سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 98378
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۵۰ درصد از جوانان شهرستان‌های استان لرستان بیکار هستند/ لرستان رتبه اول بیکاری
Print This Post
لرستان از درد به خود می پیچد؛

معاون استاندار لرستان گفت: استان لرستان در سال‌های متمادی رتبه آخر بیکاری را داشته و درد بسیار سنگین این است که ۵۰ درصد جوانان ما در شهرستان‌ها بیکار باشند.

به گزارش سلام دلفان، سید سعید شاهرخی صبح ظهر امروز در جلسه شورای اداری پست استان که در سالن جلسات اداره کل پست لرستان برگزار شد اظهارداشت: هفته پست فرصت مناسبی برای تشریح عملکرد و بیان خدمات و ارتباط بیشتر دستگاه‌ها با مردم و مخاطبان آن‌ها است.

وی شرکت پست را یکی از امین‌ترین، قدیمی‌ترین  سازمان‌های کشور دانست و افزود: اعتماد مردم به پست یک سرمایه عظیم برای دولتمردان و متولیان پست است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد: علی‌رغم اینکه در عصر ارتباطات، فضای الکترونیک و مجازی اتفاقاتی (ارسال پیام و نامه‌ها) رخ داده است، شرکت پست با استفاده از سرمایه خوبی که دارد توانسته است خود را به روز کرده و جایگاه خود را حفظ کند.

وی با بیان اینکه سرانه مرسوله پستی لرستان 50 درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است، بیان کرد: با توجه به پایین بودن سرانه مرسوله پستی در لرستان شرکت پست استان برای افزایش سرانه مبادله برنامه‌ریزی داشته باشد تا حداقل آن را به میانگین کشوری برساند.

شاهرخی گفت:با توجه به اینکه ظرفیت افزایش سرانه پستی در لرستان وجود دارد تأکید می‌شود فرمانداران و بخشداران در این زمینه نهایت همکاری را داشته باشند.

وی به توسعه نیافتگی استان لرستان اشاره کرد و گفت: آماده نبودن زیرساخت‌های لازم در استان طی سال‌های گذشته سبب شده تا این استان در سال‌های متمادی رتبه آخر بیکاری را داشته باشد و درد بسیار سنگین این است که 50 درصد جوانان ما در شهرستان‌ها بیکار باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان اظهارداشت: با بیان اینکه در بدو ورود استاندار لرستان و استقرار دولت یازدهم مسائلی از قبیل بالابردن سرانه درآمدی مردم و ایجاد اشتغال در دستور کار قرار گرفت و با ورود بخش خصوصی اقدامات زیر ساختی در استان انجام شد.

وی در رابطه با طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد افزود: برای توسعه و تبدیل فرودگاه خرم‌آباد به یک فرودگاه بین المللی 52 میلیارد تومان هزینه شده و تا پایان آبان ماه مجدد راه‌اندازی می‌شود.

شاهرخی به بازسازی خطور ریلی استان اشاره و عنوان کرد: کشت و صنعت و لرستان نیز که حدود 12 سال تعطیل بود اکنون با سرمایه‌گذاری 600 میلیارد تومانی یک سرمایه‌گذار خارجی احیا و زمینه اشتغال هزار نفر به طور مستقیم و هزار و 500 نفر به طور غیر مستقیم فراهم شده است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار