سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11190
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » الرأی کویت مدعي شد؛ جزئیات تماس تلفنی نصرالله و اسد
Print This Post

روزنامه الرأی کویت مدعی شد که بشار اسد بعد از انفجار تروریستی اخیر در ضاحیه جنوبی بیروت با سید حسن نصرالله تماس تلفنی برقرار کرد.

به گزارش از سلام دلفان به نقل ازمشرق منابع سیاسی به روزنامه الرأی کویت اعلام کردند که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان اخیرا تماسی تلفنی از سوی بشار اسد رئیس جمهور سوریه دریافت کرده است، این تماس تلفنی بعد از انفجار اخیر در منطقه الرویس در ضاحیه جنوبی بیروت و برای تسلیت گفتن به علت این انفجار بوده است.

این خبر البته از سوی حزب‌الله لبنان یا رسانه‌های مربوط به این حزب تایید نشده است.

بر اساس این گزارش اسد در این دیدار همبستگی خود را با خانواده‌های شهدای این انفجار اعلام و بر آمادگی سوریه برای همکاری با دستگاه های امنیتی لبنان و فرماندهی حزب‌الله برای صدور هر بیانیه یا تعامل با سوری هایی که از میان گروه های تکفیری در این حادثه تروریستی دست داشته‌اند، تاکید کرد.

 

منابع امنیتی ارشد در حزب الله لبنان به الرأی گفتند که بررسی اطلاعات موجود در انفجار الرویس نشان می دهد که این بمب با تکه‌های آهن همراه بوده است و این نشان از آن دارد که این بمب ساخت داخل بوده. این منابع همچنین از تشدید تدابیر امنیتی در ضاحیه جنوبی بیروت و ورودی‌های آن خبر داده و تاکید کرد که افراد مشکوک برای ورود به ضاحیه توقیف می‌شوند و مورد بازجویی قرار می‌گیرند.

 

این منابع به تلاش‌های ویژه برای جلوگیری از انفجار دیگر در ضاحیه اشاره کرده و اعلام کردند در صورت وقوع انفجاری جدید، واکنش‌ها غیر قابل انتظار خواهد بود و مهار آنها نیز مشکل است. این منابع همچنین از روند تحقیقات جاری از سوی دستگاه‌های مربوطه در لبنان بویژه اطلاعات ارتش و امنیت داخلی ابراز رضایت کردند.

تاکنون منابع رسمی حزب الله و دولت سوریه هیچ واکنشی نسبت به این خبر نداشته اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار