سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 10351
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » گزارش/ نقش سپاه در راه‌اندازی اولین پالایشگاه تمام ایرانی پارس‌جنوبی
Print This Post
سلام دلفان- قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی و با سازماندهی و ایجاد گروه‌های مهندسی، نقشی بی‌بدیل در طراحی و ساخت اولین پالایشگاه تمام ایرانی ایفا کرد. به گزارش خبرگزاری ...

سلام دلفان- قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی و با سازماندهی و ایجاد گروه‌های مهندسی، نقشی بی‌بدیل در طراحی و ساخت اولین پالایشگاه تمام ایرانی ایفا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق کشور در آخرین روزهای دولت دهم، پالایشگاه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی در عسلویه را بعنوان اولین پالایشگاه تمام ایرانی افتتاح کرد؛ پروژه‌ای بزرگ که با تعامل و همکاری مطلوب دولت و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه به سرانجام رسید.

این پروژه کلیدی در نیمه دوم سال 85 توسط شرکت نفت و گاز پارس به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه واگذار شد و این قرارگاه با بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی و با سازماندهی و ایجاد گروههای مهندسی مطالعات FEED طراحی پالایشگاه توسط کارشناسان و متخصصان بومی را برای اولین بار انجام داد.

با پیشرفت مهندسی پروژه، این پروژه بعنوان یکی از بهترین پالایشگاه‌ها از جهت PrFormanc و راندمان شناخته شد به گونه‌ای که این تجربه هم‌اکنون بعنوان الگوی سایر فازهای باقیمانده قرار گرفته است.

* پروژه‌ای با رکوردهای بی نظیر

در همین خصوص سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه در هنگام اجرای مراحل مختلف ساخت پالایشگاه رکوردهای بی‌نظیری توسط سخت کوشان و دست اندرکاران پروژه در بخش‌های دریا و خشکی زده شد، گفت: در مجموع با صرف بیش از 92 میلیون نفر ساعت کار، پروژه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین پالایشگاه‌های گازی کشور محسوب می‌شود که واحد اول آن به بهره برداری رسید.

صفر تا صد این پروژه از مرحله مطالعات تا راه‌اندازی آن، با بهره‌گیری از ظرفیت داخلی و توانمندی‌های فنی و تخصصی‌ کارشناسان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) سپاه صورت گرفته است.

افتتاح و بهره برداری از پالایشگاه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی نشان داد که متخصصان بومی کشورمان با ایمان به خدا و اعتماد ملی با عبور از سد تحریم‌ها، موفق به شکستن انحصار کشورهای مدعی غربی در زمینه ساخت پالایشگاه شدند.

* باور ملی افزایش می‌یابد

با اجرای این پروژه باور ملی افزایش یافت و بار دیگر ظرفیت و توان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در زمینه مدیریت و اجرای پروژه‌های بزرگ و راهبردی کشور را نمایش داد.

* تقدیر فرمانده کل سپاه

پس از افتتاح این پالایشگاه بود که سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه از اقدام جهادی و افتخارآمیز قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در راه‌اندازی پالایشگاه‌های 14 و 15 پارس جنوبی تقدیر کرد.

سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه راه‌اندازی این پروژه نقطه عطف درخشانی را در تاریخ صنعت نفت کشور رقم زده است تلاش‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در عرصه سازندگی کشور را یک پتانسیل انقلابی و بومی برای خط شکنی و بن‌بست شکنی ملت ایران در صحنه‌های سخت و دشوار در حوزه‌های مختلف صنعتی توصیف کرد.

* سپاه آماده پاسخگویی به نیازهای کشور

افتتاح این پروژه نشان داد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای مأموریت‌ها و وظایف قانونی محوله و به اقتضای رسالت خطیر خود در پاسداری از انقلاب اسلامی همواره برای پاسخگویی به نیازهای کشور و رفع دغدغه‌های فراروی حیات عزت‌مندانه نظام و ملت ایران آماده است با رویکرد و حرکت جهادی و دانش بنیان به گونه‌ای بسیجی‌ وارد صحنه شود و در این موضوع خاص طی مدت 6 سال یک کار بزرگ را آنهم در اوج تحریم‌های ظالمانه دشمن به انجام برساند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار