سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 16298
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » استاندار:استکبار ستیزی یکی از اصول غیرقابل تغییر انقلاب اسلامی
Print This Post

استاندار لرستان با صدور بیانیه ای به مناسبت فرارسیدن 13 آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، این روز را نماد مقاومت ملت مسلمان ایران در برابر زیاده خواهی، افزون طلبی و مداخله جویی مستکبران دانست.

 

 

به گزارش سلام دلفان به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس هوشنگ بازوند در این بیانیه ضمن تاکید بر تغییر ناپذیری سیاست استکبار ستیزی به عنوان یکی از اصول مهم انقلاب اسلامی، بر محورهای ذیل به عنوان کارکرد و راهبرد اصلی گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تاکید کرده است:

 – سیاست استکبار ستیزی یکی از اصول غیرقابل تغییر انقلاب اسلامی است.

– در 13 آبان به عنوان نماد اعتراض و مقاومت ملت مسلمان ایران در برابر زیاده خواهی، زورگویی ، زورگویی، مداخله جویی و افزون طلبی مستکبران تاکید شده است، بی شک هر کشوری که سیاست خود را بر پایه عناصر منبعث از روحیه استکبار استوار سازد، مخاطب مردم مسلمان ایران خواهد بود.

 – تعیین روز ملی برای هر موضوع مبین اهمیت و ویژگی خاص آن موضوع و ارتباط آن با منافع ملی کشور می باشد – لازم است با دقت جنبه های تاثیرگذار آن بر امنیت ملی از ظرفیت های ارزشمند آن در روابط مختلف به صورت حداکثری بهره جست.

– با عنایت به روند تحولات اخیر و اتخاذ سیاست های راهبردی نظام در حوزه دیپلماسی مبتنی بر نرمش قهرمانانه لازم است همه نهادها ، دستگاهها و دست اندرکاران برگزاری این مراسم نسبت به رعایت سیاست ها و رویکردها و رویه های اجزای نظام در مراسم سال جاری با هماهنگی و وحدت رویه اقدام نمایند.

 – مهمترین کارکرد روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در 13 آبان سال جاری انتقال پیام مناسب ، متناسب و تاثیرگذار بر دیپلماسی جدید ایران به ویژه در مذاکرات هسته ای برای مخاطبان داخلی و خارجی نظام است تمامی دستگاههای مسئول و برنامه ریز برگزاری و انعکاس رسانه ای مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در 13 آبان به گونه ای عمل کنند که تثبیت کننده راهبرد نرمش قهرمانانه و پشتیبانی از تحقق سیاست های جدید نظام در عرصه روابط خارجی باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: براین اساس لازم است دستگاههای مسئول نسبت به انجام موارد ذیل اقدام لازم را معمول دارند: دنیا به خوبی این نکته را درک کرده است که با زبان زور نمی تواند با جمهوری اسلامی ایران سخن بگوید و براین اساس با تجدیدنظر در گفتار و رفتار گذشته خود، پیام متقابل از سوی ملت ایران دریافت خواهند کرد.

 پیام مورد تاکید در فضاسازی رسانه ای بایستی مبتنی بر تبیین دستاوردهای دیپلماسی کشور و متقاعد نمودن طرف مذاکره در پرونده هسته ای ایران در خصوص پذیرش حقوق هسته ای و لغو تحریم های غیرقانونی و دست برداشتن از زبان تهدید و زور علیه ایران اسلامی باشد.

روز ملی مبارزه با استکبارجهانی بایستی ناظر به تحقق منافع ملی باشد.

 – حقوق هسته ای یکی از اصولی ترین مصادیق منافع ملی جمهوری اسلامی بوده و به عنوان خط قرمز می بایست از سوی طرف های مذاکره به رسمیت شناخته شود.

  منطقی و مستدل شعار دادن و عمل کردن، همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده ، لذا باید از رفتار تند و افراط گونه که به وجهه ملی و کلیت مراسم و پیام درنظر گرفته شده برای آن لطمه وارد کند، پرهیز و از انعکاس آن در رسانه ها خودداری شود.

 نگاه همه دستگاه ها و رسانه ها به این مراسم باید فرصت محور بوده و از بروز و القا هرگونه شکاف یا اختلاف میان دستگاهها و مسئولین و یا اعمال سلیقه شخصی اجتناب گردد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار