سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11204
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روستاهای لرستان با کمبود 97 پزشک عمومی مواجه هستند
Print This Post

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در حال حاضر روستاهای استان با کمبود 97 پزشک عمومی داوطلب خدمت یا متعهد خدمت برای مناطق روستایی مواجه هستند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، دکتر ˈاردشیر شیخ آزادیˈ افزود: این در حالی است که تعداد زیادی از پزشکان عمومی در شهرها به ویژه شهرهای برخوردار مثل خرم آباد و بروجرد حضور دارند و تمایلی برای خدمت در روستاها ندارند.

وی اظهار داشت: این دانشگاه از سال 1370 تاسیس شده و تا کنون حدود 600 نفر فارغ التحصیل رشته دکترای عمومی داشته است و در حال حاضر 500 نفر دانشجوی پزشکی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

وی در مورد رشته های تخصصی نیز اظهار داشت: در تمام شهرستان ها حتی شهرستان های کوچک حداقل پنج رشته تخصصی داخلی، اطفال، جراحی، بیهوشی و زنان زایمان و به طور میانگین 10 پزشک متخصص وجود دارد و مشکل حادی در این مورد وجود ندارد.

دکتر شیخ آزادی افزود: اما از آنجا که عمده کار این متخصصان در دوره زمانی مشخص دارای تعهد خدمت هستند و با اتمام تعهدات خود برخی تمایلی به ادامه این فعالیت ندارند به ناچار در برخی شهرستان ها به صورت مقطعی و گذرا دچار کمبودهایی در برخی رشته های تخصصی می شدیم که با ورود نیروهای جدید که تعهد خدمتی دارند مشکل رفع می شود.

وی گفت: با مهیا شدن ادامه تحصیل در رشته تخصصی پزشک خانواده به صورت نیمه حضوری برای پزشکان شاغل در مراکز بهداشتی درمانی و احتمال احیای مجدد سهمیه ادامه تحصیل پزشکان مناطق محروم خبر خوشی است که باعث تسهیل ادامه تحصیل پزشکان شاغل در مناطق محروم و تامین نیروی انسانی متخصص برای این مناطق خواهد شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار