سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 15730
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سنتی فراموش شده در عید غدیر خم
Print This Post
غذا دادن به یک نفر در این روز مانند غذا دادن به همه پیامبران و صدیقان است. به گزارش فرهنگ نیوز ، عید سعید غدیر خم یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان می ...

غذا دادن به یک نفر در این روز مانند غذا دادن به همه پیامبران و صدیقان است.

به گزارش فرهنگ نیوز ، عید سعید غدیر خم یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان می باشد . یکی از سنت های حسنه در این عیدالاکبر که روایات عجیبی درباره آن نقل نموده اند و متاسفانه مورد غفلت واقع شده است سنت غذا دادن به افراد یا همان اطعام مومن است.

امام صادق علیه السلام فرمود :غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق (در راس آنها خود ائمه معصومین)و یک میلیون شهید (در راس آنها حضرت عباس و شهدای کربلا) و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد.(بحار ج۶ ص ۳۰۳)

درجای دیگر ایشان فرمودند : غذا دادن به یک نفر در این روز مانند غذا دادن به همه پیامبران و صدیقان است.(مفاتیح الجنان ص۵۰۰)به گونه ای که امام صادق علیه السلام اصلا این روز را روز اطعام الطعام نامیدند.(بحار ج۹۵ ص۳۲۳)

امام صادق علیه السلام در رابطه با آمرزش گناهان در این روز نیز می فرمایند:عید غدیر روزی است که خداوند دو برابر تعداد رهاشدگان از آتش جهنم در ماه مبارک رمضان و شب غدر و شب عید فطر از آتش جهنم رها می کند و گناه ۶۰ سال را می بخشد.(بحار ج ۹۴ ص۱۱۹)

پس چه نیکوست در این روز عظیم ضمن تهیه بهترین غذا برای خانواده ، مومنین را نیز اطعام دهیم تا این سنت شریف فراموش شده احیا شود.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار