سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 114026
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عایدی برجام برای کارگران افزایش مشکلات معیشتی بود
Print This Post

یک روزنامه اصلاح‌طلب گزارش داد که مشکلات اقتصادی و معیشتی کارگران در دولت یازدهم نه تنها کاهش پیدا نکرد بلکه افزایش هم یافت.

به گزارش سلام دلفان، با اشاره به عدم توازن میان دستمزد کارگران و معیشت نوشت: براساس آمارهای موجود رقم فعلی مزد باید سه برابر یا ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کند تا بتواند هزینه معیشتی را تامین کند. در آخرین سال دولت تنها امیدواری این است که قوه مجریه کاری برای کارگران انجام دهد که قابل بیان باشد و به اصطلاح دهان پرکن باشد. در دو سال اول دولت یازدهم نمایندگان دولت مدعی بودند با اجرای برجام و لغو تحریم‌های غرب، کارگران هم به سهم خود می‌رسند و حالا نوبت آن است که به این وعده عمل شود. نباید فراموش کرد که در مجموع سه سال دولت یازدهم نرخ مزد علاوه بر اینکه نتوانسته فاصله معیشتی را کم کند، بلکه با عقب افتادن ۶ درصدی در این مدت، فاصله‌ها بیشتر هم شده است.
از دولت یازدهم انتظار می‌رود که پس از موفقیت برجام، مشکلات مردم را کاهش دهد و طبعا اگر چنین نشود باید پاسخگو باشد. کارگران نشان دادند در سال‌های سخت با مشکلات کنار می‌آیند اما نباید این بخش را فراموش کرد و دایم معضلات زندگی آنها را نادیده گرفت. خانواده‌های کارگری بخش مهمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و باید حقوق کافی برای یک زندگی شایسته را داشته باشند. نزدیکی فصل انتخابات، روزنامه‌های حامی دولت را نگران رأی طبقات پایین جامعه کرده است.
منبعگ اعتماد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار