سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 11775
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کری:مشکل ما محدود به سوریه نیست
Print This Post

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ضمن تکرار ادعاهایی مبنی بر حملات شیمیایی دولت اسد، مدعی شد اگر به سوریه پاسخ داده نشود، ایران نیز در برنامه هسته‌ای خود پیشروی خواهد کرد و در عین حال علی رغم گذشت بیش از یک هفته از تهدید نظامی رسمی این کشور تاکید کرد: باراک اوباما چندین روز است که در حال مشورت با کنگره و رهبران کشورهای جهان درباره سوریه است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مهر، جان کری وزیر خارجه آمریکا روز جمعه از موضع واشنگتن درباره سوریه سخن گفت و ادعای مسئولیت دولت سوریه در حملات شیمیایی را تکرار کرد.

وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت که باراک اوباما چندین روز است که در حال مشورت با کنگره و رهبران کشورهای جهان درباره سوریه است.

جان کری گفت که پنجشنبه شب اوباما از همه اعضای دولت و تیم امنیت ملی‌اش خواست که با رهبران کنگره مشورت کنیم.

وی افزود به عنوان کسی که نزدیک به سه دهه در کنگره آمریکا بوده می‌داند که اینگونه مشورت‌ها روش درستی برای رئیس جمهور است وقتی که می‌خواهد تصمیمی درباره اقدام نظامی بگیرد.

جان کری دولت سوریه را متهم کرد که دست به حملات شیمیایی زده است و گفت پاسخ ندادن به این اقدام  حتی به فراتر از مرزهای سوریه می‌کشد.

بر اساس متن منتشره توسط سایت وزارت خارجه آمریکا، وی مدعی شد اگر به سوریه پاسخ داده نشود ایران در برنامه هسته‌ای خود برای رسیدن به سلاح‌ هسته‌ای جسارت پیدا می‌کند و گروه‌هایی مانند حزب‌الله ممکن است به استفاده از سلاح شیمیایی بیندیشند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: “این موضوع همچنین به فراتر از مرزهای سوریه می‌کشد. به ایران مربوط می‌شود که خود قربانی حمله‌های سلاح‌های شیمیایی بوده و حالا در نبود اقدام عملی، برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای جسور خواهد شد. به حزب‌الله و دیگر گروه‌های تروریستی مربوط است که به استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی بیاندیشند.”

صحبت‎های فوق در حالی مطرح می‎شود که بر اساس اسناد سازمان سیا که هفته گذشته منتشر شد که از همکاری واشنگتن با رژیم صدام در حملات شیمیایی در دفاع مقدس پرده برداشته است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار