سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 99457
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۱۵۰هزار نفر و یک بیمارستان /کمبود شدید مراکز درمانی
Print This Post
فرماندار دلفان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی:

فرماندار دلفان با اشاره به اینکه شهرستان دلفان با جمعیت ۱۵۰ هزار نفر تنها یک بیمارستان ۹۶ تختخوابی دارد، گفت: با کمبود شدید مراکز بهداشتی و درمانی مواجه هستیم.

به گزارش سلام دلفان، جعفر طولابی عصر پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان دلفان با اشاره به اینکه این شهرستان ۹۰۱ کیلومتر راه دارد که از این میزان ۵۰۱ کیلومتر آسفالت، ۱۸۰ کیلومتر «مال رو» و ۷۰ کیلومتر «شوسه» است.

وی با بیان اینکه از تعداد ۴۰۴ روستای هرستان دلفان ۱۸۰ روستا دارای آب شرب سالم بوده و مابقی آنها فاقد آب شرب سالم هستند، تصریح کرد: تا پایان سالجاری ۹۰ روستا در این شهرستان گاز رسانی می شوند.
فرماندار دلفان یادآور شد: تا پایان سال آینده تعداد ۱۸۲ روستای این شهرستان از گاز بهره مند می شوند.
طولابی با اشاره به اینکه شهرستان دلفان با جمعیت ۱۵۰ هزار نفر تنها یک بیمارستان ۹۶ تختخوابی دارد، گفت: همچنین ۷۷ خانه بهداشت در شهرستان دلفان وجود دارد.
۱۰ روستا در شهرستان دلفان فضای آموزشی ندارند
وی با تاکید بر اینکه با کمبود شدید مراکز بهداشتی و درمانی در سطح روستاها و در سطح شهرستان مواجه هستیم، افزود: یک بیمارستان ۶۳ تختخوابی در دلفان باید احداث شود که به دنبال تعیین فضای مناسب برای احداث آن هستیم.
فرماندار دلفان با اشاره به اینکه از ۱۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان دلفان تنها ۲۰ هزار هکتار آن آبی است، اظهار داشت: منابع آبی مورد نیاز وجود دارد اما برای آبی کردن اراضی اقدام نشده است.
طولابی با بیان اینکه ۳۸۰ فضای آموزشی در شهرستان دلفان وجود دارد که ۵۴ تا از این فضاها تخریبی و ۴۰ فضا به صورت کانکس است، تصریح کرد: ۱۰ روستا در شهرستان دلفان فاقد فضای آموزشی است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار