سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 113794
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » ادارات حق ارائه هیچگونه خدماتی را به متصرفین اراضی ملی و منابع طبیعی ندارند
Print This Post
رئیس دادگستری شهرستان دلفان:

رئیس دادگستری شهرستان دلفان اظهار داشت: ادارات حق ارائه هیچگونه خدماتی را به متصرفین اراضی ملی و منابع طبیعی ندارند.

به گزارش سلام دلفان، شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی به ریاست علی صفربیرانوند رئیس دادگستری شهرستان دلفان در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

 

در این جلسه حجت الاسلام هاشمی نژاد امام جمعه شهرستان دلفان با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حفاظت ازانفال و اراضی ملی و منابع طبیعی و برخورد با تخریب کنندگان منابع طبیعی ، زمین خواران و کوه خوارن بیان داشت: سوء استفاده کنندگان از منابع طبیعی و اراضی ملی بدون هیچگونه اغماضی باید مورد پیگرد قضایی قرار گرفته و باشدت با آن ها برخورد شود.

وی افزود: با فعالیت های فرهنگی همچون تبین مسئولیت انسان در  قبال طبیعت و آگاهی بخشی به مردم  می توان در پیشگری از اتلاف منابع طبیعی و ملی قدم برداشت.

علی صفربیرانوند رییس دادگستری و رییس شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان دلفان، اظهار داشت : هدف اصلی از تشکیل این جلسات پیشگیری از تخریب اراضی ملی ، جلوگیری از تغییر کاربری های غیر مجاز و تصرف اراضی ملی است.

وی بیان داشت: کلیه ادارات موظفند در راستای پیشگیری ، اقدامات لازم را بعمل آورده و حق ارائه هیچگونه خدمات به متصرفین اراضی ملی و منابع طبیعی را ندارند.

 

وی ادامه داد: ما در دادگستری آمادگی کاملی جهت برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفان را طبق قوانین داریم و در این راستا شعبات ویژه رسیگی کننده ، شعبه بازپرسی در دادسرا و شعبه ۱۰۱ کیفری در دادگاه تشکیل شده است و در این راستا بیشترین پرونده ها آز جانب نیروهای اطلاعاتی و امنیتی  تشکیل می شود.لازم است ادارات متولی این امر مانند منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست شهرستان نیز ورود جدی تری داشته باشند و در بدو شروع به تخریب یا تصرف این اراضی وارد عمل شوند. تا از سایر تبعات اینگونه جرائم جلوگیری شود.

محمد رومیانی  دادستان دلفان نیز بیان داشت: دادگستری بعنوان پشتیبان و حامی دستگاه های متولی ازجمله منابع طبیعی ، جهاد کشاورزی ، محیط زیست و دستگاه های خدمات رسان و .. برخورد قاطع و قانونی با متخلفان خواهد داشت.

حجت الاسلام جعفر احمدی معاون قضایی دادگستری و قاضی ویژه شعبه رسیدگی کننده نیز بیان داشت: ادارات متولی نسبت به تعیین حدود اراضی ملی و منابع طبیعی و  علامت گذاری اقدام و همچنین در تشکیل پرونده ها بخصوص در موضوع قطع درختان در جمع آوری دلایل کامل و عدله اثبات دعوا تلاش نمایند تا رسیدگی بدون نقص انجام شود.

  1. نویسنده دیدگاه: دلسوز دلفان
    بهمن ۲۸, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۱:۵۹

    درود بر شرف ریاست محترم دادگستری دلفان . انصافا زحمات زیادی می کشه وهمیشه در شرایط لازم حضور فعال داره. حالا که شخص ایشان حفظ منابع طبیعی شهرستان رو اینطوری مهم دونسته و اقدام به تشکیل این جلسه ی مهم نموده که جای تقدیر ویژه داره جا داره ادارات متولی هم تکانی به خودشون بدن واین قاطعیت ومدیریت ریاست دادگستری رو قدر بدونن و بدون رو دربایستی وتعارف با کسی متخلفین ومجرمین رو به مرجع قضایی معرفی کنن. بهتره ادارات منابع طبیعی و جهاد کشاورزی احساس مسوولیت بیشتری در این زمینه داشته باشند وحداقل به اندازه رئیس دادگستری دغدغه این موضوع مهم رو داشته باشند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار