سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 10570
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بازتاب سخنان رهبرانقلاب در رسانه‌های خارجی
Print This Post
تسنیم- رسانه‌های خارجی اعم از جهانی و منطقه‌ای، بیانات امروز حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر عظیم‌الشأن جمهوری اسلامی ایران، در جریان نماز عید فطر را به صورت گسترده‌ای تحت پوشش خبری ...

تسنیم- رسانه‌های خارجی اعم از جهانی و منطقه‌ای، بیانات امروز حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر عظیم‌الشأن جمهوری اسلامی ایران، در جریان نماز عید فطر را به صورت گسترده‌ای تحت پوشش خبری خود قرار دادند.

رسانه‌های خارجی عمدتا فرمایشات مقام معظم رهبری را در دو محور بحران سیاسی داخلی مصر و همچنین مذاکرات سازش بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی به میانجی‌گری آمریکا منعکس کردند.

در ادامه گزارش حاضر بازتاب‌های بیانات حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای در رسانه‌های خارجی ارائه می‌شود.

الدستور اردن: آیت الله خامنه ای مذاکرات سازش را محکوم کرد. پایگاه الدستور اردن با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خطبه‌های عید فطر آورده است: آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران در خطبه‌های نماز عید فطر که به طور مستقیم از تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شد مذاکرات سازش میان فلسطین و رژیم اسرائیل را مورد انتقاد قرار داد و آن را به زیان فلسطینی‌ها دانست.

جروزالم پست: رهبر ایران خواستار محکومیت صهیونیست‌ها و حامیانش شد. پایگاه اینترنتی  روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در بازتاب بیانات امروز  مقام معظم رهبری پس از نماز عید فطر گزارش داد که رهبر ایران حمایت جهان اسلام از فلسطین و محکومیت جنایات صهیونیست‌ها را خواستار شد.

روزنامه القدس العربی نیز نوشت: آیت الله علی خامنه ای در خطبه های نماز عید فطر درباره جنگ داخلی در مصر هشدار داد.

پایگاه اینترتی سوئیس‌اینفو نیز سخنان مقام معظم رهبری در عید فطر درباره مصر و هشدار ایشان درباره وقوع جنگ داخلی در این کشور را پوشش داد.
این پایگاه در ادامه به روابط ایران با مصر پرداخت.
پایگاه القدس فلسطین نیز به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در خطبه های عید فطر درباره مصر پرداخت.

شبکه خبری ام‌تی‌وی لبنان نیز به سخنان مقام معظم رهبری درباره مصر در خطبه های عید فطر اشاره کرد.

پایگاه خبری محیط نیز با این تیتر که آیت الله خامنه ای درباره دخالت خارجی در امور داخلی مصر هشدار داد به بازتاب سخنان مقام معظم رهبری در عید فطر پرداخت.

شبکه ال‌بی‌سی لبنان نیز به هشدار مقام معظم رهبری درباره اوضاع داخلی مصر پرداخت.

پایگاه خبری اسلاب‌نیوز به نگرانی مقام معظم رهبری درباره خطر جنگ داخلی اشاره کرد.

شبکه الاخباریه نیز به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری درباره مصر و نگرانی ایشان از خطر جنگ داخلی در این کشور پرداخت.

پایگاه الحیات نیز بخش مربوط به نگرانی مقام معظم رهبری از تحولات مصر را پوشش داد.

شبکه کویت نیوز نیز اینگونه سخنان مقام معظم رهبری را در خطبه های عید فطر پوش داد: دخالت قدرت های بزرگ در مصر بزرگترین چالشی است که مصر را تهدید می کند.

پایگاه خبری الاهرام نیز به پوشش سخنان مقام معظم رهبری درباره مصر پرداخت. این پایگاه نوشت: آیت الله خامنه ای در سخنانی که به طور مستقیم از شبکه دولتی ایران پخش می شد گفت: ما نگران اوضاع مصر هستیم. احتمال جنگ داخلی روز به روز بیشتر می شود که این فاجعه است.ملت مصر و مسئولان سیاسی و دینی باید این موضوع را درک کنند.

پایگاه الیوم السابع نیز در بازتاب سخنان مقام معظم رهبری نوشت: آیت الله خامنه ای درباره ادامه خشونت‌ها در مصر ابراز نگرانی کرد. این پایگاه مصری افزود: آیت الله خامنه ای نگرانی خود درباره جنگ داخلی ابراز داشت.

آسوشیتدپرس: رهبر ایران آمریکا را میانجی‌گر خوبی در خاورمیانه نمی‌داند. خبرگزاری مطرح آسوشیتدپرس ضمن اشاره به بیانیات مقام معظم رهبری به اظهارات ایشان مبنی بر جانبداری آمریکا از اسرائیل و در نتیجه میانجیگری نامناسب این کشور در مذاکرات سازش خاورمیانه پرداخت.

دیلی‌استار: رهبر ایران درباره بروز جنگ داخلی در مصر هشدار داد. وب‌سایت خبری لبنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری نوشت که ایشان خشونت‌های سیاسی در مصر را به شدت محکوم کرده و طرف‌های مذهبی و سیاسی آن خواست تا از وضعیت سوریه درس بگیرند.

خبرگزاری فرانسه: رهبر ایران مذاکرات سازش را به ضرر آرمان فلسطینیان می‌داند. خبرگزاری فرانسه نیز مانند دیگر رسانه‌های غربی به بازتاب بیانات امروز (جمعه) مقام معظم رهبری پس از نماز عید فطر پرداخت و تاکید کرد که رهبر ایران مخالف مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و فلسطین است.

شبکه المنار لبنان به سخنان مقام معظم رهبری درباره مذاکرات سازش میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی و بیهوده بودن آن و افزایش رنج فلسطینی ها، نگرانی ایشان از حوادث غرب آسیا و شمال آفریقا و عراق پوشش داد.

پایگاه العهد لبناننیز سخنان رهبری درباره مذاکرات سازش را تیتر کرد.این پایگاه لبنانی سخنان مقام معظم رهبری درباره مذاکرات سازش و بی نتیجه بودن آن با توجه به حمایت آمریکایی ها از صهیونیستها،رنجی که بر فلسطینی ها می گذرد، حوادث شمال آفریقا و غرب و آسیا به ویژه حوادث مصر و عراق و نیز اوضاع داخلی ایران، برگزاری مراسم روز قدس در ایران را مورد توجه قرار داد.

پایگاه النشره لبنان نیز به سخنان مقام معظم رهبری درباره فلسطین، روز قدس، حوادث مصر، عراق را پوشش داد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار