سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 1606
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » اخبار برتر » متن کامل گفتگوی سلام دلفان با 4 داوطلب دیگر مجلس نهم؛ کریمی راد، احمدی، توحیدی و عبداللّهی
Print This Post
پیش به سوی انتخابی آگاهانه/ بخش دوم
سرویس سیاسی- سلام دلفان در راستای معرفی هرچه بیشتر داوطلبان انتخابات مجلس نهم، سؤالات مشترکی را از این افراد پرسیده است که بخش دوم این گفتگو که با ۴ نفر ...

سرویس سیاسی- سلام دلفان در راستای معرفی هرچه بیشتر داوطلبان انتخابات مجلس نهم، سؤالات مشترکی را از این افراد پرسیده است که بخش دوم این گفتگو که با ۴ نفر دیگر از این افراد صورت گرفته در پیش آمده است.

نکته:

– ترتیب درج گفتگوی داوطلبان مجلس نهم در سایت، بر اساس زمان و ساعت ثبت نام آنها بوده و چهار داوطلبی که در این بخش پاسخ هایشان درج شده، در روز سوم و چهارم مهلت ثبت نام، نام نویسی نموده اند.

– در روز دوم ثبت نام، آقای علی آل کاظمی ثبت نام نمودند امّا به دلیل آماده نبودن متن گفتگو با وی، این مصاحبه در بخش سوم گفتگو با داوطبان در سایت منتشر خواهد شد.

– سؤالاتی که پرسیده شده، به اقتضای شرایط زمانی «کلّی» می باشند و از ورود به سؤالات جزیی تا حدود زیادی خودداری شده است.

***

حسین کریمی راد :


 
 

بیش از بیست سال سابقه اجرایی و مدیریتی دارم/ اصولگرا هستم/ اگر نماینده بشوم زیرساخت های اقتصادی را رونق می بخشم/ زجر دیده هستم و دلم برای این منطقه می تپد

سلام دلفان: لطفاً خودتان را معرفی کنید (بیوگرافی مختصری از خودتان شامل سوابق علمی، اجرایی و مدیریتی که تا کنون داشته اید).

بسم الله الرحمن الرحیم. با سلام و درود و خسته نباشید به شما مجریان محترم و دست اندرکاران.

 اینجانب مهندس حسین کریمی راد هستم دارای فوق لیسانس کشاورزی. در سازمان جهاد کشاورزی استان فعالیت می کنم، بیش از بیست سال سابقه اجرایی و مدیریتی در بخش های مختلف سازمان جهاد کشاورزی استان دارم.

سلام دلفان: شما را داوطلب اصولگرا بدانیم یا اصلاح طلب؟

ما جزو کاندیداها و هواداران اصولگرایان هستیم.

سلام دلفان: از دو طیفی که در جریان اصولگرایی وجود دارد (جبهه پایداری و جبهه متحد) کدام یک را بیشتر می پسندید؟

بیشتر جبهه متحد را

سلام دلفان: چه ارتباطی بین «تخصص و رشته تحصیلی شما» با وظایفی که نمایندگی مجلس به شما محول خواهد نمود وجود دارد؟

یکی از کمیسیون های مجلس، کمیسیون کشاورزی است و کشاورزی هم زیربنای اقتصاد کشورمان است. من فکر می کنم اگر بتوانم در انتخابات موفق بشوم حتماً زیرساخت های کشاورزی را رونق و ترقی می بخشم و علاوه بر علم و برنامه هایی که خودم دارم، با گرفتن مشاوره از دیگران، رونق متعادلی در سایر صنایع و در اقتصاد کل کشور و سلسله و دلفان ایجاد می کنم. من فرزند این خاک و بوم هستم و دلم می تپد برای این منطقه و واقعاً زجردیده هستم و ان شاء الله  می خواهم با دلسوزی کامل آنچه در توان دارم برای رونق و رشد و توسعه سلسله و دلفان و استان و در نهایت کشورمان انجام دهم تا ان شاء الله کشوری پایدار داشته باشیم و سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تداوم ببخشیم.

مردم خواستند تا در انتخابات شرکت کنم/ طی سالیان گذشته طرح هایی داشته ام که به دلیل تزلزل مدیریت ها، عملی نشده اند/ ناکارآمدی برخی مدیران، عقب ماندگی های دلفان و سلسله را موجب شده/ اگر نماینده بشوم، گام اساسی برای این دو شهر بر می دارم

 سلام دلفان: چه توانایی را در خودتان دیده اید که داوطلب شده اید؟ و فکر می کنید در صورت راه یافتن شما به مجلس چه تحولی در دلفان و سلسله ایجاد خواهد شد؟

علاوه بر توانی که در خودم می بینم در این مدت هم خواست مردم نیز بوده و به نوعی از بنده خواستند که در انتخابات شرکت کنم و خودم هم نهایتاً قبول کردم. بنده بیش از بیست سال سابقه اجرایی دارم و همیشه به عنوان کارشناس فنی یا مدیر فنی در قسمت های مختلف سازمان جهاد کشاورزی کار کرده ام. متأسفانه بعضی مواقع طرح ها و برنامه هایی هم که داشته ام به دلیل مدیریت ناپایدار و متزلزلی که در استان بوده این طرح ها تحقق پیدا نکرده، ولی فکر می کنم ان شاء الله اگر خودم به مجلس راه یابم حتماً طرح هایم را پیشنهاد می دهم و سعی می کنم به تصویب برسانم و واقعاً برای خطه دلاورخیز استان لرستان و واقعاً شهرستان های محروم سلسله و دلفان مؤثر و تأثیرگزار باشم.

سلام دلفان: لطفاً تحلیلی را از وضع موجود دلفان و سلسله ارائه بدهید. (ارزیابی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی)

من همیشه این را گفته ام و می گویم که مردم سلسله و دلفان برخلاف اینکه بعضی ها اظهار می کنند دارای فرهنگ غنی اجتماعی هستند و کاملاً سیاسی هستند. من همیشه رک و صریح صحبت می کنم؛ متأسفانه این را از همین جا اعلام می کنم که واقعاً ضعف بسیار شدیدی در شهرستان های سلسله و دلفان وجود دارد و به دلیل ناکارآمدی بعضی از مسئولین (یا دارای عملکرد خوبی نبوده اند یا خدای ناکرده کم کاری کرده اند) واقعاً از لحاظ اقتصادی این دو شهرستان محروم مانده اند و ان شاء الله اگر در طول این چند ساله حاکمیت داشته باشیم، گام اساسی و اصلی که میخواهیم برداریم این است که از لحاظ اقتصادی به شکل زیربنایی برای این دو شهرستان کار کنیم.

سلام دلفان: رقیب اصلی خودتان را کدام یک از داوطلبان می دانید؟

همه کاندیداها محترم هستند و این مردم هستند که انتخاب می کنند که چه کسی نماینده بشود و ان شاء الله آن کسی هم که انتخاب می شود فرد مفیدی برای جامعه مان باشد.

سلام دلفان: فکر می کنید در انتخابات 12 اسفند چه میزان رأی را کسب خواهید کرد؟

این را که نمی شود پیش بینی کرد ولی فکر می کنم با توجه به اینکه مردم از من خواسته اند و بسیار اصرار کرده اند و گام اول را خود من برنداشته ام جزو کاندیداهای موفق باشم.

سلام دلفان: لطفاً تحلیل مختصری هم از فتنه 88 ارائه بدهید.

فتنه گران (چه داخلی و چه خارجی) همیشه دخالت کرده اند. هم هوشیاری مردم و هم فرمایشات رهبر معظم انقلاب باعث شد تا دست فتنه گران کوتاه بشود؛ البته من باز می گویم که همیشه و در هرجا باید هوشیار باشیم که فتنه گرها سرمایه ملی ما و سرمایه عظیم انقلاب ما را به تاراج ندهند که این را با خون هزاران شهید بدست آورده ایم.

***

هادی احمدی :

 

 متولد فیروزآباد، دارای دکترای ژنتیک و کاشف 5 عدد ژن هستم/ داوطلب مستقل هستم؛ امّا دیدگاهم اصولگرایی ست

سلام دلفان: لطفاً خودتان را معرفی کنید (بیوگرافی مختصری از خودتان شامل سوابق علمی، اجرایی و مدیریتی که تا کنون داشته اید)

بسم الله الرحمن الرحیم. بنده دکتر هادی احمدی متولد شهر فیروزآباد از توابع الشتر. مدرک تحصیلی ام دکترای تخصصی در رشته ژنتیک و اصلاح گیاه است و تا کنون بیش از 12 مقاله علمی در مجلات ISI به زبان انگلیسی دارم ، کاشف هفت عدد ژن هستم که در فائو وزارت کشاورزی آمریکا و مرکز تحقیقات ژاپن به ثبت رسیده اند. عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان هستم و در حال حاضر هم تدریس می کنم و فعالیت اجرایی ندارم. قبلاً رئیس دانشکده کشاورزی بودم و مدیرکل آموزش بوده ام ولی فعلاً سمت اجرایی ندارم.

سلام دلفان: شما را داوطلب اصولگرا بدانیم یا اصلاح طلب؟

بنده به صورت مستقل وارد انتخابات شده ام ولی دیدگاهم اصولگرایی است.

سلام دلفان: از دو طیفی که در جریان اصولگرایی وجود دارد( جبهه پایداری و جبهه متحد) کدام یک را بیشتر می پسندید؟

جبهه متحد

قانون را باید کارشناس بنویسد/ بنده می توانم به عنوان کارشناس خبره در سه کمیسیون مجلس عضو باشم/ به خاطر توصیه های رهبری و استقبال مردم داوطلب شدم

سلام دلفان: چه ارتباطی بین «تخصص و رشته تحصیلی شما» با وظایفی که نمایندگی مجلس به شما محول خواهد نمود وجود دارد؟

برخلاف انتظاری که وجود دارد،مجلس محلّ قانونگذاری است. اگر می خواهیم قانون خوبی داشته باشیم باید افراد متخصص آن را بنویسند. مجلس دارای کمیسیون های مختلف است، بنده می توانم در سه کمیسیون فرهنگی، کشاورزی و آموزش به صورت کارشناس خبره فعالیت داشته باشم.

سلام دلفان: چه توانایی را در خودتان دیده اید که داوطلب شده اید؟ و فکر می کنید در صورت راه یافتن شما به مجلس چه تحولی در دلفان و سلسله ایجاد خواهد شد؟

بنده قصد کاندیداتوری نداشتم. مقام معظم رهبری فرمودند اگر کسی این توانایی را در خودش می بیند، کاندیدا شود و من به تبعیت از رهبری آمدم. همچنین درخواست های مکرری که مردم داشتند.

عرض کردم خدمتتان که وضع قانون، کار کارشناسی می خواهد. علّت اینکه قانون های ما همه اش شش ماهه، پنج ماهه و دوماهه است این است که متخصصین امر قانون را نمی نویسند. و چون می بینند که با مشکل مواجه شده آن قانون را دوباره می نویسند.

 شما ببینید از زمان خلقت تاکنون،هیچ تغییری در قوانین الهی پیدا نشده است؛ چون خداوند دانای مطلق است، حالا پایین تر( در مراتب پایین تر) یک مقدار دانایی باید باشد دیگر . من خودم را در آن حدی می دانم که در سه کمیسیونی که عرض شد به عنوان کارشناس فعالیت کنم.

سابقه فعالیت در نورآباد را نیز دارم/ از لحاظ اقتصادی عقب هستیم/ برای رفع تکلیف داوطلب شده ام و فکر می کنم در الشتر رأی اول را داشته باشم

سلام دلفان: لطفاً تحلیلی را از وضع موجود دلفان و سلسله ارائه بدهید

از چه لحاظ؟

سلام دلفان: از ابعاد گوناگون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و…

مردم این دو شهر هم به تبع کل استان، ولایتمدار هستند و همیشه سطح مشارکت بالا بوده و این دوره هم به لطف الهی و کوری چشم دشمنان مشارکت بالایی خواهند داشت…

سلام دلفان: جدا از سطح مشارکت؛ در خصوص وضعیت کنونی این دو منطقه لطفاً تحلیلی ارائه بدهید

خوب از لحاظ اجتماعی همین بود که عرض کردم ولی از لحاظ اقتصادی، علی رغم زحماتی که کشیده شده عقب هستیم.

سلام دلفان: چه شناختی از دلفان و مسائل و مشکلات آن دارید؟

من قبلاً مسئول کمیته کشاورزی جهادسازندگی نورآباد بودم (تقریباً سال 65) و شناخت خوبی هم از مردم اینجا دارم.

سلام دلفان: رقیب اصلی خودتان را کدام یک از داوطلبان می دانید؟

من رقیبی ندارم، برای رفع تکلیف آمدم اینجا. اگر رأی بدهند در خدمت مردم هستم و اگر هم رأی ندادند میروم سر درس خودم.

سلام دلفان: فکر می کنید در انتخابات 12 اسفند چه میزان رأی را کسب خواهید کرد؟

نورآباد را نمی دانم امّا در الشتر فکر کنم نفر اوّل باشم.

سلام دلفان: در پایان لطف کنید تحلیل مختصری از فتنه 88 ارائه بدهید

این یکی از بدترین سناریوهایی بود که برای انقلاب پیچیده شده بود. عواملش هم مشخص بودند که از خارج طراحی شده بود. فرق فتنه و توطئه این است که در توطئه مشخص است دشمن چه کسی است؛ امّا در فتنه مشخص نیست و این بود که مقام معظم رهبری لفظ فتنه را برای آن به کار بردند.

تصاویر ثبت نام همزمان حسینی کریمی راد و هادی احمدی :

***

علی توحیدی :

 

 دانشجوی مقطع دکترای حقوق بین الملل از دانشگاه ملی تاجیکستان هستم/ از سال 75 در وزارت کشور فعالیت می کنم/ از 14 سالگی به جبهه رفتم و یکسال بعد جانباز شدم/ اصولگرا هستم

سلام دلفان: لطفاً خودتان را معرفی کنید (بیوگرافی مختصری از خودتان شامل سوابق علمی، اجرایی و مدیریتی که تا کنون داشته اید).

بسم الله الرحمن الرحیم لاحول ولاقوه الابالله العلی العظیم

علی توحیدی هستم؛ دانشجوی مقطع دکترای حقوق بین الملل خصوصی از دانشگاه ملّی تاجیکستان امسال هم پذیرش شده ام برای مقطع دکترای حقوق بین الملل عمومی دانشگاه شهید علامه طباطبایی. از سال 1375 افتخار همکاری در وزارت کشور را دارم. به خاطر اینکه مدرک تحصیلی ام پایین بود از کمک کارشناسی کارم را شروع کردم (چون از زمانی هم که به جبهه رفتم به سن تکلیف نرسیده بودم. از سال 61 که حدودا 15- 14 سال سن داشتم در جبهه توفیق حضور پیدا کردم).

 در سال 62 (حدوداً بیست و هفتم بهمن ماه)، توفیق جانبازی را پیدا کردم و ازسال 75 تا حالا به عنوان کارشناس ارشد در شورای امنیت کشور انجام وظیفه می کنم. مدت کوتاهی را هم مدیرکل دفتر حقوقی وزارت کشور بودم. در حال حاضر پست همترازی دارم به نام مدیرکل دفتر وزارت کشور.

سلام دلفان: شما را داوطلب اصولگرا بدانیم یا اصلاح طلب؟

من اصولگرا هستم.

سلام دلفان: از دو طیفی که در جریان اصولگرایی وجود دارد ( جبهه پایداری و جبهه متحد) کدام یک را بیشتر می پسندید؟

 معمولاً ما همه طیف ها را دوست داریم ولی جبهه متحد را بیشتر می پسندیم.

خودم را متعلق به قشر محروم می دانم/ آمدنم به صحنه، به علّت محرومیت های منطقه است/ اگر گزارشات محرومیات های قلایی را می دیدید، به من حق می دادید که زودتر از اینها باید می آمدم/ وضع موجود، حق مردم دلفان و سلسله نیست/ تنها کاری که در لرستان شد، جابجایی استاندار بود

سلام دلفان: چه ارتباطی بین «تخصص و رشته تحصیلی شما» با وظایفی که نمایندگی مجلس به شما محول خواهد نمود وجود دارد؟

سؤال زیبایی فرمودید. مجلس شورای اسلامی اولین وظیفه اش همانطور که در قانون اساسی آمده، به عنوان یک رکن دیده شده و مقننه است؛ قوه مقننه یعنی اینکه وضع قانون را برعهده دارد. مستحضرید  که حتماً باید برای توان روابط بین موجودات و افراد، قانون پیش بینی شده باشد. قطعاً اگر کسی تحصیلات حقوقی داشته باشد و این تحصیلات را از لیسانس گرفته تا فوق لیسانس و دکترا گذرانده باشد، نقشش در جایگاه نمایندگی مجلس که خانه ملت است بی تردید بسیار قوی تر و ان شا ءالله بهتر خواهد بود.

سلام دلفان: چه توانایی را در خودتان دیده اید که داوطلب شده اید؟ و فکر می کنید در صورت راه یافتن شما به مجلس چه تحولی در دلفان و سلسله ایجاد خواهد شد؟

اول اینکه بنده خودم را متعلق به این مردم و به این قشر محروم می دانم و اینکه چه چیزی را در خودم دیده ام، این است که تحصیلاتم مرتبط است و شغلم هم تقریباً کارهای ستادی کشوری بوده؛ از بازرسی گرفته تا مباحث امنیتی و حقوقی. و مهمّ ترین انگیزه ای که درواقع من را واداشت که امروز در خدمت همشهریانم باشم این است که منطقه ای که محروم بوده، همچنان محروم مانده. شما اگر گزارشات همکارانتان را در مورد قلایی نگاه کنید این حق را به حقیر می دهید که زودتر از اینها باید می آمدم.

سلام دلفان: لطفاً تحلیلی را از وضع موجود دلفان و سلسله ارائه بدهید. (ارزیابی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی)

از نظر فرهنگی اگر به سلسله و دلفان نگاه کنیم که تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند؛همان فرهنگی را که دلفان دارد سلسله هم دارد. از نظر قومی قبیله ای که اینها با هم برادر هستند و از قدیم الاّیام اینها کنار هم بده و هستند. امّا من باب اینکه این دوشهرستان می توانستند دو نماینده داشته باشند و مجزا ازهم باشند در این خصوص کم کاری شده و باید فکری برای این کار می کردند، امّا متأسفانه زمانش گذشته و منع قانونی داریم و حداقل ده سال باید زمان بگذرد تا مجدداً این اتفاق بیفتد.

ببینید همه ما می دانیم که متأسفانه امکانات اولیه رفاهی برای مردم بزرگوار و صبور این دو شهرستان آنطور که باید و شاید فراهم نشده. آن چیزی که حق این ملّت است این نیست. تأیید عرایض بنده،مصوباتی است که هیئت دولت در استان داشته و آقای رئیس جمهور هم به عرض مردم لرستان رساندند که اعتباراتی که در این زمینه برای مردم درنظر گرفته شد به خزانه برگشت. تنها کاری که شد، این بود که یک استاندار جابجا شد.

برای مطرح شدن نیامده ام/ در صورت انتخاب از سوی مردم، بیشتر توجهم به مستضعفین خواهد بود/ کسی انتخاب شود که هم توانایی انجام کار داشته باشد و هم برای مردم ارزش قائل باشد/ با نام آقا اباالفضل العباس(ع) وارد میدان شده ام؛ از ایثارگران توقع کمک دارم

سلام دلفان: رقیب اصلی خودتان را کدام یک از داوطلبان می دانید؟

این لفظ خوبی نیست که ما از آن استفاده کنیم؛ ما همه برادریم. ان شاء الله که آن چیزی که مردم تشخیص می دهند خواست خدا هم قطعاً همان خواهد بود.

سلام دلفان: فکر می کنید در انتخابات 12 اسفند چه میزان رأی را کسب خواهید کرد؟

الله اعلم، هرآنچه را که خدا بخواهد همان اتفاق می افتد و قطعاً برای این نیامده ایم که آزمونی بدهیم و صرفاً خود را مطرح کرده باشیم؛ ولی بالاخره به این اعتقاد داریم که برگ خشک شده درخت هم بی اذن الله به زمین نخواهد افتاد. از مردم انتظار داریم به فردی رأی بدهند که ضمن اینکه توان انجام کار را داشته باشد و تحصیلات مرتبط داشته باشد، ثابت کرده باشد که برای عموم جامعه ارزش قائل است.

 بنده جانباز 70درصد هستم. سلامتم را؛ آن چیزی که مهمّترین سرمایه هر فردی است را برای کلّ کشور و اسلام عزیز گذاشته ام؛ لذا من توجهی به اینکه فلان کس یا فلان اجتماع از فلان طایفه هستند را ندارم و اگر چنانچه مردم بنده را انتخاب کنند اتفاقاً بیشتر تلاشم ان شاء الله بر این خواهد بود که وحدت بوجود بیاورم و از طرفی، بخصوص آن مناطقی که زیر خط فقر زندگی می کنند را یک مقدار بیشتر مورد توجه قرار دهم؛ چون توجه به امور این مستضعفین، رضایت امام عزیز، مقام عظمای ولایت و درواقع عزیزانی که بر روی ویلچرها نشسته اند، آزاده هستند و بخصوص آنهایی که جان عزیزشان را برای ما داده اند تضمین خواهد کرد.

 حضرت امام فرمودند که روز تولد آقا اباالفضل العباس را به روز جانباز نامگذاری کنند. با توجه به اینکه جانباز هستم و این نام مبارک و میمون را یدک می کشم و این توفیق نصیبم شده که روی ویلچر بنشینم؛ تشخیص دادم با نام آقا اباالفضل العباس(ع) وارد میدان بشوم و از تمام عزیزان ایثارگر این توقع می رود که ان شاء الله کمک بکنند.مردم عزیز هم حتماً آگاهانه تصمیم می گیرند و به کسی رأی می دهند که شاخصه ها و ان شاء الله آن امانت داری که وظیفه نماینده است را به طور مکفی و کامل بتواند به سرانجام برساند.

اگر در سال 68 برخی نمایندگان مجلس وظیفه شان را به خوبی انجام می دادند، امام(ره) مجبور به نوشیدن جام زهر نمی شد

سلام دلفان: در پایان، تحلیل مختصری هم از فتنه 88 ارائه دهید.

تحلیل ما که نمی تواند تحلیلی بالاتر از فرمایشات حضرت آقا باشد. باید مواظبت بکنیم، بالاخره همانطوری که دیدیم در سال 88 یه عده فریب خوردند و به نظر من رفوزه شدند. ممکن است خدای ناکرده ما باز از این آزمون و خطاها داشته باشیم.

 امیدواریم خدا توفیق بدهد بتوانیم آن چه را که خواست قلبی مقام آقاست و ملت عزیزمان است و شهدا است، آنطور که باید و شاید از عهده اش بر بیاییم. چرا که این برهه واقعاً یک برهه زمانی خاص است؛ شما مستحضر هستید که به خاطر فشارهای سیاسی خارجی شورای سازمان ملل و کشورهایی مثل آمریکا، اسرائیل غاصب و انگلیس (که اخیراً الحمدالله رب العالمین با تصمیمی که در خصوص انگلیس گرفته شد) ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه بشویم؛ البته امیدواریم پیش نیاید امّا اگر هم پیش آمد ما باید به عنوان وکلای مردم امانتدار خوبی باشیم و ان شاء الله به تکلیفمان بتوانیم خوب عمل کنیم و آزمون و خطایی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال 68 انجام دادند دوباره تکرار نشود. مستحضرید که یکی از وظائف ذاتی مجلس، تعیین تکلیف راجع به جنگ و صلح است. اگر سه پنجم نماینده گان مجلس تصمیم بگیرند و شورای محترم نگهبان تأیید بکند، قطعاً آن تصمیم به عنوان یک قانون لازم الاجراست.

 در سال 68 متأسفانه بعد از اینکه قطعنامه مورد پذیرش قرار گرفت به نظر من بعضی از نمایندگان مجلس، آنطور که باید و شاید به تعهداتشان خوب عمل نکردند وگرنه لازم نبود درنهایت حضرت امام تصمیم بگیرند و بفرمایند که این جام زهر را من می نوشم.

 ***

حجت الاسلام احد عبداللّهی :

هم تحصیلات حوزه را گذرانده ام هم دانشگاه را/ مشغول تدوین پایان نامه دکترا هستم/ اصولگرا هستم و هیچ سابقه حمایت از کاندیداهای اصلاح طلب در کارنامه خود و خانواده ام وجود ندارد

سلام دلفان: لطفاً خودتان را معرفی کنید (بیوگرافی مختصری از خودتان شامل سوابق علمی، اجرایی و مدیریتی که تا کنون داشته اید).

بسم الله الرحمن الرحیم. ربّ شرح لی صدری ویسّر لی أمری واحْلُل عقدهً من لسانی یفقهوا قولی

خدا را شاکرم که توفیقی حاصل شد دراین روز موفق به ثبت نام برای داوطلبی مجلس نهم شوم و همچنین خوشحالم که الحمدلله (شاید) برای اولین بار در شهرستان نورآباد مشاهده می کنم که خبرنگارانی حضور دارند و مصاحبه هایی را از کاندیداها به عمل می آورند. این جای خوشحالی دارد که الحمدالله این مسئله در شهرستان ما هم رقم خورده و ان شاء الله بعد از انتخابات که فردی وارد مجلس می شود مورد نقد خبرنگاران و عزیزانی که صاحب سایت و هفته نامه ها و مجلاتی هستند قرار بگیرد و عملکردش را زیر ذره بین خودشان قرار بدهند.

اینجانب احد عبداللهی شترخفتی در سال 1352 در شهرستان دلفان متولد شدم. دوران تحصیل ابتدایی، راهنمایی و دبیرستانم را در همین جا گذراندم و جزو اولین دوره رشته ریاضی فیزیک شهرستان دلفان بودم که دیپلم ریاضی فیزیک را به اتمام رساندم. در سال 74 وارد حوزه علمیه شدم و در کنار دروس حوزه، رشته اقتصاد اسلامی را در دانشگاه می خواندم. اما به علت تلاقی دروس حوزه با دورس دانشگاه، دروس دانشگاهی را رها کردم و حدود شش هفت سال فقط به دروس حوزه پرداختم. سپس مجدداً به دروس دانشگاهی پرداختم و در مراکز آکادمیک تحصیلاتی را داشتم که کارشناسی ارشد بنده در رشته مدرسی معارف با گرایش تاریخ و تمدن اسلامی به پایان رسید و همچنین یک کارشناسی ارشد دیگر در رشته امامت و مهدویت دارم که در مرکز تخصصی به اتمام رساندم و فارغ التحصیل شدم. در دروس حوزه هم سابقه 8 سال دورس خارج فقه و اصول را دارم و مشغول تدوین پایان نامه سطح 4 یعنی مقطع دکترا می باشم.

 در مورد مسائل خانوادگی؛ بنده در یک خانواده انقلابی متولد شدم که جزو معدود خانواده هایی بود که مورد هجمه برخی دوستداران رژیم طاغوت واقع شدند. و حتی درب خانه را گرفتند و ماشین ما را از بین بردند و… بعد از انقلاب نیز اخوی و پدر بنده در جبهه جنگ حضور داشتند که اخوی ام جانباز و متوفی هم می باشد.

سلام دلفان: شما را داوطلب اصولگرا بدانیم یا اصلاح طلب؟

در این مورد می توانید به سوابق بنده مراجعه نمایید که مشخص می شود حتی از دوران اولیه ریاست جمهوری تا بحال،چه بنده و چه خانواده ام، حمایتی را از کاندیداهای اصلاح طلب نداشته ایم. یعنی حتی در رقابت بین بنی صدر و آقای حبیبی، خانواده ما جزو معدود خانواده هایی بودند که از آقای حبیبی حمایت کردند و در انتخابات های بعدی (در دوم خرداد) هم از آقای ناطق نوری حمایت کردیم تا حوادث اخیر هم که پیش آمد، بنده در قم در جبهه اصولگرایان بودم و افتخار هم می کنم که در این جبهه هستم و حمایت خود را از این جبهه دارم و بنده خود را کاندیدای اصولگرا می دانم.

سلام دلفان: از دو طیفی که در جریان اصولگرایی وجود دارد (جبهه پایداری و جبهه متحد) کدام یک را بیشتر می پسندید؟

جبهه پایداری جبهه ایست که جدیداً در بین احزاب سیاسی کشور تشکیل شده و برخی از بزرگان نیز در این جبهه حضور دارند؛ امّا آیا افکار جبهه پایداری را می توانیم در جامعه پیاده بکنیم و یا افکار و اندیشه ها و تفکرات جبهه متحد اصولگرایان؟ وقتی به وضعیت و موقعیت کشور نگاه می کنیم می بینیم که زمینه برای اجرایی کردن اندیشه های جبهه متحد راحت تر و مساعدتر است ولی جبهه پایداری نه. (جبهه پایداری) افکارشان هم مبتنی بر اصول و مبانی است ولی زمینه های اجرایی شدنش فعلاً در جامعه وجود ندارد.

قانون کامل، قانونی است که مبتنی بر آیات و روایات باشد/ باتوجه به تحصیلاتی که داشته ام خودم را در این امر توانا می بینم

سلام دلفان: چه ارتباطی بین «تخصص و رشته تحصیلی شما» با وظایفی که نمایندگی مجلس به شما محول خواهد نمود وجود دارد؟

از وظایف اصلی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان این است که قانون وضع نمایند؛ قانونی که کامل و جامع باشد. این کامل و جامعه بودنش وقتی بدست می آید که مبتنی بر قرآن و روایات باشد. باتوجه به تحصیلاتی که بنده در چندین رشته داشته ام و جزو محققین بوده ام و دوره طولانی را در حوزه علمیه در بحث های قرآنی و روایاتی مطالعات و تحقیقاتی را داشته ام این توانایی و این تخصص را در خودم می بینم. با توجه به قید اسلامی بودن مجلس و آشنایی بنده با آیات و روایات ایجاب می کند که این تخصص در بنده بیشتر وجود داشته باشد و این توانایی را بیشتر داشته باشم. علاوه بر این، دروس دانشگاهی را هم تحصیل کرده ام و علاوه بر همه اینها، تدریس در حوزه و دانشگاه را داشته ام و با جوانان در ارتباط بوده ام.

به نظر بنده به طور کلّی باید دو معیار را برای افرادی که وارد مجلس می شوند درنظر گرفت.  یکی شرایط عمومی است که قانون اساسی آنها را ذکر کرده و اگر الان در جامعه نگاه کنیم شاید تعداد زیادی از افراد جامعه، آن ها را در خودشان ببینند و می توانند برای نمایندگی  ثبت نام کنند و جزو داوطلبان باشند ولی این شرایط عمومی است ومهمّ، شرایط اختصاصی است که باید وجود داشته باشد…

نمایندگی مجلس، راهی برای خدمت رسانی ست نه رسیدن به پست و مقام/ جمهوری اسلامی وارد مرحله تمدن سازی شده است؛ سهم نورآباد و الشتر در این تمدن سازی چقدر است؟/ این توانایی را در خودم می بینم که در مجلس به دنبال مصوباتی بروم که ما را به فرهنگ اسلامی نزدیک تر کند

سلام دلفان: چون سؤال بعدی ما مرتبط با توضیحات شماست لطف کنید بفرمایید چه توانایی را در خودتان دیده اید که داوطلب شده اید؟ و فکر می کنید در صورت راه یافتن شما به مجلس چه تحولی در دلفان و سلسله ایجاد خواهد شد؟

بنده شرایط تخصصی را ملاک می دانم نه شرایط عمومی را. شرایط تخصصی؛ آشنا بودن با گزاره ها و آموزه های دینی است. چون مجلس شورای اسلامی باید نگهبان اسلام باشد؛ یعنی توانایی دفاع از اسلام را باید داشته باشد.

افرادی هم که می خواهند وارد مجلس بشوند این را راهی نبینند برای رسیدن به پست و مقام، این راهی برای خدمت رسانی است. آن شرایط تخصصی که مدنظر بنده است این است که آشنایی با گزاره های دینی وجود داشته باشد. آشنایی با جامعه هم خیلی مهمّ است. بنده به عنوان یک طلبه، علاوه بر اینکه معلومات دینی دارم (چون تخصص های مختلف دینی را دارم)، ایراداتی را بر مباحث کلان فرهنگی کشور دارم.

 چون در اکثر شهرستانهای کشور سفر داشته ام و در همایش های علمی حضور داشته ام و با فرق و عرفان های کاذب آشنایی دارم این توانایی را در خودم می بینم که در مجلس دنبال مصوباتی بروم که ما را به فرهنگ اسلامی نزدیک تر کند.

 بحث دیگر این است که به عنوان یک مدرس حوزه و داشگاه، بیشتر با جامعه و جوانان آشنایی دارم و به عنوان یک مبلغ، آحاد مردم را می شناسم و چون به عنوان مبلغ در شهرهای نورآباد و الشتر بوده ام و حتی سفرهایی را به روستاها داشته ام، با مشکلات روستاها آشنایی دارم. و از آنجایی که مردم، ما را محرم خود می دانند، مشکلات و دردودل ها و مشکلات خودشان را به مه انتقال می دهند. در نتیجه، این شرایط ایجاب کرد که ما وارد این عرصه بشویم که ان شاء الله گامی را در راستای رفع گرفتاری ها برداریم.

 به نظر من، انقلاب طی این سی و دو سال، بعد از هر مرحله، وارد مرحله جدیدی شده و ظرف چندسال اخیر وارد بحث تمدن اسلامی شده؛ یعنی ما داریم شاخصه هایی از تمدن اسلامی را به دنیا نشان می دهیم. شما اگر مسائل پزشکی، انرژی هسته ای صلح آمیز و دیگر مسائل را رصد کنید می بینید که ما به شاخصه هایی از تمدن اسلامی دست یافته ایم ولی بحث اینجاست که آیا شهرستان های نورآباد و الشتر سهمی را در این تمدن اسلامی داشته اند یا نه؟

از نخبگان حمایت نشده است/ در صورت انتخاب از سوی مردم، از نخبگان حمایت خواهم کرد/ اگر مدیریت رهبری در فتنه 88 نبود، ما الان اینجا نبودیم

 سلام دلفان: پس لطفاً در همین جا تحلیلی را از وضع موجود دلفان و سلسله ارائه بدهید. (ارزیابی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی)

وقتی بنده به عنوان یک فرد دانشگاهی که در رشته تمدن اسلامی مطالعه داشته ام نگاه می کنم، می بینم که قرن سوم اوج تمدن اسلامی بوده که حتی روم، یونان و دیگر مناطق می آمدند و تمدن را از اسلام می گرفتند. در فلسفه،علم پزشکی، علم ریاضیات، علم شیمی و… همه کشورها و مناطق مختلف می آمدند و از اسلام علم کسب می کردند. ولی بعد از آن ما دچار یک انحطاط شدیم. الحمدلله با بوجود آمدن انقلاب اسلامی با دستان مبارک امام (ره) و رهبری مدبرانه و محققانه مقام عظمای ولایت، ما در این سالهای اخیر وارد بحث تمدن اسلامی شده ایم. ان شاء الله ما هم به عنوان جوانان این مرز و بوم و به عنوان جوانان نورآباد و الشتر گامی را در این راستا برداریم.

 بنده نخبگانی را در شهرستان دیدم که برخی اختراعات داشته اند؛ امّا چون برخی مسئولین ما دراین فاز کار نکرده اند و برخی هایشان دنبال زد وبندهایی بوده اند، این اختراعات حمایت نشده اند. ما ان شاء الله در صورت انتخاب از سوی مردم، این حمایت را از نخبگان خواهیم کرد که سهمی از این تمدن اسلامی در کشورمان به نام این مرز و بوم به ثبت و ضبط برسانیم ان شاء الله.

سلام دلفان: رقیب اصلی خودتان را کدام یک از داوطلبان می دانید؟

ما فعلاً در مرحله ثبت نام هستیم. شاید عادلانه نباشد از الان یک فردی را به عنوان رقیب اعلام کنم و در حق دیگران جفا بکنم. تا یک نظرسنجی منصفانه صورت نگیرد و ما به ایّام انتخابات نزدیک تر نشویم و تأیید صلاحیت ها صورت نگیرد نمی توانیم قضاوت صحیحی در این زمینه داشته باشیم. ان شاء الله بعد از تأیید صلاحیت ها و کمی که جلوتر برویم مشخص می شود که رقبای اصلی چه کسانی هستند و تعداد آرای آنها را می شود تخمین زد ولی اگر الان بخواهیم قضاوت بکنیم، قضاوتی ناآگاهانه خواهد بود.

سلام دلفان: فکر می کنید در انتخابات 12 اسفند چه میزان رأی را کسب خواهید کرد؟

این باز به همان سؤال قبلی بر می گردد، واقعاً فعلاً قابل پیش بینی نیست، ولی اگر ان شاء الله تأیید صلاحیت ها صورت بگیرد، بنده می توانم تخمین بزنم که نفر چندم می توانم باشم.

سلام دلفان: در پایان، تحلیل مختصری هم از فتنه 88 ارائه دهید.

در فتنه 88 انقلاب را تا لب پرتگاه بردند و اگر مدیرت صحیح و عالمانه مقام عظمای ولایت نبود شاید واقعاً ما شاهد این ایام نبودیم که بیاییم و برای انتخابات ثبت نام کنیم. یعنی از برکات انقلاب است که من الان به عنوان دهمین نفر آمده ام ثبت نام کرده ام. این بزرگترین نعمت انقلاب است که از اقشار مختلف؛ از فرهنگی و نظامی و روحانی وهمه آمده اند و برای شرکت در انتخابات اعلام حضور می کنند.

مدیریت صحیح حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله تعالی) باعث شد که این انقلاب حقیقتاً حفظ بشود چون ما در آیات نوانی قرآن هم داریم الفتنه اکبر من القتل (فتنه از قتل هم بالاتراست).

عوامل داخلی و خارجی باعث شد که این فتنه صورت بگیرد. برخی افراد که خدماتی را هم نسبت به انقلاب هم داشته اند متأسفانه وقتی که دیدند نتیجه انتخابات آنگونه ای که می خواهند بدست نیامده، دست به تشنجات و تظاهراتی علیه انقلاب و علیه مسئولین ارشد انقلاب زدند. این زمینه ها شاید از قبل هم در این افراد وجود داشته؛ شما دقت کنید آقای میرحسین موسوی در این دوره کاندیدا شد، ولی در دو دوره قبل هم که درمقابل آقای ناطق می خواست کاندیدا بشود، بنده که در قم بودم و زمزمه های کاندیدا شدن این فرد بود جامعه مدرسین چون متشکل از علما و مجتهدین بزرگ بودند این احساس خطر را کردند؛ یعنی قبل از اینکه وارد فاز تبلیغات انتخاباتی بشویم و هنوز مدت زمان طولانی تا انتخابات مانده بود جامعه مدرسین احساس خطر کردند و از ناطق نوری حمایت کردند که بعداً آقای خاتمی وارد این عرصه شد.

 عرضم این است که این زمینه ها در این افراد وجود داشت. خودشان را صاحب انقلاب می دانستند و متأسفانه قانونگرا نبودند هرچند به اسم قانون وارد میدان شده بودند ولی درواقع قانون را قبول نداشتند؛ یعنی همان بحثی که دولت قبلی شعار می داد در مورد قانونگرایی و پایبند بودن به قانون، متأسفانه رعایت نکردند. این عوامل باعث بوجود آمدن فتنه بود.

در مقابل، بیگانگان هم از خدا می خواستند که اختلافی در درون نظام بوجود بیاید و چون انقلاب اسلامی را به عنوان یک قدرت در مقابل خودشان مشاهده می کردند و انقلابی که داشت صادر می شد به کشورهای دیگر( که الحمدالله در کشورهای دیگر به عنوان بیداری اسلامی شاهدش بودیم و حتی در جنبش ضد والستریت هم در کشورهای آمریکایی و اروپایی)، اینها روشنفکران و متفکرانی داشتند و این پیش بینی ها را نسبت به انقلاب اسلامی داشتند، در نتیجه از هر صدا و فریادی که علیه انقلاب در داخل بلند می شد حمایت می کردند. این بود که تمام شبکه های رسانه ای غرب از این افراد حمایت کردند و متأسفانه تا چندماهی این تشنجات و این فتنه ها ادامه پیدا کرد که الحمدلله در نهم دیماه (که این روزها در سالگرد آن قرار گرفته ایم) با حضور آگاهانه مردم ختم شد. برخی از همین مردمی که در 9 دی به میدان آمدند به سران فتنه هم رأی داده بودند، ولی  وقتی که واقعاً افشا شدند،ورق برگشت و مردم حضور پیدا کردند و دشمنان را ناامید و مأیوس کردند و این برگ زرینی بود بر تارک انقلاب اسلامی و این از افتخارات انقلاب اسلامی است که ان شاء الله باید حتی به عنوان یک روز ملّی- اسلامی معرفی بشود برای دنیا.

 امّا عوامل فتنه را نمی شود در یک جلسه بررسی کرد؛ یعنی عواملش را حتی قبل از انقلاب و بعد از انقلاب باید مقایسه کرد؛ افرادی که در دستگاه های حکومتی نفوذ کردند به چه انگیزه هایی نفوذ کردند… ما حتی در حوادث کربلا اگر نگاه کنید یهودیان و مسیحیان این حادثه را بوجود نیاوردند. هیچ مورخی ننوشته یک یهودی یا مسیحی در کربلا وجود داشت؛ بلکه بالاتفاق از مسلمانان و حتی بالاتر از آن از شیعیان نام می برند.

علامه شهید مرتضی مطهری شیعیان را معرفی می کند به عنوان کسانی که این حادثه را بوجود آوردند؛ یعنی باید این عوامل را خوب کالبدشکافی کرد که از اوایل انقلاب با چه انگیزه هایی دردستگاه های حکومتی نفوذ کردند و چه کارهایی را انجام دادند، چه احزابی را تشکیل دادند و چه تفکراتی را دنبال کردند.  چون اینها مجلات و روزنامه هایی را در دست گرفتند، افکاری را ساختند، اندیشه هایی را ترویج دادند. برخی از روشنفکرانشان مثل آقای سروش رفت در دانشگاه سوربن فرانسه و گفت که امامت سازگاری با خاتمیت ندارد یعنی  اینکه در اعتقادات مشکل پیدا کرده. پس فتنه گران مشکلات اعتقادی هم داشتند.

 

 

 1. نویسنده دیدگاه: مخ
  دی ۲۶, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۰:۵۴

  متشكريم ازز حمات بيدريغتان .آفرين من خودم ايثار گر دوران دفاع مقدس هستم /ولي خيال نكنيد ايثارگري فقط جبهه رفتن است .همين كار شما يك نوع ايثارگري است (معرفي كانديداها به مردم جهت انتخاب بهتر وتحمل شنيدن سرزنش ها در اين راه …)

 2. نویسنده دیدگاه: محسن
  بهمن ۲, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۰:۵۸

  سلام
  درود بر روحانی روشنفکر و ولایت مدار استاد عبداللهی….اگر سلسله و دلفان نماینده ای چون شما داشته باشد به خود خواهد بالید چرا که هم و اهل علمید و هم اهل عمل و تا کنون چنین فردی نماینده سلسله و دلفان نبوده است.

 3. نویسنده دیدگاه: سعيد
  بهمن ۳, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۵:۳۰

  متاسفم كه اينقدر به صورت واضح سانسور انجام مي دين
  از چي مي ترسين كه نظراتي را كه راجع به روحاني شجاع و دانشمند كه درد‌آشناي مردم منطقه است يعني استاد عبداللهي رو حذف مي كنين
  واقعا اينقدر سختتونه كه واقعيت منعكس شه؟؟

 4. نویسنده دیدگاه: مهدي
  بهمن ۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۹:۵۰

  باسلام خدمت دوستان گرامي درسلام دلفان چرانقطه نظرات ديگركانديداهارادرسايت نگذاشتيد

 5. نویسنده دیدگاه: احمد
  بهمن ۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۰:۰۱

  عبدالهي دلاور موجب فخر ايران

 6. نویسنده دیدگاه: یه دوست
  بهمن ۱۹, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۲:۵۸

  با سلام خدمت تمامی خوانندگان سلام دلفان.دوستان همشهری محض رضای خدا کسی پیدا نمیشه به بعضی از این اقایون کاندید مثل اقای … بگه بنده خدا شما که میدونید رای نمیارید پس چرا پولتو الکی الکی خرج می کنی من به شما قول میدم که بالاترین رایی که اقای … میتونه بیاره زیر2000رایه

 7. نویسنده دیدگاه: محمد سعيدي
  بهمن ۲۸, ۱۳۹۰ در تاریخ ۲۲:۵۸

  واقعا متاثر شدم آقاي … چنان سنگ دانشگاهي بودن رابر سينه مي زندكه انسان خجالت ميكشد. اگركسي با استفاده از… وبعد د…بدون اعتبارعلمي چند واحد درسي به ميزان كمتر 20 واحد بگذراند وتصديقي هم دست وپاكند آيا اينجور آدمي مي تواند ادعاي دانشگاهي بودن بكند؟ وبعد خودش را … بداند؟ درضمن ايشان اگر تكيه بر … اشان ميكردند كه آنهم خيلي درخشان نيست آبرومند تر بود.
  در پايان هم آ… باچه رويي ميگن اولين … نورآباد بوده اونهم …؟

 8. نویسنده دیدگاه: مسعود
  اسفند ۹, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۵:۲۰

  با سلام
  نظرات و دیدگاههای حج.. عبداللهی مناسب و عمومی است و همونطوری که در سایتشون (http://www.Delphan.ir) هم اعلام کردن فکرهای خوبی دارند، مثل همیشه امیدواریم اگه رای آوردن بتونن قولها و وعدهاشون رو عملیاتی کنن
  با تشکر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار