سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15025
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » آخرین عناوین » هاشمی در کرمانشاه به صراحت از لفظ “بهار عربی” استفاده کرد
Print This Post
سلام دلفان- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران منطقه‌ای آرام و رو به پیشرفت است و احتیاج به وحدت و همدلی داریم و هر اقدامی که وحدت و همدلی ...

سلام دلفان- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران منطقه‌ای آرام و رو به پیشرفت است و احتیاج به وحدت و همدلی داریم و هر اقدامی که وحدت و همدلی مردم را بر هم بزند، به نفع دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله ‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی بعد از ظهر امروز در مراسم گرامی‌داشت سی و یکمین سالگرد شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی در مسجد جامع شهر کرمانشاه گفت: در این فرصت سخنرانی به سه موضوع کرمانشاهان، شهید محراب آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی و شرایط امروز کشور و منطقه در جهان اسلام می‌پردازم.

هاشمی‌رفسنجانی ادامه داد: به مردم غرب کشور و استان کرمانشاه توصیه می‌کنم سعی کنید فضای کشور را آرام نگه‌ دارید.

وی با بیان اینکه مصر، عراق و کشورهایی که در آن‌ها «بهار عربی» رخ داده به شرایط قبل بازگشته‌اند، افزود: هم اکنون در تونس، مصر، عراق و …  هر روز مسلمانان توسط بمب‌ها و ماشین‌های بمب‌گذاری شده در معرض خطر هستند.

وی تصریح کرد: ایران منطقه‌ای آرام و رو به پیشرفت است و احتیاج به وحدت و همدلی داریم و هر اقدامی که وحدت را بر هم بزند، به نفع دشمنان است.

به گفته رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در سایه انقلاب، اسلام و ولایت فقیه آرامش در کشور وجود دارد و نباید با اظهارات نادرست و درگیری‌های کودکانه و جاهلانه مردم به زحمت بیفتند.

وی تصریح کرد: همه می‌دانند کرمانشاه یکی از مراکز تمدن ایران است که از هزاران سال پیش افتخارات زیادی داشته است.

هاشمی‌رفسنجانی با بیان اینکه این موضوع را به‌خاطر شرایط جغرافیایی مناسب و مردم این منطقه که سمبل و نماد شهامت بوده‌اند، عنوان کردم، تاکید کرد: همواره قدرت و عظمت کرمانشاه را در طول تاریخ دیده‌ایم که توانسته‌اند در مقابله با مغول‌ها و متجاوزان عظمت کرمانشاه را حفظ کنند.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی گفت: ایشان انسان بزرگی در حوزه علمیه قم و از علمای مجاهد، عالم، آرام و متقی بود.

هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به اینکه امام راحل از شهید آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی خواستند که از قم به کرمانشاه بیاید، ابراز داشت: ایشان در دفاع مقدس گرم‌کننده جبهه‌ها بود و بارها در صفوف رزمندگان در قرارگاه‌های نزدیک به خط مقدم در میان رزمندگان دلگرمی حضور پیدا می‌کرد.

وی عنوان کرد: بخاطر دارم زمانی که من در قرارگاه بودم در یک مورد دیدم که ایشان چه تاثیری بر رزمنده‌ها داشت و لیست وسیله‌های مورد نیاز جبهه را می‌گرفت و کمک‌های بسیاری به جبهه‌ها می‌فرستاد.

هاشمی‌رفسنجانی به زندگی مسالمت‌آمیز اقوام و مذاهب مختلف در کرمانشاه اشاره کرد و افزود: منطقه کرمانشاه به مرکزیت شهر کرمانشاه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ از شیعه و سنی و اهل‌حق و عشایر در کنار هم با آرامش زندگی می‌کنند و نمونه‌هایی از انسان‌های شریف و آگاه هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: مردم این استان با روح اسلام و تشیع منطقه را آرام نگه‌داشتند و این استان دارای ظرفیت‌های و منابع زیادی است؛ مردم کرمانشاه رشادت خود را در دوران جنگ نشان دادند.

وی خاطرنشان کرد: در پایان جنگ هم من در جنوب بودم که خبر رسید منافقین به کرمانشاه وارد شدند؛ با عجله خودمان را به اسلام‌آبادغرب رساندیم و دیدیم که منافقان اکثر خیابان‌های شهر را گرفته‌اند؛ ما در سه‌راهی اسلام‌آبادغرب گیر افتادیم و اگر رشادت شیرمردان این منطقه نبود صحنه‌های نابودی و فرار ذلیلانه منافقان را نمی‌دیدیم.

هاشمی‌رفسنجانی  با اشاره به اینکه منافقین در چهازیر زمین‌گیر شدند و خداوند قتل‌گاه آنان را در آن‌جا رقم زد، گفت: کرمانشاه امتحان خود را به‌خوبی پس داده است.

  1. منطقی می‌گه:

    چقدر زود همه چیز عوض می شود!!!! یک روزی همین رفسنجانی جزو مقدسین بود. تا کی بوقلمون صفتی؟!!

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار