سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 98417
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ساماندهی سایت زباله شهر نورآباد
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دلفان از ساماندهی سایت زباله شهر نورآباد خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، مهندس قاسم دلفانی اظهار کرد: زباله‎ها از مسائل عمده‎ای است که در همه شهرها و کشورها به صورت معضل در آمده و برای دفن و یا بازیافت آنها هزینه زیادی مصرف می‎شود.

وی ادامه داد: این افزایش موجب بحران‎های زیست‎محیطی فراوانی شده که حیات موجودات کره زمین را به مخاطره انداخته است.

دلفانی با اشاره به اینکه همواره توده‎های زباله از عوامل اصلی بروز بسیاری از بیماری‎ها بوده است، اضافه کرد: پراکندگی مواد زائد از یک سو و تداوم گرما و به تاخبر انداختن جمع‎آوری زباله‎ها از معابر و اماکن عمومی از سوی دیگر از جمله عوامل مساعد برای رشد سریع بسیاری از باکتری‎ها، انگل‎ها، حشرات، جوندگان موذی و… است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دلفان با اشاره به مشکل زیست‎محیطی زباله‎های این شهرستان بیان کرد: متاسفانه مکان مناسبی برای دفن زباله‎ها در این شهر وجود نداشت و نخاله‎های ساختمانی گوشه و کنار خیابان‎ها به چشم می‎خورد که حال این مشکل برطرف شده است و سایت زباله ساماندهی شده است.

وی با بیان اینکه حل مشکل زباله‎‎ها نیاز مبرمی به ارائه راه‎حل‎های خلاقانه و موثر در این زمینه است، تصریح کرد: افراد جامعه باید به این باور برسند که علاوه بر رعایت بهداشت فردی ملزم به حفظ بهداشت محیط پیرامون خود نیز هستند و در این راستا نیاز به آموزش اجتماعی نقش مهمی را ایفا می‎کند.
منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار