سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 114028
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » در توافق هسته‌ای حق وتو و بازگرداندن تحریم‌ها را حفظ کردیم
Print This Post

معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا گفت ما در مذاکرات و توافق هسته‌ای با ایران می‌خواستیم مطمئن باشیم که حق وتوی ما حفظ می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، وندی شرمن در گفت‌وگو با نشریه اسرائیلی فلش گفت: روسیه معتقد بود که ما باید راهی برای رفع تحریم‌ها علیه ایران پیدا کنیم؛ این مسئله به خاطر انجام فعالیت‌های تجاری، برای آنها مهم بود. همچنین این بخشی از باور روسیه بود که تحریم‌های فرا سرزمینی و تحریم‌های یک جانبه آمریکا قانونی نیست. با وجود این، مادامی که مذاکرات جدی بود، آنها کم و بیش از تحریم‌ها تبعیت می‌کردند.
شرمن خاطرنشان کرد: یکی از زمینه‌های واگرایی شدید میان آمریکا و روسیه در جریان مذاکرات با ایران، قطعنامه موشکی و تحریم تسلیحاتی سازمان ملل بود. روسیه معتقد بود که نباید محدودیت‌های موشکی اعمال شود، نباید محدودیت تسلیحاتی وجود داشته باشد؛ آنها نمی‌خواستند هیچ محدودیتی بر سلاح‌های ایران اعمال شود، و فکر نمی‌کردند باید محدودیت‌هایی علیه ایران اعمال شود.
همه به اجماع رسیدند که درباره این موضوع به عنوان یکی از آخرین مسائل مذاکره شود، با این باور که اگر روسیه چیزی نخواهد و آمریکا هم خواستار چیز زیادی نباشد، اگر ما به سمت توافق پیش برویم، راهی برای رسیدن به توافق پیدا خواهیم کرد که البته همین طور هم شد و ما توانستیم به توافقی جامع دست یابیم.
وی گفت: آمریکا می‌خواست که قادر به بازگرداندن تحریم‌ها باشد. ما می‌خواستیم اطمینان یابیم که حق وتوی ما حفظ می‌شود. در نتیجه ساز و کاری که ایجاد کردیم، نوعی رأی معکوس است و موجب حفظ توانایی آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها می‌شود.
منبع: کیهان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار