سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11276
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » منطقه زاگرس تامین کننده 40 درصد منابع و ذخایر آبی کشور است
Print This Post

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان گفت: جنگل ها و مراتع منطقه زاگرس با بهره مندی از منابع غنی آبی، منبع تامین کننده 40 درصد ذخایر آبی کشور هستند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، ˈمحمد حسین بازگیرˈ  در نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد محیط زیست استان های زاگرس نشین، افزود: ارتفاعات زاگرس در حقیقت یک عامل مهم و موثر برای حفظ طبیعت و تامین نیازهای طبیعی منطقه محسوب می شوند.

وی اظهار کرد: زاگرس منبع عظیمی برای تامین نیازهای پروتئینی مناطق مختلف کشور است چراکه از وجود منابع غنی غذایی در سطوح مختلف بهره مند است.

بازگیر تصریح کرد: استان لرستان به عنوان یکی از مناطق حوزه زاگرس، حدود دو درصد خاک ایران را شامل می شود و حدود دو درصد جمعیت کشور را نیز در برگرفته است.

مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: همچنین 10 درصد جنگل های کشور در این استان قرار دارد و 20 درصد جنگل های زاگرس نیز در محدوده استان لرستان واقع شده است.

وی افزود: 12 درصد روان آبهای کشور متعلق به استان لرستان است که طول شبکه رودخانه های دائمی لرستان بالغ بر دو هزار و 400 کیلومتر است.

بازگیر گفت: استان لرستان دارای ارتفاعاتی با بیش از چهار هزار متر نسبت به سطح دریاست که یک هزار و 700 گونه گیاهی ، حدود 100 اپیدمیک و 25 درصد تنوع زیست محیطی را در خود جای داده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار