سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1568
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم در دلفان تولید می‌شود
Print This Post
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 100 هزار تن گندم در این شهرستان تولید شود. به گزارش سلام دلفان جواد احمد‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ...

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم در این شهرستان تولید شود.

خبرگزاری فارس: 
بیش از 100 هزار تن گندم در دلفان تولید می‌شود

به گزارش سلام دلفان جواد احمد‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دلفان با بیان اینکه شهرستان دلفان با بیش از ۱۱۰ هزار هکتار اراضی زراعی آبی و دیم یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی می‌باشد، اظهار داشت: این اراضی توسط بیش از ۱۶ هزار بهره‌بردار کشت می‌شود.
وی افزود: سالانه نیمی از این اراضی زیر کشت محصول گندم و جو می‌رود، که در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی می‌تواند از لحاظ تولید محصول گندم مقامی بین اول تا سوم را در استان داشته باشد.
احمدپور تصریح کرد: امسال که به لطف مقام معظم رهبری با نام سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده پرسنل جهادگر این شهرستان با به کارگیری تمام امکانات و استفاده از علوم روز و همکاری ۱۱۶نفر از کارشناسان شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای به یاری کشاورزان شتافته و در سطح ۵۲ هزار هکتار از اراضی نسبت به کشت گندم اقدام کرده‌اند.
وی اظهار داشت: در این زمینه حدود ۱۰تن انواع کود شیمیایی، پنج تن بذر اصلاح شده و دو تن انواع سموم قارچ بین کشاورزان گندم کار توزیع شده است.
مدیر جهاد کشاورزی دلفان با بیان اینکه ۱۰۸ نفر از کشاورزان دلفانی در خصوص کشت مکانیزه گندم آموزش دیده‌اند، گفت: با توجه به بارندگی‌های به موقع و مناسب پاییزه پیش‌بینی می‌شود، بیش از ۱۰۰تن گندم از این مزارع برداشت شود.
وی در ادامه در زمینه بالا رفتن بهره‌دهی زمین‌های کشاورزی خواستار به کارگیری توصیه‌های فنی کارشناسان، استفاده از سیستم‌های آبیاری تحت فشار و استفاده بهینه از آب شد.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار