سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 16279
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ترورهای صورت گرفته در ایران در سالهای اخیر +نمودار
Print This Post

سایت تحلیلی آنالیزیز اینتلیجنس در گزارشی اقدام به تحلیل آماری و زمانی ترورهای انجام شده در ایران طی ۶ سال اخیر کرده است. این سایت دسامبر ۲۰۱۳ را اوج ترور شدن دانشمندان ایرانی می داند.

گروه جنگ نرم مشرق- سایت تحلیلی  آنالیزیز اینتلیجنس در گزارشی اقدام به تحلیل آماری و زمانی ترورهای انجام شده در ایران طی ۶ سال اخیر کرده است. این سایت دسامبر ۲۰۱۳ را اوج ترور شدن دانشمندان ایرانی می داند.

تایم لاین زیر، حوادث ترور از سال ۲۰۰۷ را نشان می دهد. وقتی که دانشمندان هسته ای ایرانی ترور شدند.مشرق برای رعایت امانت در متن ترجمه شده از واژه کشته شدن به جای شهادت در ترجمه متن این خبر استفاده کرده است.

برای دیدن اندازه اصلی روی نمودار کلیک کنید.

این حوادث عبارتند از:

ژانویه ۲۰۰۷: اردشیر حسن پور، دانشمند درگیر در برنامه هسته ای ایران که در شرایطی مرموز جان داد. گزارشات متناقضی راجع به مرگ وی وجود دارد که می گوید توسط تصادف و مسمومیت با گاز توسط موساد ترور شده است.

اکتبر ۲۰۰۹: ۵ نفر از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل یک نفر معاون فرمانده ترور شدند. نورعلی شوشتری در یک عملیات انتحاری کشته شد و معروف است که این ترور توسط گروه سنی نظامی جندالله انجام شده است.

شهید شوشتری

ژانویه ۲۰۱۰: پروفسور فیزیک ایرانی، مسعود علی محمدی با حمله موتورسیکلت و بمب کنترل از راه دور در نزدیک منزلش در تهران ترور شد.


شهید علی محمدی

نوامبر ۲۰۱۰: در یک حمله با استفاده از بمب های آهنربایی که اتومبیل شان چسبیده بود دانشمند هسته ای، مجید شهریاری کشته و دانشمند دیگری زخمی گردید.

ژولای ۲۰۱۱: دانشمند ایرانی، داریوش رضایی در بیرون از خانه اش ترور شد.

ژانویه ۲۰۱۲: دانشمند و پروفسور هسته ای ایران مصطفی احمدی روشن که در تاسیسات غنی سازی اورانیوم نطنز کار می کرد، در حالی که مهاجمان یک بمب را اتومبیل وی چسبانده بودند به قتل رسید.

اکتبر ۲۰۱۳: رئیس عملیات های سایبری ایران مجتبی احمدی در خارج از تهران به ضرب گلوله به قتل رسید.

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار