سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 12514
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خاکی‌ترین عکسِ «دبیر شورای‌عالی امنیت ملی»
Print This Post

تصویری که مشاهده می‌کنید، در سال‌های دفاع مقدس به ثبت رسیده و باید آن را خاکی‌ترین عکسِ «دبیرشورای عالی امنیت ملی» به شمار آورد؛ دریابان “علی شمخانی” که از روز ۱۹ شهریورماه سال جاری، به عنوان «دبیر شورای عالی امنیت ملی» منصوب شد.

  سلام دلفان به نقل از مشرق- «علی شمعخانی» مشهور به «شمخانی» که امروز با درجه ی نظامی «دریابان» شناخته می‌شود، به سال ۱۳۳۴، در اهواز متولد شد. او با اوج گیری انقلاب اسلامی، تحصیلات دانشگاهی خود را رها کرد و به مسیر مبارزات پیوست. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، «علی شمعخانی» اقدام به تأسیس «سپاه پاسداران اهواز» نمود و با تمرکز عملیات جنگی در جبهه خوزستان، به یکی از ارکانِ فرماندهی سپاه تبدیل شد. وی پس از پایان جنگ تحمیلی، در سال ۱۳۶۸، با حکم مقام معظم رهبری، به نیروی دریایی ارتش حمهوری اسلامی منتقل و تا سال ۱۳۷۶، فرماندهی این نیرو را بر عهده گرفت. از آن زمان تا کنون، این سردار، در ساختار نظامی ارتش قرار گرفت.

«شمخانی» از ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ وزارت دفاع را در دولت سید محمد خاتمی بر عهده داشت و از روز ۱۹ شهریور ماه سال جاری نیز به عنوان «دبیر شورای عالی امنیت ملی» منصوب شد.

تصویری که مشاهده می‌کنید، در سال‌های دفاع مقدس به ثبت رسیده و باید آن را  خاکی‌ترین عکسِ «دبیر شورای عالی امنیت ملی» به شمار آورد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار