
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » مردم شهرستان دوره بیشترین و بروجردی‌ها کمتری استقبال را از سرشماری داشته‌اند
Print This Post
ثبت‌نام کنندگان اینترنتی سرشماری از 13 میلیون نفر گذشت

قائم‌مقام ستاد سرشماری نفوس و مسکن گفت: تا صبح امروز اطلاعات آماری 13 میلیون و 140 هزار نفر در سامانه مرکز آمار ثبت شد. لرستان در رتبه هفتم استانها قرار دارد.

به گزارش سلام دلفان، «علی‌رضا زاهدیان» گفت: به این ترتیب بیش از 3 میلیون و 880 هزار خانوار ایرانی در این طرح ملی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه تاکنون استان‌های سمنان، بوشهر، خراسان جنوبی، یزد و هرمزگان در این طرح پیشتاز هستند. لرستان نیز در این طرح تاکنون در رتبه هفتم قرار دارد.

بر اساس نتایج سرشماری اینترنتی لرستان تا ساعت 7 صبح امروز پنجشنبه 22 مهرماه اهالی دوره چگنی با 48.7 در صد، بیشترین مشارکت را در این طرح داشته‌اند.
آمار مشارکت شهروندان شهرهای مختلف استان لرستان عبارت‌اند از: دوره 48.7 – پل‌دختر 44.4 – ازنا 39.2 – سلسله 28.9 – رومشکان 28.3 – الیگودرز 23.2 – دلفان 18.2 – خرم‌آباد 17.5 – دورود 16.7 – کوهدشت 16.4 – بروجرد 15.1

 درصد مشارکت در لرستان 20.7 است؛ این در حالی است که میانگین مشارکت کشور 15.1 درصد است.

مردم استان میتوانند با مراجعه به نشانی www.sarshomari95.ir مشخصات آماری خانواده خود را شامل شماری ملی اعضای خانوار، کد پستی منزل و … را در این سامانه ثبت کنند تا زمان مراجعه آمار گیران درب منازل وقت کمتری از مردم گرفته شود.
مرحله اول هشتمین سرشماری کشور، از شنبه 3 مهر آغازشده و تا 24 مهر ادامه دارد.
در پایان ثبت‌نام الکترونیکی به افراد، کد 12 رقمی ارائه می‌شود که باید آن را نگهداری کرده و با مراجعه امور سرشمار به وی ارائه کنند.
آمار کسانی که امکان شرکت الکترونیکی در سرشماری را ندارند نیز در مرحله بعدی یعنی از 24 مهر تا 25 آبان توسط مأموران سرشماری جمع‌آوری خواهد شد.
مرکز آمار ایران برای افرادی که در این مرحله به صورت الکترونیکی اطلاعات آماری خانواده خود را ثبت کنند؛ 1000 جایزه 1 میلیون تومانی به صورت قرعه‌کشی در نظر گرفته است و به کسانی که از تلفن و رایانه شخصی خود برای ثبت‌نام استفاده کنند نیز 2 گیگ اینترنت رایگان اهدا خواهد کرد.
در حال حاضر بر اساس پیش‌بینی‌ها جمعیت استان لرستان بیش از 1 میلیون و 830 هزار نفر در قالب 550 هزار خانوار پیش‌بینی می‌شود که 2 و 3 دهم درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد.
منبع: یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار