سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11326
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آمریکا حکم آزادی مبارک را قانونی خواند
Print This Post

واشنگتن حکم آزادی «حسنی مبارک» رئیس جمهوری پیشین مصر را قانونی و مسئله داخلی این کشور توصیف کرد

به گزارش سلام دلفان ، تسنیم به نقل از «یونایتدپرس اینترنشنال» نوشت: «جن پساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حکم آزادی حسنی مبارک، در نشست خبری گفت:« فکر می کنم خیلی در این باره سخن گفتم… ما گفته ایم که آنچه که به مبارک مربوط می شود، مسدله داخلی مصر و قانونی است. تعامل با این موضوع نیز در چارچوب نظام قانونی این کشور انجام می شود. در غیر این صورت دولت مصر پاسخگو است.»پساکی در پاسخ به سوالی درخصوص زندانی شدن «محمد مرسی» رئیس جمهوری مخلوع مصر و خروج مبارک از زندان، گفت:« ما موضع خود را در خصوص زندانی شدن مرسی اعلام کردیم و در آن تغییری ایجاد نمی شود.»

مقامات آمریکا در اظهاراتی متعدد از مقامات دولت موقت مصر آزادی محمد مرسی و دیگر سران اخوان المسلمین را درخواست کرده اند.

طبق این گزارش، «هشام برکات» دادستان کل مصر، عصر چهارشنبه، اعلام کرد دادستانی درباره حکم دادگاه قاهره برای تبرئه حسنی مبارک از اتهام «دریافت هدایای سالانه به ارزش یک میلیون دلار از سوی روزنامه دولتی الاهرام» اعتراضی ندارد.

علی‌رغم رأی دادگاه، هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که حسنی مبارک چه ‌زمانی از زندان آزاد خواهد شد، اما گزارش های اولیه حاکی از احتمال آزادی وی در ساعات نخستین روز پنجشنبه است. وی پس از آزادی از زندان، بازداشت خانگی می شود.

حسنی مبارک در فوریه سال 2011 و دو هفته پس از آغاز حرکت اعتراضی در مصر، از سمت خود کناره گرفت و مدتی پس از آن، بازداشت شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار