سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 99505
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » بیش از ۱۱ هزار لرستانی در سامانه سماح ثبت‌نام کردند
Print This Post
مدیرکل حج و زیارت استان لرستان:

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان گفت: ۱۱ هزار و ۵۰۰ لرستانی تاکنون در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش سلام دلفان، محمد خسروی صبح امروز در جلسه ستاد اربعین استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: تاکنون ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند و حدود شش هزار نفر ویزا تحویل زائران داده‌شده است.

وی افزود: به تمام کسانی که در سامانه سماح ثبت‌نام می‌کنند بین پنج‌تا هفت روز ویزا تحویل داده می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان بابیان اینکه ۳۶ دفتر زیارتی در استان لرستان وجود دارد عنوان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که امسال با اداره پست داشتیم ۱۶دفتر پستی در تمام شهرهایی که دفتر زیارتی نداریم مانند درب گنبد، کوهنانی، طرحان تا اشترینان و مومن‌آباد و تمام بخش‌های کوچک ایجاد و کارهای جمع‌آوری مدارک و صدور ویزا را برای زائران انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: همکاری با صداوسیما برای اطلاع‌رسانی صورت گرفته، به‌طورقطع تمامی زائران امسال باید ویزا داشته باشند و در سامانه سماح ثبت‌نام کنند چراکه در فاصله‌های ۴۰ تا ۵۰کیلومتری از هر مرز اجازه خروج به افرادی که ویزا نداشته باشند داده نمی‌شود.

خسروی بابیان اینکه زائران باید از مرزی که در ویزا مشخص‌شده است عبور کنند تصریح کرد: در مرز مهران زائران از مرز شلمچه و چزابه هم عبور می‌کنند، بر اساس یک تقسیم‌بندی که وزارت کشور انجام داده بود ابتدا بنا بود مرز استان لرستان چزابه باشد که با پیگیری‌های که صورت گرفت مجدداً امسال مرز خروج زائران استان لرستان مهران است.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری‌هایی برای استقرار دفتر کنسولی در لرستان انجام شد ولی سفارت عراق اجازه نداد حتی از ۱۶ دفتر کنسولی به ۱۲ دفتر کاهش یافت، بعضی جاها را تعدیل کردند ولی این کار سبب نشد در صدور ویزا و روادید برای زائران خللی ایجاد شود.

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان گفت: صدور ویزا قرار بود از کنسولی کرمانشاه باشد ولی کنسولی کرمانشاه  به خاطر مشکلاتی که دارد نمی‌تواند این کار را انجام دهد که صدور ویزا توسط تهران انجام می‌شود و تاکنون هیچ مشکل خاصی در این زمینه ایجاد نشده است.

وی اظهار داشت: تمامی  افرادی که به دفاتر پستی مراجعه می‌کنند می‌توانند ویزای خود را تحویل بگیرند و تاکنون هیچ‌گونه مشکل خاصی ایجاد نشده است.

خسروی افزود: در این مدت جلساتی با هیئت‌های مذهبی و ستادهای اربعین شهرستان‌ها برگزار شده تا افراد به‌صورت جمعی مشرف شوندچراکه اگر زائران با وسیله نقلیه جمعی بروند ازدحام جمعیت در مرز کمتر می‌شود.

وی عنوان کرد: سال گذشته  تدارکات لازم برای خدمات‌رسانی به زائران انجام شد ولی زائران در برگشت با مشکل مواجه شدند و ناهماهنگی در پایانه مرزی مهران اتفاق افتاد که تمام‌کارهایی که انجام‌شده بود متأسفانه بر باد رفت.

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان بیان کرد: در بحث ایاب و ذهاب زائران در پایانه مرزی مهران خیلی مشکل ایجاد می‌شود که متأسفانه زائران در زمان برگشت با یک ذهنیت بد وارد کشور می‌شوند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار