سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11367
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » زمزمه‌ها در راهروهای وزارت امور خارجه درباره انتصابات جدید
Print This Post
به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، آخرین شنیده‌ها از وزارت امور خارجه حاکی از آن است که قرار است مرتضی سرمدی به عنوان مشاور عالی محمدجواد ظریف وزیر امور ...

به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، آخرین شنیده‌ها از وزارت امور خارجه حاکی از آن است که قرار است مرتضی سرمدی به عنوان مشاور عالی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و جایگزین سید امیرمنصور برقعی قائم مقام قبلی به فعالیت مشغول شود.

برقعی نیز قرار است در سمت مشاور وزیر خارجه به فعالیت ادامه دهد.

پس از آنکه بهروز کمالوندی معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه به همراه صالحی و به عنوان سرپرست معاونت بین‌الملل سازمان انرژی اتمی از این وزارتخانه رفت، مهدی دانش‌یزدی از جمله گزینه‌های تصدی این سمت مطرح شد و اخیرا نام محمدتقی موید مدیر کل اموال، ساختمان و پشتیبانی و سفیر سابق ایران در تونس نیز به عنوان یکی از گزینه‌های مطرح تصدی معاونت اداری و مالی شنیده می‌شود.

حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه نیز در سمت خود ابقا شده است.

همچنین شنیده شده که قرار است سید عباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه به جای محمدمهدی آخوندزاده عهده‌دار معاونت امور حقوقی و بین‌المللی شود و امیرحسین زمانی‌نیا نیز به جای عراقچی به معاونت آسیا و اقیانوسیه برود.

براساس این شنیده‌ها محمدمهدی آخوندزاده کماکان نماینده ویژه ایران در امور دریای خزر خواهد بود.

اینکه علی‌اصغر خاجی معاون اروپا و آمریکا قرار است به معاونت آفریقا و عربی منتقل و عهده‌دار این سمت به جای حسین امیرعبداللهیان شود از دیگر اخباری است که این روزها در وزارت امور خارجه بر سر زبان‌هاست.

گفته‌ می‌شود مجید تخت روانچی دستیار سابق کمال خرازی و سفیر اسبق ایران در سوئیس نیز به جای علی اصغر خاجی عهده‌دار معاونت اروپا و آمریکا ‌خواهد شد.

سید عباس عراقچی سخنگوی دستگاه دیپلماسی امروز (شنبه) در اظهاراتی عنوان کرد که هنوز درباره معاونان و سخنگوی وزارت امور خارجه تصمیم‌گیری نشده و امیدواریم ظرف این هفته مشخص شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار