سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 999
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » وضع بهداشت و درمان، آب، مسکن، کشاورزی، فرهنگ و… مطلوب و رضایتبخش است؛ مردم راضی هستند
Print This Post
متن کامل سخنان نماینده دلفان و سلسله در شبکه افلاک؛
سرویس سیاسی- نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه « خانه ملّت» که شب گذشته- دوشنبه شب - از شبکه استانی افلاک پخش شد، در ...

سرویس سیاسی- نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه « خانه ملّت» که شب گذشته- دوشنبه شب – از شبکه استانی افلاک پخش شد، در خصوص مسائل مختلف، علی الخصوص اقدامات انجام شده در حوزه انتخابی سلسله و دلفان توضیحاتی ارائه نمود که متن کامل سخنان وی در پیش می آید:

مجری: به نام خدای بزرگ و بخشاینده و مهربان و با عرض صمیمانه ترین سلام ها و درودها برای یکایک شما بینندگان عزیز و محترم ؛همراهان شبکه افلاک و به طور خاص، برنامه خانه ملّت.

مستحضرید که ما با این برنامه همواره بر آن بوده ایم تا با دعوت از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از چند جهت آنچه را که مورد خواست شما بوده پیگیری کنیم.

ابتدائاً آخرین اخبار مجلس را در سطح ملّی تقدیم شما می کنیم از زبان نمایندگان محترم و بعد هم می پردازیم به حوزه های انتخابیه مختلف؛ فعالیت ها و برنامه هایی که با تلاش های نمایندگان محترم تا حصول نتایج نهایی و تا اجرای کامل پیگیری میشود.

اعلام می کنم خدمتتان که در برنامه این هفته و امروزمان خرسندیم و خوشحال از اینکه در خدمت حجت السلام والمسلمین محمّدی؛ نماینده محترم مردم شریف سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی باشیم. مستحضرید که حاج آقای محمّدی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هم هستند قطعاً اخباری در این زمینه هم دارند، تقدیم شما خواهند کرد و به طور خاص، پیگیری هایی که در حوزه سلسله و دلفان انجام شده با تلاش ایشان، اینها را هم ان شاء الله پیگیری خواهیم کرد و خواهیم پرسید. اجازه بفرمایید برسیم خدمت حاج آقای محمّدی؛ سلام علیکی بکنیم؛ خوشامدی عرض بکنیم خدمت ایشان تا بعد بپردازیم به بحثمان.

 سلام حاج آقا، خیلی خوش آمدید، ممنون از اینکه تشریف آوردید؛ بفرمایید خواهش می کنم.

حجت الاسلام محمّدی :

بسم اللَّه الرحمن الرحيم و به نستعين و لا حول ولا قوه اله بالله العلی العظیم

 ایام عزاداری سیدالشهدا و یاران باوفایش را تسلیت عرض می کنم و از استان متدین ولایتمدار؛استان لرستان برای عزاداری هایی که در این ایام شده تشکر می کنم.

 من در تشرفی که در نجف داشتیم یکی از منبری هایی که در نجف داشت صحبت می کرد تعریف و تمجید از کشورمان ایران می کرد؛ می گفت از نظر عزاداری می گفت الحمدالله در ایران همه جاهای ایران؛ خانه ها، کوچه و بازار، میادین… عزادارند و عزاداری می کنند.

ما خدا توفیق داد که ایّام مشرف شدیم به کربلای معلی، نجف اشرف؛ تاسوعا در نجف بودیم، روزعاشورا در کربلا بودیم… فوق العاده شلوغ بود بین الحرمین اصلاً راه نبود من می خواستم مشرف بشم تو حرم امام حسین(ع) و نماز بخوانم ظهر، دسته هایی که حتماً شما دیدید که می آمدند با سرعت الوداع می گفتند و می رفتند از حدود ساعت 12 تا سه ربع کم من نتوانستم بروم داخل حرم این جمعیت با سرعت می آمدند و می رفتند و …. بعد نگاه می کردیم اکثرشان ایرانی بودند و از لرستان خودمان هم باز هیئت هایی بود حتی آمدند پیش من؛ جوانی گفت حاج آقا ما هیئتی داریم از لرستان ساعت ده در همان صحن طلا نجف اشرف آنجا شما هم شرکت کنید. ما رفتیم شرکت کردیم وخیلی جالب بود الحمدالله رب العالمین خوب اینها به طور کلی در این کشور ما کشور ولایتمداری است دیگر، ثابت هم کرده الحمدالله در همین جریان فتنه و در رأی گیری ها ثابت کردند  که اینها ولایتی صددرصد ولایتی اند.

 در زمان آن اوایلی که بنی صدر خبیث کاندیدا شد برای ریاست جمهوری، من از جامعه مدرسین الهام گرفتیم که اینها آقای حبیبی را معرفی کردند برای… من همان وقت آمدم به نورآباد لرستان اقدام کردیم بالاترین رأی را دکتر حبیبی در لرستان آورده بود؛مشخص است ولایتمدار هستند در این جریانها هم ثابت کردند.

 آن جریانی که فرمودید که نسبت به اوضاع و رابطه… رابطه خوب قطع رابطه (با انگلیس) نشده، رابطه پایین آمده کاهش پیدا کرده…

مجری (خطاب به بینندگان) : حاج آقا الان دارند اخبار مجلس را ارائه می کنند؛ آنچه در مجلس گذشته در مدت اخیر

حجت الاسلام محمّدی : … و اکثر قریب به اتفاق نمایندگان رأی دادند. من شمارش کردم سه رأی ممتنع بود، دوازده رأی مخالف، بقیه همه نماینده ها رای دادند.

جریان پایین آوردن هواپیمای مدرن جاسوسی آمریکا… ما تو نجف بودیم خبر که به ما رسید در خود آنجا خیلی مردم داشتند می گفتند…عربها مردمی که خیلی مهمّ بوده خیلی به هر حال دماغ امریکا را سوزاند، به هر حال خیلی خوب بود و یک تبلیغ خیلی خوبی بود برای نظام.

  سفری که ما به ژاپن داشتیم؛ مجلس ژاپن ما را دعوت کرده بود…  آنجا نماینده هایشان هم وزیرهستند،هم نماینده مجلس. خوب در جلساتی به صراحت به ما می گفتند شما لزومی ندارد با آمریکا ارتباط برقرار کنید؛ دنیا دارد با شما ارتباط برقرار می کند. به ما می گفتند شما درمیان کشورهای خاورمیانه بزرگترین و مقتدرترین کشورهای خاورمیانه هستید، به صراحت به ما می گفتند.

یکی از آقایان مجلس به واتیکان سفر کرده بود (از هیئت ریسه مجلس) می گفت ما وقتی رفتیم آنجا،هم کشیش بود هم وزیر بود یعنی روحانی بود، گفت او به من می گفت اصلاً برای شما کوچک است با آمریکا رابطه برقرار کنید؛ می گفت که اصلاً دنیا دیگر باید با شما رابطه برقرار کند؛ یعنی دنیا ایستادند پشت سر هم که بیایند با شما رابطه برقرار کنند.

 به فضل خدا همینجورهم هست… از هر نظر… ما دسترسی پیدا کردیم به علم هایی، به مسائل نظامی زیردریایی… اینها توضیح دادند یکی از مسئولین می گفت که دسترسی ما به فناوری هایی هست که در دنیا وجود ندارد… آمریکا، شوروی… همه جا اصلاً وجود ندارد و شاید یک وقتی هم بگوییم چه کاراهایی کردیم؛ چه پیشرفت هایی ما کردیم. الحمدالله رب العالمین الان هم ما الگو برای دنیا شدیم؛ خیزش هایی که در سراسر کشورهای اسلامی شده و طاغوت ها رو پایین آوردند و تازه به اروپا هم رسیده؛همین جریان اروپا اینها الهام گرفته از این نظام استه چرا تا حالا اینجور تظاهراتی، اینجور پیگیریهایی نبود؛ این 99 درصد و مسائل یک درصد نبود؟ اینها همه از این کشور و از این نظام الگو گرفته اند.

مجری : بسیار متشکریم از شما حاج آقای محمّدی. خوب اگر موافق باشید با عنایت به وقتی که در اختیارمان هست بپردازیم به آنچه که در حوزه انتخابیه اتفاق افتاده در مدت اخیر. در زیرساخت های مختلف، ما امروز بحث راه را خواهیم داشت، بحث کشاورزی را داریم، بحث گازرسانی را داریم، بحث مسکن را داریم؛ مخصوصاً مسکن مهر را هم در سلسله و هم در دلفان، بحث برق رسانی را داریم؛ همه اینها، انشاء الله برسیم در موردش صحبت کنیم. بحث آموزش عالی هست؛ اتفاقات خوبی افتاده در سلسله و دلفان؛ حاج آقا اگر موافق باشید از «راه» شروع کنیم؛ چه خبر از راه؟ چون خبرهایی داشتیم مبنی بر کمربندی نورآباد، جاده الشتر به بروجرد- که البته خوب باز هم نیازمند توجهاتی هست- چهاربانده شدن خرم آباد به الشتر و بعد نورآباد. آخرین اخبار را به مردم بدید ممنون میشوم.

حجت الاسلام محمّدی: خدمت شما عرض شود که جاده خرم آباد نورآباد به الشتر دور دوم که من موفق شدم برای مجلس، خاکی بود در همان دوردوم با اینکه جنگ بود، با اینکه مسائلی پیش می آمد؛ همه  نیروها می آمدند برا جبهه، من توانستم جاده خرم آباد تا دوراهی الشتر،از دوراهی تا الشتر را آسفالت کنم.

مجری: یعنی حول و حوش سال 64-65 آقای محمدی؟

نماینده سلسله و دلفان : بله درست است ادامه خرم آباد به نورآباد دور سوم که من رأی نیاوردم همینجور ماند متوقف ماند، دور چهارم که رأی آوردیم باز تلاش کردیم تا نورآباد آسفالت شد؛ مشخص است؛ مردم ببینند، مطالعه کنند، سؤال کنند از وزارتخانه.    دور چهارم که رأی آوردم در کمیسیون راه و مسکن بودم؛ مصوب شد درآن دور وزیر پافشاری می کرد که ما پروژه هایی که شروع شده تمام کنیم و احداثی نداشته باشیم. در همان کمیسیون من مخالف بودم؛ در همان کمیسیون با همان وزیر پیگیری هایی که من کردم نورآباد به هرسین مصوب شد، نورآباد به نهاوند مصوب شد، برای جاده و راه سازی و آسفالت. خوب شما متوجه هستید وقتی یک پروژه تصویب می شود یک قسمتی به  عنوان برنامه و بودجه باید بیاید بررسی کنند، گزارش بدهند؛ این پروژه ها به کجا رسیدند، چه شده و…  یه آقایی به اسم……. آمده بود از برنامه و بودجه گزارش داده بود که نورآباد به هرسین اصلا کار نشده، نورآباد به نهاوند اصلا کار نشده.

به من خبر دادند؛ با آن آقا تماس گرفتم گفتم آقای محترم شما مثل اینکه اصلاً توجه ندارید؛ مسئله نورآباد به هرسین اصلاً شروع نشده تا بگویید 25 درصد کار نشده، جدیداً ما پیشنهاد کردیم و مصوب شده باید جاده سازی بشود. بعد خودش دوباره دیدم گفت که راست هم میگی آقای محمدی؛ از نورآباد به هرسین زمان دقیانوس بوده. گفتم فوراً گزارش را عوض کن همین جور شد گزارش فوراً عوض کردند.

من به آقای معاونی که آن زمان قسمت فنی بود گفتم من باید بیایم دفتر شما، دفتر محرمانه شما را ببینم برای بودجه نورآباد به نهاوند- نورآباد به هرسین. گفت آقای محمّدی نمیشود؛ محرمانه است. گفتم من نماینده مجلس هستم برای من محرمانه نیست. ما رفتیم دفتر را آوردند؛ در یک جایی از این کشور، بودجه ای گذاشته بودند؛ کار شروع نشده بود همان جا ایشان آورد و برای نورآباد به هرسین گذاشت و شروع به کار کرد.  این که تمام شد…… دور پنجم دوباره همه کارها خوابیدند؛ من که رأی نیاوردم؛ نورآباد به نهاوند، نورآباد به هرسین؛ همه کارها خوابیدند؛ بروند ببینند آقایان.

 خوب تا دوره ششم. دورششم شد ما پیگیری کردیم نورآباد به هرسین آسفالت شد، نورآباد به نهاوند هم آسفالت شد. در دوره هشتم هم دیگر نماینده ها الحمدالله هم همه ولایتی بودند و هم دولت بارها مثلاً رئیس دولت می گفت الحمدالله مجمع نمایندگان لرستان با دولت هماهنگ هستند، دولت هم با شما هماهنگ است. در نتیجه، کارهای زیادی شده الحمدالله؛ چهارخطه کردن نورآباد به خرم آباد تصویب شد، شروع به کار هم کرد…

مجری : الان چطوراست؟ رضایت بخش هست؟

نماینده : نورآباد امسال؛ سال 90 نورآباد به نهاوند چهارخطه اش تصویب شد، فیروزاباد به الشتر تصویب شد، اتمام جاده الشتر به بروجرد چهار میلیارد تومان هم برایش گذاشتند.

 خوب چهارخطبه کردن نورآباد به نهاوند، نورآباد به الشتر… به من زنگ زدند از طرف جناب آقای استاندار دهمرده… انصافا شب و روز تلاش می کند، زحمت می کشد، ما را می آورد توی میدان میرویم با وزرا صحبت می کنیم…

 پیغام داده بود آقای محمّدی، شما درباره چهارخطه کردن- یه چهارتا خطه که مسیر نورآباد به نهاوند و فیروزآباد به الشتر و سفیددشت و یک مورد دیگری اینها چهارخطه هستند منتها وزارت راه زیربار نمی رود باید استانی بشود؛ شما می دانید بودجه استانی خیلی زیاد نیست…  … (استاندار) گفته بود آقای محمدی شما بروید آنجا…

 …آقایانی دیگر رفته بودند، ما هم رفتیم دیدیم نه، آقای لطفی زاده معاون وزیر راه و شهرسازی  مخالفت می کرد؛ می گفت به این دلایل اینها باید استانی بشوند…  به جایی رسید که درگیری لفظی شد در نهایت مصوب شد که فیروزآباد به الشتر ملّی بشود و سفید دشت هم ملّی بشود، آن دوتای دیگر که نورآباد به نهاوند استانی و یک پروژه دیگری اینها استانی بشوند.

پروژه بعدی؛ نورآباد به هرسین باز چهارخطه شدنش مصوب شد.

مجری: ردیف ملّی گرفت؟

نماینده : بله ردیف ملّی گرفت؛ الان پیمان کار، کار میکنه الحمدالله این کارها خیلی شده

مجری : برویم سراغ حوزه های دیگر چون وقتمان ضیق است شاید نرسیم به حوزه های دیگر حاج آقا

نماینده : راه روستایی در این چهارسال 185 کیلومتر جاده روستایی در دلفان آسفالت شده، در الشتر 200 کیلومتر آسفالت شده و پیگیر هستیم اگر چند تا دیگر مانده برای آینده آسفالت می شود.

مجری : برویم حوزه کشاورزی هم اگه محبت کنید توضیح بدید.

بله، سدسازی هم – با ترتیبی که ما اینجا مطالب را نوشتیم- خوب چند تا سد الان یکی سد معشوره است حدود 1200 میلیارد هزینه آن است و یکی از صدهای بسیار بزرگ در کشور است، در حوزه نورآباد است، به اسم معشوره؛ گاوشمار هم بهش می گویند؛ شروع شده با تلاش جناب حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی نماینده کوهدشت و ما توانسیتم که ماده 32 بگیریم

مجری: هم در حوزه کوهدشت است هم نورآباد؟

نماینده : بله، منتها مسیری که از نظر آبدهی میرود برای کوهدشت. ما در جلسه ای که داشتیم با وزرات نیرو که صحبت کریدم  من اعتراض کردم گفتم تو حوزه نورآباد است ما چه بهره برداری گفتند بله آقای محمدی رطوبت هوا مال شما، گردشگری مال شما، ماهیگیری ما ل شما… گفتم اینها که طبیعی است. گفتند پس چی؟

 گفتم باید (در این جلسه وزیر بود، مجمع بودند، معاونین بودند) باید مصوب بشود حق پمپاژ ما داشته باشیم برای نورآباد و الشتر. خیلی سماجت کردم؛ در همان جا مصوب شد؛ نوشتند که بله نورآباد الشتر حق پمپاز از این سد دارند.

 ما تا 20 کیلومتر می توانیم پمپاژ داشته باشیم از این سد.

سد دیگر؛سد تاج امیر است، در کل کشور 5 سد مصوب شد احداثی، بقیه سدها که تکمیلی است  وزارت نیرو آورده بود 5 سد احداثی. آخر همه را حذف کرده بودند؛ آخرها وقتی برنامه ریزی کرده بودند بودجه ها را دیده بودند، وزارت نیرو همه را حذف کرده بودند که نه، ما دیگر سد احداثی نداشته باشیم.

 در سال 90 ما با استاندار رفتیم  پیش معاون مربوطه؛ آنجا درگیری لفظی هم پیش آمد؛ نمی پذیرفتند می گفتند کارشناسان گزارش دادند و به هر حال توجیه اقتصادی ندارد تاج امیر.

 ما یک نامه ی تندی به معاون اجرایی(رئیس جمهور)؛ آقای عزیزی نوشتیم در آن جلسه با معاون وزیر درگیری لفظی بوجود آمد خبر به وزیر داده بودند؛ آقای محمّدی آمده و با آقای عطارزاده که معاون مربوطه درگیر شدند. آقای وزیر سفارش کرده بود هر کاری کردید محمّدی را راضی کنید. ما که رفتیم طرف دفتر وزیر، گفتند وزیر از اینجا رفته و جلسه تمام شده گفتند آقای محمّدی شما فردا بیایید اینجا. گفتم فردا که پنجشنبه است گفتند شما چکار دارید شما بیایید دیگه  ما فردا که شد رفتیم گفتند مصوب شده. سد تاج امیر 1200 هکتار دیمی تبدیل به آبی می کند. در ماده 32 تعداد همان 5 سدی که تصویب شده بود همه را رد کردند به استثنای مال ما و الان شروع به کار کرده.

  سدهای دیگر هم در دست مثلاً سد نورآباد بادآور فاز اولش تمام شده حدود 12-13هکتار…

مجری : الان مشغول به کار هستند؟

نماینده :  در دست مطالعه هستند. یا مثلاً سد تنگ خیاط 8 هزارهکتار آبی می کند مربوط به الشتراست که مطالعه شده و فاز اولش هم تمام شده. این درباره سدها.

پمپاژ؛ بزرگترین پمپاژ شاید در خاورمیانه مال …. ایستگاه پمپاژ الشتر است؛ ظاهراً حدود 8 هزار هکتار زمین دیمی آبی می کند که یکی از سدهای بسیار بسیار پیشرفته است… کارهای خیلی زیادی شده…

مجری : برویم سراغ مسکن اگر موافق باشید آقای محمّدی در حوزه مسکن هم توضیحاتی بدید؛ چه خبر؟ مخصوصاً مسکن مهر تا کجا پیگیری شده الان اوضاع چطور است؟

حجت الاسلام محمّدی : بله احداث همان بندهای انحرافی هم…. احداث 15 بند انحرافی کشاورزی در شهرهای نورآباد و الشتر کارهای زیادی شده، کار کانال کشی شده است کارهای زیادی شده است الحمدالله و انصافاً کشاورزی خیلی فعال است؛ حتی ما یک جلسه ای داشتیم با آقای الفت پور که مال خشکسالی من نگاه کردم دیدم که نسبت به لرستان 18میلیارد گذاشته بودند نسبت به استان های دیگر که بالا بود 22 میلیارد تومان من همانجا اعتراض کردم، آقای الفت پور گفت آقای محمدی ان شاءالله در آینده کاری می کنم بشود 22 و همین هم شد و من با آقای چگنی که معاونت برنامه ریزی صحبت کردم گفت بله لرستان الان خشکسالی شده 22 میلیارد تومان.

نسبت به راه، پروژه های راه  جلسه ای داشتیم…

مجری : راه یا مسکن حاج آقا؟

نماینده : نه، این را تکمیل کنم…

مجری : خواهش می کنم بله…

نماینده : جلسه ای با جناب استاندار و مجمع نمایندگان داشتیم؛ بنا شد با وزرای مسکن و نیرو و بعضی وزرا جلسه بگذاریم برای آینده، برای چکش کاری بودجه های آینده و این را به من محول کردند که من وقت بگیرم برویم صحبت کنیم.

  هفته گذشته با وزیر مسکن جلسه گذاشتیم جناب آقای استاندار وقت نکردند و معاون برنامه ریزی و بودجه آمد و رفتیم پیش آقای وزیر مسکن، و هرچه را ما گفتیم برای اضافه کردن چهارخطه  دستور داد و گفت امضا کنید  و گفت همین معاون برنامه ریزی امضا کند کفایت می کند یعنی هرچه را ما گفتیم دستور تصویب داد.

مجری: متشکرم از شما. حالا حوزه بعدی ما که یادداشت کرده بودیم بحث مسکن بود با این حال هر اولویتی، مثلاً گازرسانی را داریم، برق رسانی را داریم ، کشاورزی را داریم اینها هر کدام که شما به هر حال نیاز می دانید البته 4-5 دقیقه هم زمان داریم حاج آقا…

حجت الاسلام محمّدی : نسبت به برق، تمام روستاهای بالای 20 خانوار هم در نورآباد هم در الشتر تمام شده. حتی در نورآباد که سی روستا مانده بود بالاتر از 20 خانوار؛ وقتی که وزیر نیرو تشریف آوردند دستور فرمودند بودجه گذاشتند و دارند تکمیل می شوند.

مجری : یعنی دیگر هیچ روستای بالای 20 خانواری نیست که برق نداشته باشند؟

 

نماینده : نه در الشتر،نه در نورآباد نداریم. (درباره روستاهای) پایین تر از 20 خانوار جلسه ای که اخیراً با وزیر نیرو داشتیم آنها قول دادند به فضل خدای بزرگ برای آینده آنها را تکمیل کنند که زیاد هم نیستند؛ بنابراین ما از نظر برق دیگر مشکلی نداریم الحمدالله رب العالمین.

از نظر مسکن هم خوب مسکن روستایی در الشتر پیشرفت خوبی داشتیم  و خود آقای وزیر هم عنایت خوبی دارند،مدیر کل هم انصافاً مدیرکل فعالی است، خوب این پیشرفت کرده. در نورآباد یه خورده مشکل معارض داشتند. اینها یه مدتی معطل شد بعد با مالکین توافق کردند ظاهراً شصت چهل موافقت شد و اینجا هم شروع به کار کردند و پیشرفتشان تا حدودی خوب است… بنابراین از نظر مسکن هم می شود بگوییم پیشرفت خوبی داشته.

 از نظر گازرسانی حدود 100 روستا و بیشتر در سلسله و دلفان  مخصوصاً در الشتر گازرسانی شده  و تعداد 40 روستای دیگر مشغول کار هستند( چه کلنگ زنی و افتتاح و چه…) روستا و بیشتر گازرسانی شده و حدود 140 روستا و یا تا 150 روستا تو حوزه انتخابیه ما از نعمت گاز بهره برداری کردند و الحمدالله در حال بهره برداری است.

از نظر کشاورزی خوب باز پیشرفت های خوبی شده الحمدالله رب العالمین، خیلی کار شده، دامداری، گاوداری و مرغداری هم قدری پیشرفت داشته…

نسبت به فرهنگ، کارهای آموزشی؛ اینجا تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری الشتر و نورآباد که اینها در حال اتمام هستند و انشاء الله دارند تمام می شوند.

از نظر بهداشت و درمان دوتا بیمارستان در نورآباد و الشتر هست؛ دوره دوم مجلس جزو پروژه هایی بوده پیگیری کردیم و مصوب شد که برای نورآباد و الشتر دوتا بیمارستان و این طول کشید و تقریباً تا همان دوره هشتم  که دیگر الحمدالله تخت هایشان اضافه شده، تجهیز شدند و از نظر نیروی انسانی، متخصص الحمدالله دارند، به هر حال خوب است مردم راضی هستند.

مجری: بسیار خوب، در زمینه های دیگر اگر توضیحی دارید بفرمایید.

نماینده : آموزش عالی؛ دانشگاه پیام نور،هم برای الشتر،هم نورآباد اقدام شد درهمان زمانی که من بودم دانشگاه آزاد سلسله و دلفان بود ما قبلا سلسله که احداث شد گفتند دلفان هم جزو آن باشد.

 در این دوره با پیگری هایی که کردیم،جدا کردیم یعنی برای خود نورآباد دانشگاه آزاد احداث شد.

چطوری احداث شد با پیگیری هایی که کردیم قبل ازاینکه مصوب بگیریم از دانشگاه آزاد آقای جاسبی و هیئت مؤسس، ما آمدیم اینجا افتتاح کردیم.

 آقای جاسبی تو مجلس نشسته بودیم رو کرد به نمایندگان گفت آقایان نماینده، شما ببینید آقای محمّدی در نورآباد دکانی در برابر من باز کرده. گفتند چطور؟ گفت اینها رفتند دانشگاه آزاد را احداث کرده اند با اینکه ما اصلاً خبری نداریم گفتند حالا چه شد؟ گفت حالا ما ناچاریم و تصویب کردیم.

یعنی قبل از اینکه آقای جاسبی مصوب کند، ما آمدیم و شروع کردیم و آنها را در مقابل عمل انجام گرفته قرار دادیم. و مجبور شدند؛ البته خوب لطف دارند نسبت به ما.

امّا دانشگاه ملی؛ خوب ما جلسه با وزیر علوم داشتیم… آدم بسیار متدینی هستند آقای دانشجو؛از آن وزرای متدین ولایتی ولایتی.  من خدمت ایشان نامه ای نوشتم که؛ احداث دوشاخه نورآباد و الشتر از دانشگاه لرستان. ایشان لطف فرمودند درهمان جا دستور دادند… گفتند آقای محمّدی ما در صورتی موافقت می کنیم به عنوان تک جنسیتی. گفتیم ما آرزیمان است که شما این لطف را بفرمایید. همان جا دستور داد، الان الحمدالله الان هم مصوب شده و آن هم آموزش عالی نه دانشگاه. در الشتر تک جنسیتی دخترانه و در نورآباد پسرانه مصوب شده و در بهمن ماه هم دانشجو می پذیرند و در کل کشورفقط این دوتا دانشگاه ما دوشاخه را توانستیم بعنوان تک جنسیتی را توانستیم بگیریم.

 کار زیاد شده فرصت نیست برای شما توضیح بدهیم از نظر دامداری کشاورزی، از هر نظر الحمدالله کار زیاد شده، مخابرات، آب مثلاً اب حدود 270 روستا در شهرستان دلفان آبرسانی شده در الشتر بیش از 80 روستا و الحمدالله شاید دیگر کمترین روستایی باشد که آب نداشته باشد و بقیه را هم دارند پیگیری می کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار