سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11661
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » گزارشی از مراحل آماده سازی تپه شهدا و ساخت یادمان شهدای گمنام
Print This Post

…اما آیا مسؤلین نیز به اندازه ارادت مردم،به این شهدا عشق می ورزند و دین خود را ادا میکنند؟

سلام دلفان – به گزارش نسیم دلفان دو سال پیش “شهریور ماه” استان لرستان شاهد تشیع و به خاک سپاری شش تن از شهدای گمنام بود. این شهدا در شهرهای  نورآباد ، پلدختر و الشتر با حضور خیل گسترده مردم تشیع و به خاک سپرده شد تا قبله ی دلهای دردمند مردم این شهرستانها گردند ، الحق و الانصاف که مردم شهید پرور و ولایت مدار از همان زمان تاکنون کوچکترین کوتاهی و بی مهری به مهمانهای گمنام خود نداشته و چه بسا محترم تر از شهدای خود ، این پیکر های بی نام و نشان را زیارت میکنند…

اما آیا مسؤلین نیز به اندازه ارادت مردم ، به این شهدا عشق می ورزند و دین خود را ادا میکنند؟ وظیفه مسؤلین در قبال پیکرهای پاک شهدای گمنام ، که اینگونه مورد احترام مردم قرار میگیرند چیست و آیا به وظیفه خود عمل میکنند؟…

زمانی که خبر اختصاص پیکر شهدای گمنام در شهرهای مورد نظر منتشر شد ، تکاپوی زیادی برای فراهم نمودن بستر مناسب تشیع و تدفین این عزیزان در بین مسؤلین و حتی شهروندان غیر مسؤل به چشم میخورد، در نورآباد مسؤلین وقت از جمله فرماندار دلفان جناب آقای نصیری پور در عرض حدود یک هفته تپه ای که اکنون به تپه شهدا معروف شده  را با زحمات شبانه روزی آماده کردند..

و روز تشیع و تدفین عجب روز با شکوه و به یاد ماندنی شد.

اما آیا این تلاش ها پس از خاک سپاری و دفن شهدا ادامه پیدا کرد؟؟

متاسفانه چند ماه بعد فرماندار پر تلاش شهرستان ، جناب آقای نصیرپور  به طور ناگهانی و البته احتمالأ با تدبیر حکیمانه استاندار لرستان با فرمانداری دلفان خداحافظی کرد.

این خداحافظی ، وداع با خیلی از تلاشهای آبادگرانه در دلفان بود ، از جمله این تلاشها مراحل آماده سازی و اتمام کار تپه شهدای در نورآباد بود.

در کمتر از چند ماه مسیر تپه شهدا در شهرهای الشتر و پلدختر که همزمان با نورآباد آغاز گردید به طور کامل آسفالت شد اما در شهر نورآباد پس از گذشت دو سال هنوز همان وضعیت اولیه تغییر نکرده و چه بسا بخاطر اضافه شدن نخاله های ساختمانی و حتی آشغال در اطراف مسیر وضعیت بحرانی تر شده است.

اطراف مسیر و راه ارتباطی تپه شهدا در شهرهای الشتر و پلدختر خصوصأ الشتر،  با کاشت درخت و نهال به طور چشمگیری زیبا سازی شده و چشم انداز بسیار دل انگیزی به خود گرفت ، اما در شهر نورآباد خبری از این موضوع نیست .

البته پایین و اطراف تپه در نورآباد از سالها قبل درخت کاری شده که این موضوع مربوط به سالهای پیش بوده و به هیچ عنوان مربوط به تپه شهدا و قبور مبارک نیست و اطراف قبور دقیقأ همان وضعیتی را دارد که در هفته اول آماده سازی تپه رخ داد.

تپه شهدا در شهرهای الشتر و پلدختر با تابلو های راهنما مشخص شدند اما در نورآباد خبری از این موضوع نیست.

یادمان شهدا با بودجه مشخص و تخصیص داده شده برای هر سه شهرستان در نظر گرفته شد و کار اجرایی آن آغاز گردید ، این یادمان برابر اطلاع واصله از طرف قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) برای شهرستان های مورد نظر ساخته می شود.

2

3

4

1

5

در پایان این گزارش تصویری بهتر است یادی کنیم از یک شهید گمنام دیگری در نورآباد که در گوشه ای از قبرستان روستای ظفرآباد به طور غریبانه ای رها شده و کسی از او یادی نمی کند ، نه تعویض سنگ قبری ، نه ساخت یادمانی ، نه درختی و نه …

ما او را گمنام ترین شهید ایران می نامیم و انصافأ غیر از این نیست…

قضاوت در مورد این گزارش و تصاویر با شماست …

گزارش و تصاویر از رضا محمدی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار